Craciun fericit strugurasi de S-O'11 ! *19*

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Copii pe LM mananca atunci cand vor ei. Cand sunt in puseu mananca mult si des. Pot sa-si indeseasca uneori mesele de ziua si sa le rareasca pe cele de noapte. E bine ca ii dai cat vrea ea. A luat in luna a 3-a excelent de bine!!! Va lua tot mai putin de acum, nu pt ca laptele tau nu e bun ci pentru ca asa e normal. Daca luna viitoare ia 500gpoti sa declari ca a luat extraordinar de bine... De acum iau tot mai putin in greutate . Sunt mai activi, cresc mai lent dar devin tot mai destepti.




mi-e egala greutatea, eu ma gandeam doar ca daca tot facem 3 luni, o sa rezistam si cate 3 ore intre mese; sunt f rarre datile cand Noa rezista 3 ore...

hayat am poza cu prajitura inainte de a o imbraca in frisca..insa laptopul meu nu citeste cardul camerei, cand sotul binevoieste s-o descarce pe-un pen o pun

am fost la pediatru, n-are nimic..mucisori de iarna, spalaturi nazale cu ser fiziologic de 3-4 ori pe zi...si daca se agraveaza atunci o medicam cu siropel, dar deocamdata nu-i nevoie. pediatrul nostru recomanda tzatzul pt orice problema, tare-l mai iubim, intri la el pe usa cu frica-n san, ba ca-ti recomanda lp, ba ca ne baga pe antibiotic sau cortizoane, si iesi f fericita ca n-are prunca nimic, si trece tot cu ser fiziologic si tzatza.

ne-a detectat si dermatita seboreica, pt care ni s-a iunterzis masajul cu ulei. i-am spus ca s-a atenuat cu hidratant mustela, si-a zis ca pe termen lung hidratantele astea tip ulei johnson mai rau fac. am primit indicatie s-o dam cu Kelual, de la Ducray., e o emulsie faciala. Noa are descamatii dupa ureche, si cateodata intre sprancene.

cam atat de la noi...predam legatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hayat_Kh


Prima intalnire a lui Razvan cu bunicu`(Mosu`).AVI
http://www.youtube.com/watch?v=60eqWDURL_4&feature=youtu.be



Doamne scump e! ma uitam la clip si-mi aminteam cand erai in spital...cate ai mai tras si tu!! si uite ce mare si frumoasa e minunea!!

chiar te mariti!! casa de piatra, multa fericire, pace si intelegere!! sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Dbunny a mea are 4 luni si zile cand mananca si la 2 sau 1,5 ore. Nici nu ma stresez. E adevarat ca daca distanta intre mese e mai mica si cantitatea e mai mica. Are si zile cand rezista si 3-4 ore, e drept, dar nu e regula. Ii dau sa suga cand are chef. Ca doar si noi avem zile cand ciugulim tot timpul ceva ca avem senzatie de foame nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

La multi ani si de la noi! Sper ca ati petrecut un Craciun linistit si imbelsugat alaturi de cei dragi. Noi am crescut si raportam la 3 luni 5300 gr si 58.5 cm. Ne pregatim de botez pe 22 ianuarie si vroiam sa va intreb cu ce ati gatit lumanarea, cele care ati facut botezul. Noi suntem intr-o tara catolica, unde nu se impodobesc lumanari. Facem botezul la biseric rusa, dar nici ei nu au obiceiul de a impodobi lumanarea. Ma gandeam sa ii pun flori. Se mai pune material ptr nasa sau e dumult apus obiceiul?

Am inceput sa nu mai mananc lactate si bebelusha e foarte bine, vesela, in plina gangureala si gata oricand sa se ridice in fundulet. Are pielea sensibila, deci tot are o pata langa ureche, dermatita atopica. Ne spalam la fund inainte de fiecare schimbat si ne schimbam uneori si de doua ori pe ora. Am renuntat la Colinox, ca m-am documentat su nu scoate decat gaze din stomac, dar, de fapt cele din intestine sunt dureroase. Pe acelea nu le putem scoate, doar putem atenua crampele si ajuta copilul sa faca partzuri. Ne trimite mama Bonnisan.

Plange cateodata cand o pun la san. Mai rau e ca se intampla cand sunt in vizite, la mall, la muzeu, etc. Incep sa topai cu copilul, cateodata astept sa oboseasca, sa fie mzi adormita, ca atunci suge. Noaptea suge foarte bine, ca mananca lungita langa mine. Daca sunt acasa, feonul functioneaza. Ce sa facem? Ne- am obisnuit, dar per total e mult mai bine. Simt ca mai am si eu timp sa respir.

Pupicesc mamicile de strugurasi isteti si strugurase istete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Seara buna,

Am intrat sa spun la multe lunite la un strugurel si la o strugurica

La multe lunite KATE RINA de MATZA REBELA !!!

La multe lunite TUDOR ANDREI de JADE !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Hei fetili!



Multumesc pentru urari!

Lali, Sei....noi am facut deja acum un an casatoria religioasa....pentru ca asta este important la noi. Asa ca nu am intrat in dormitorul sotului inainte de nunta.. Dar inteleg unde bateti voi ...

