Sarbatori fericite!!! Fluturasi de 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Buna dimineata!
dau cafea, ceai, laptic
sint treaza de o ora toata lumea doarme in casa iar eu ma tot foiesc in liniste ca nu cumva sa trezesc pe careva!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Miki am vazut si pozele puse de tine de la Craciun: ai 2 copii minunati Andra este o dulceata de fetita iar Vladut e adorabil cum se bucura de cadouri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

pup toti copilasii mucosi si tusitori sa se faca repede bine!

Strumph si noi avem costumasul de om de zaada si la fel ca la piscoata si la zana mea ii este putin micut cu maneci 3/4 au crescut bine gazulinele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!

Ce fac fetele cucuietele? toata lumea pe la bucatarie, ultimele pregatiri?

Eu am fiert carnea si legumele pentru salata beouf si acusi ma duc sa tai ceapa sa fac umplutura de sarmale si dupa ce termin cu astea am sa fac si o negresa. Voiam sa mai fac o ciorbita radauteana si racitura, dar e mult de munca si nici nu are cine manca atata mancare ca suntem numai noi 2 si am sa mai fac sapt viitoare ca mai e Nick liber pana miercuri

Piscotel a plans iar rau de dinti azi noapte, de vreo 4-5 ori dar m-am ridicat sa ma duc la ea numai odata, in rest s-a linistit dupa 2-3 min de plans, dar am dormit aiurea ca ma tot trezeam ca plangea si-s cam cheauna de cap acum e la san si a adormit, o mai las putin si ma duc la bucatarie la ale mele. Sper ca azi va fi ok ca ieri dupa amiaza si seara numai a plans si marait, ma musca de numa' si numai in brate voia. Bun ca nu a facut febra sau alte minuni, abia astept sa ii iasa dintele sa nu ne mai dea atatea batai de cap. Vad ca azi s-a trezit ok si a fost foarte bine dispusa, sper sa fie asa si restul zilei

Va pup si ne auzim mai tarziu intr-o pauza de cafeluta, ca azi am nevoie de multa, sa pot rezista pana la miezul noptii








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Pupici fetele!
Am intat doar sa va urez un an nou fericit, plin de sanatate, impiniri si fericire alaturi de comoarele voastre si de familii.
Va pup dulce, sa ne auzim cu bine in noul an!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

...uhm nu mai e nimeni? toata lumea ocupata cu sarmalele si prajiturile? eu iar la alaptat piscoata, azi nu prea a vrut supa, numa se maraie continuu, sper sa adoarma rapid sa ma duc sa termin treaba la bucatarie, desi am terminat salata si e la frigider si sarmalele fierb, am de facut negresa si daca am timp fac si o prajitura cu foi cu nuci si crema de lamaie

Mai tarziu am sa intru de pe laptop sa schimb si capitolul, ca doar vine Anul Nou!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

La Multi Ani ! mamici dragi, sa aveti multa sanatate in anul ce vine. Restul le-om mai face noi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Dragi mamici,

acum la sfarsit de an, pe ultima suta de metri , cand toata lumea e in febra pregatelilor, eu stau si ma gandesc, mai bine spus am facut un pic rezumat, al timpului petrecut aici pe forum in acest an 2011, la aceasta odisee atat de draga mie ... si realizez cu amar ca nu foarte multe, le poti numara pe degetele de la o mana pe mamicile care si-au rapit cateva minute sa vina sa faca o urare cat de mica pentru anul care vine... poate e prea devreme, nu stiu, dar cand vad/citesc la alte odisei toate mamicile oricat de ocupate ar fi in bucatarie sau plecate hai hui pe undeva intra si lasa o urare... uhm... cum sa spun mai bine si mai pe intelesul tuturor? sunt trista, sa nu spun suparata... stiu ca nu toata lumea e mereu pe forum ca mine, dar un 5 minute acolo , cat de cat... nici macar atat nu valoreaza comunitatea asta, nici macar atat nu meritam sa ne uram de bine pentru un an nou frumos si bun cum a fost acest 2011 in care ne-am adus pe lume puiutii buni, frumosi si sanatosi ???

Stiu ca o sa imi iau rosii iar si o sa imi aud vorbe dar sincer nu imi pasa, am spus ce am avut pe suflet, ca mai mereu... deci va astept cu impresii/cugetari/urari... bune sau rele, o sa le iau asa cum vin !



Schimb capitolul, poate mai apare lume ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



Capitol nou la an nou!!!

Mergi la inceput