Strumfi&prichindei iul-aug'11- An Nou Fericit!(32)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Citat:
citat din mesajul lui mamutz
Eu am fost preventiva si mi-am pus din vara, pt Bobo, cateva tipuri de legume, am si morcovi dar cumpar si de la tarani morcovi din aceia mici, amarati si diformi care sunt foarte dulci. Eu iau din moghiorosi, piata mica din spate. Cumpar morcovi, pastranac, patrunjel si telina de la aceeasi tanti, nu sunt aspectoase dar se vede ca sunt legume romanesti, problema este ca nu o sa mai aiba mult timp ca a zisc a sunt cam pe terminate si nici nu ii mai tin. O sa mai congelez pastranac si telina. dovlecel am congelat, ardei, morcov, telina, sfecla, mazare, fasole verde, rosioare toate super bio. Si carnita o sa ii dau tot de tara. Si ceapa am adus-o de la tara. Eu ii pun si o foita de ceapa pe care o scot dupa fierbere.
Problema e ca nu o sa imi ajunga dovlecelul pt ca el manaca supita in orice combinatie daca are si dovlecel in ea. Se pare ca e fan.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Pai esti norocoasa! Dar eu unde sa dau de taranul roman pe aici,prin Cipru? Ca taranul cipriot cultiva maslini si cartofi..:(

Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998


M ai facut sa rad cu taranul cipriot!!!
Abia astept sa ajung in aprilie in RO, caci si bunica si tata stau la tara si totul e organic la ei. Vorba lui Mamutz, cele mai bune legume sunt cele diforme, mici.... excelente!!

Mergi la inceput