Craciun fericit strugurasi de S-O'11 ! *19*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Astazi se implineste un an de cand camady a deschis odiseea noastra

_


de T 4+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May voi cand va intoarceti cu tati acasa?
imi pare rau ca stati prost la kk, te-as sfatui sa urmezi ritualul nostru insa stiu ca unii cred ca supozitorul da dependenta, asa ca mai bine vb cu dr.. ce pot sa iti zic e ca noi facem tot la 2-3 zile singure, in rest cu ajutor ( si in ziua cand face singura face de 2 ori-dimineata si seara).. azi nu a facut si sotu a zis sa nu ii pun supo ,nu sunt impacata insa am facut pactul ca daca nu face nici maine nu lasam o zi fara caca..

Jade.. ma bucur ca s-a simtit bine strumful la munte.. lasa ca o sa se intoarca el.. nici E nu vrea sa se intoarca desi stie ( uneori de pe o parte in 2 sec e pe burta, insa a doua oara nu ne mai intalnim cu asta, cum se simte pe o parte cum da din maini si fund sa stea pe spate., nu ii place pe burta si pace, sta linistita doar cand face kk atat..deci daca zice mai intai ma-ma , urmatorul va fi fata (cica- asa am aflat de curand , ) vrei o printesa?
Pupam mamica bolnavioara..
sa stii ca initial si eu am fost dezamagita de nr 4, ii folosim si noi de vreo 2 sapt alternativ cu nr 3, insa m-a dezamagit aspectul (culoarea mov, si parca sunt mai slabe), insa de 1 sapt am desc ca ne sunt mult mai bune noaptea, de la ele nu se irita, iar dimineata dupa 13 h nu e uda si rosie, din nr 3 se uda cu body pijama, si la 2-3 zile isi uda si sacul.. insa daca gasesti alternativa sa imi zici si mie ca sunt dispusa la noi incercari..
Despre statul in fund .. stiu .. la inceput cand o pun pe burta mea se ridica singura, apoi oboseste si incepe sa se certe ca vrea sus si de ce nu o ajutam... evident ca nu vreau sa exagerez cu statul in fund .. insa razbeste cu d-soara incapatanata.. T se ridica singur sau il pui tu?

Noi in 1 sapt am luat doar 100 gr, in 2 sapt 250.. insa sunt zenn si nu disper.. imi dau seama ca 500 g pe luna de acum e normal.. ma enerveaza insa ca mananca f putin, iar noaptea ma tine treaza cu mesele dese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Fetelor va multumesc mult pentru urari! Sunteti tare dragute! Va urez si eu de pe acum An nou fericit si La multi ani! Sa aveti parte numai de fericire si iubire alaturi de familiile voaste!

Zubi, imi pare rau sa aud ca treci prin asa momente dificile sper din suflet sa fie totul bine!

Mikka, sa va odihniti la socrii!

Ufff sunt asa de obosita incat am uitat ce am vrut sa mai zic

Va pup pe toate, noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

Astazi se implineste un an de cand camady a deschis odiseea noastra

_


de T 4+





Eu azi am aflat acum un an ca o sa fiu mamica

Intr-un an am ajuns de la visatoare la mamici cu prastie.. ne-au nostri pana ne-au facut sa dam jos din sarcina ..
Anul ce a trecut a fost cel mai frumos an...

Mamici care tineti jurnal pt bebe, voi cum scrieti? ca si cum voi povestiti sau ca si cum povesteste bebele...?

LENA.. sper sa ajungeti sa va bucurati de manduca asa cum trebuie, deci pana una alta eu zic pas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

buna seara dragi mamici si strugurasi!!
Va saluta si kate din lumea viselor ca tocmai ce a adormit!
Multumim de urari eu pana sa vina ziua de 28 spuneam mai sunt 4 zile 3 zile 2 zile si apoi am uitat fix pe 28:)))) dar nu-i nimic ca am ras si radem in fiecare zi!

Uram si noi la multe lunite tuturor strugurasilor/struguraselor ce au implinit lunite de la ultima urare din partea noastra!

la multi ani si mamicilor!!!

