Craciun fericit strugurasi de S-O'11 ! *19*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Salut. Multumim. La multe lunite celorlalti sarbatoriti.

Bravo Elena!
eu i-am bagat supozitor azi :( vad ca nici protectisul nu-si mai face efectul

cred ca am cam scapat de colici. dar am dat de alte belele. vrem numai sa ne ridicam in fundulet, sa ne intoarcem de pe spate pe burta si nu reusim decat pe o parte si vrem numai sus. drept urmare plangem daca nu suntem intr-una din pozitiile astea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

may ma bucur c-ati scapat de colici, acum o sa incepi sa te bucuri cu adevarat de ea! a ajuns sosu¿

sei felicitari pt me-me, a mea e mai rezervata ´vorbeste´ doar cand e suparata si eu mor de dragul ei, ca o face rontaind pe suzeta, se aude un fel de ´nei-nei´

pinkisor mersi de idea cu insiropat, noroc cu tine, ca de nu era toaca prajitura mea, am dres-o eu cumva

la multi ani sarbatoritilor!! sa cresteti mari, sanatosi si fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza. m-am bucurat cam devreme. aseara a avut iar colici
dar oricum sunt mai de scurta durata.

da, a ajuns sunt oficial redezvirginata :P


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

buna dimi !
cum ati petrecut Craciunul???
La noi a trecut repede. Imediat vine si revelionul si botezul.
Raportam la 3 luni 65 cm si 6,5 kg.

O zi frumoasa !!!

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

buna dimi !
cum ati petrecut Craciunul???
La noi a trecut repede. Imediat vine si revelionul si botezul.
Raportam la 3 luni 65 cm si 6,5 kg.

O zi frumoasa !!!

It's a boy !!!
I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George


NEata

Same here.
Eu cand ma gandesc... sunt mai putin de 2 sapt pana la botez. Sotul meu merge azi la biserica unde o botezam pe pitica sa vada un botez. Sper sa fie cald inauntru si ok.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Lena eu nu m-am gandit sa intreb daca mai e vreun botez pana atunci sa vad cum e.... Nu am fixat nici ora exact (mai vb cu parintele cand vine cu boboteaza) insa as prefera sa fie exact dupa slujba de boboteaza, cand e cat de cat caldut in biserica. Mai vedem...

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

May.. felicitari

Klau.. ce mare flacau ai.....

Hellena.. sa te faci bine repede...

Noi la 4 luni avem 7,3 kg, 65 cm, o groaza de achizitii noi dar si un puseu in desfasurare.. iar mami raporteaza 59.9 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Noi la 4 luni avem 7,3 kg, 65 cm, o groaza de achizitii noi dar si un puseu in desfasurare.. iar mami raporteaza 59.9 kg



Felicitari grasana mica; felicitari si Elenei sexy mama!

ionela help! e posibil ca laptele meu sa nu mai fie asa hranitor ca inainte¿ n-ar trebui sa reziste 3 ore si pe timpul zilei¿ avand in vedere ca-i dau cat vrea ea, si ca ne apropiem de 3 luni¿
ea a trecut de la 1oo-12o, la 13Oml, daca-i dau 14o vomita. Noi inca avem 7 mese pe zi. si luna asta n-a mai pus ca in primele 2 luni, daca primele 2 luni a pus 1,1OO pe luna, acum(sambata o cantaresc, ca facem 3 lunite) cu indulgenta va ajunge la 85O grame. Mentionez ca inca mananc f mult si bine, beau likide, dorm bine...


fetelor, ce sperietura am tras azinoapte, s-a trezit Noa plangand ca nu putea respira. Ei in timpul zilei i se umple gurita de bale(ai vostrii balesc mult deja¿¿), aerul a fost uscat in casa, parea ca e infundata de muci, insa i-am spalat repede nasucul cu ser si nu ieseau muci, doar bale. a inceput sa urle atat de rau ca cred ca a trezit toti vecinii. i-am bagat repede bibe(care de obicei o linisteste de orice durere) si mai rau am facut, cum sa bea daca n-avea pe unde respira!! am pus umidificatorul, paco a plimbat-o prin bucataria rece si si-a revenit...dupa vreo 5min. eu deja ma si vedeam in pijamale cu 2 copii in brate fugind la urgente, oofff. maine avem programare la pediatru...sa vedem ce-are a face refluxul cu balele, ca am impresia ca se cam bat pe acelasi drum, nu stie care sa blocheze caile mai repede

Azi am facut dovlecel pane..si sa vedem daca ma v-or mai lasa sa mai fac ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Bunny.. 850 g e f bine.. Noi am luat asa: 1100, 1000, 900, 800 .iar de acum scadem din cate am inteles pe la 5-600.. In primele 4 luni media e undeva pe la 750g pe luna, apoi dupa 4 luni scadem pe la 500.. oricum ritmul de crestere va decreste cu cat trece timpul
Imi pare rau pt episodul cu balutele, uff greu e cand ne vedem puii suferinzi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Sei, felicitari pentru grasunica !!!


Mergi la inceput