Da, intr-adevar Bunny la asta ma gandesc si eu cand imi vad minunea de copil...cat de indurator a fost DD cu mine sa imi dea o asa minunatie de copil.Imi lumineaza si bucura zilele, cu fiecare lucru nou pe care il face. Mai ales cand ii vad pe bunici cum se bucura de nepotul lor.....ma topesc de drag.

Pup fetele....

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Si euu ziicc LA MULTI ANI! sarbatoritilor de astaziiiii



Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kora_B spune:

Seara buna, fetelor!

Sei, Elena e o dragalasa!!! Si v-a facut un foarte frumos cadou de Craciun felicitari Elenei ptr crestere si tie ptr kg pierdute (ca ultima data parca aveai mai mult, nu? sau fac eu vreo confuzie? )

Hayat, casa de piatra! Sa fie intr-un ceas bun Abia astept sa-l vad pe Razvanel face-to-face, e un dragalas Ne vedem in curand la un frappe

Camady, cum a fost la munte cu bebe? Am fi vrut si noi sa mergem la Predelut, dar mi-a fost cam teama ca o sa fie cam frig ptr Dimitris.

Dbunny, la fel ne-a zis si noua pediatra, ca sunt mucisori de iarna. Sa-i dam 'papa de la mami' si sa-i facem aerosoli cu ser fiziologic. Si in rest, sa-l monitorizez, sa vad din timp daca apare vreo schimbare in rau (nu mai mananca, e apatic, are febra).

Alex, lumanarea ptr botez a fost relativ simpla, a avut un manunchi de flori pe ea (flori pe care apoi le-a pus nasa in cadita cand i-a facut prima baie a doua zi dupa botez), si cam atat. De material ptr nasa habar nu am, noi nu am pus/dat. Depinde si de nasi, cat de mult tin ei la traditii.

Nici nu mai stiu ce vroiam sa mai spun.... A, da... mie Mosul nu mi-a adus nic', cica a fost cam greu cadoul meu (bicicleta) si i-a cazut din sac pe drum, asa ca astept sa vina cu urmatorul transport

Ma retrag ca aud chemarea baietilor, sa-i pun la nani-nani

Va si va doresc o seara buna!

p.s. sigur vroiam sa mai spun cuiva-ceva dar nu mai stiu ce. m-au zapacit sarbatorile astea mai rau decat eram eu inainte de ele

mamica de Iannis (25.02.2009) + si de bebe Dimitris (21.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Buna seara fete dragi.. sunt trista ca e atat de liniste pe aici, parca am parasit toate odiseea insa sper sa ne revenim dupa sarbatori..

Alex lumanarea noastra a fost impodobita cu flori naturale , mai maruntele, lumanarea cu florile pe ea, am pus-o la pastrare, florile le-am uscat.. despre material pt nasa nu stiu nimic..

Hayat stiu ce zici despre bunici, desi trist momentul in esenta ( daca intelegi ce zic ), eu ma bucur nespus ca mama a inceput sa isi doreasca iar sa respire..

Kora.. aveam 63 da.. si s-au dus dupa o repriza de plans si stres vreo2, apoi inca 1 de sarbatori.. culmea ca mananc cat o cisterna


Azi am fost invitata la microrevelion, si am stat 4 ore .. cand m-am intors Elena a fost suparata pe mine.. nu s-a uitat la mine si nu mi-a vorbit mai bine de 30 min , insa cand am ajuns acasa si am izbucnit in ras ( taticu a schimbat-o in lipsa mea..si a imbracat-o mai intai cu pantalonii si apoi cu ciorapii strampi-cica cate piese a luat de pe ea atat a dat inapoi ) mi- a zambit si ea si i-a trecut supararea dupa o repriza de pupici si ras in hohote..
Am o MAREEEE dilemmmaaa.. sefa mi-a propus ca din febr sa ma intorc la munca cu 4 h dar platit full ( si cu compensare ore intre zile), si nu stiu ce sa fac.. m-as duce pt ca m-a rugat de vreo 3 ori ca nu se descurca cu noua colega , ca imi ia laptop sa lucrez ce pot si de acasa, etc.. pe de alta parte vreau sa ma fac crescatoare de copii de meserie, am un stres in mine cand plec de langa minune.. nu se mai rezuma deloc la bani.. prefer a mananc supa de cartofi si sa fiu langa pitik.. insa si cu sefa/seful ma intelEG BINE si m-au ajutat de multe ori..
Ce ati face in locul meu? sotu a zis sa nu ma gandesc, mai ales ca de intru in hora dansez cu sau fara voia mea si ce fac cu concediul?

LA MULTE LUNITE TUDOR
LA MULTE LUNITE KATE RINA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna seara!!!

Nu am prea reusit sa intru in zilele care au trecut dar m-am gandit la voi

Noi am fost acasa de sarbatori si azi ne-am intors in Bucuresti.
Dani s-a intalnit cu bunicii, nasii, verisoarele si restul familiei le-a gangurit si le-a zambit de numa numa, a fost si la colindat!
Drumul cred ca a fost totusi obositor pentru el (pentru mine sigur si nu am condus). Intr-o seara abia am reusit sa-l culcam, era asa de obosit de abia a adormit .

In Cluj eu am reusit sa-mi depun dosarul pentru indemnizatie! Asa de tare ma bucur!

Hayat, felicitari !!! O sa fiu cu gandul alaturi de tine maine!

La multi ani sarbatoritilor de astazi!

Noapte buna si vorbim maine!

Mergi la inceput