Va urez de pe acum Un an nou fericit, plin de impliniri si realizari, sanatate si bucurii!

eu fac cum fac si nu mai reusesc sa scriu deloc, recunosc zilele astea am inebunit cu private practice:)))) 4 serii si jumatate din a 5-a in cateva zile:))) nonstop la film:))

Hayat casa de piatra! multa fericire si sa va fie de bine!

Zubi imi pare rau sa aud de cancer.. nu stiu daca ai citit dar sinoi suntem in aceeasi situatie cu iubitul soacramii(se poate numii socramiu desi nu sunt casatoriti cu acte dar el e Tzutzu al nostru, sufletul petrecerii! off)acum face tratament si speram sa se retraga cancerul de pe trahee sa-i poata scoata plamanul afectat.....

vroiam sa scriu mai multe sa felicit mai multe mamici pentru reusitele bebeilor insa am uitat tot ce am citit din cauza noilor probleme cu sotul... iar a ajuns la urgente in seara asta din cauza plamanilor de data asta.. se pare ca are un inceput de pneumonie si azi de la ora 3 are un junghi in spate de abia mai putea respira...dupa anul nou trebuie sa mearga sa vada ce analize ar mai putea face si ce tratament in pot da ca azi i-au facut radiografie si jumatate dintr-unul din plamani era alba.....

imi pare rau sa aud de raceli/bronsite si alte problemute cu bbei....insanatosire grabnica....eu sper a mea sa ma mosteneasca pe mine din punctul asta de vedere si sa nu fie asa sensibila ca tacsu(sa semene cu el la exterior si cu mn la interior)

mesajul e inceput de pe la 10 seara si abia acum am reusit sa-l termin si sa-l trimit uffffff

va pupic cu dragoste si va multumesc din suflet ca existati!

Cea mai fericita mamica de Kate Rina 28.08.2011

http://burchiu.ro/botez_burchiu_kate_rina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broome spune:

Am intrat sa va urez un an nou fericit si sa aveti parte numai de bucurii din partea strugurasilor vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'NEATZA!!!
Azi petrecem nu-i asa? Ia,fuguta,ce vreti sa ascultati? Azi DJ-ul Lali e pe felie , si va pune ce vrea sufletelul vostru. azi avem voie sa oripilam lumea cu orice gen muzical,ne destrabalam da?

Vai,ieri s-a facut un an de la deschiderea odiseei? Atunci La multi ani Strugurimeee!!!!!


Deci incep eu cu muzicile,nu?


sau

sau asta care e superba,mesajul e super-tare !!!



Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinush4u spune:

buna dimineata.

am intrat sa va uram si noi un An Nou mai bun, cu multa sanatate, cu bucurii si impliniri.

Sa ne bucuram impreuna de minunile pe care Dumnezeu ni le-a oferit.

ps:in noaptea dintre ani printul cel mic a fost conceput.practic azi face un ande la formare.vom face revelionul acasa impreuna cu bebe si cu bona.

LA MULTI ANI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Fetelor m-am mutat, insa ce-i la mine............numai saci peste tot.Nimic nu mai gasesc.
Intr-adevar pe 30 anul trecut am aflat ca sunt insarcinata si am deschis odiseea.Ce frumos........iar acum suntem un grup asa unit
Pe 29 am facut vaccinul si avem 2 nopti maraite de atunci.O fi de la vaccin, o fi coincidenta, habar n-am.
Greutate 6350 gr,lungime 65,5 cm.Suntem bine.
Va urez la toate un an nou cu sanatate, bucurii, impliniri si doamne ajuta sa fim la fel de unite si cu sfaturi utile ca urmeaza un alt capitol important in viata micutilor nostri:diversificarea.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Buna dimineatza..

Lali multumim e urare.. cate feluri de a zice buna dimineatza.. sotul in loc de buna dimineatza a facut un dus in pat, s-a lasat greu si i-am facut dus la sursa

Camady. se pare ca a aflat in aceeasi zi, iar fetele noastre s-au nascut in aceeasi zi .
Sa aveti parte de un an, si multi multi ani fericiti in noul apartament.

Matza.. imi pare rau pt pb cu sotiorul

Broome.. LA MULTI ANI in noul an si multa multa sanatate.. ce diferenta de FUs orar e intre noi?

Irinush.. un an nou plin e realizari.. cum e mucil print? s-a linistit de tot?

Fug la gateala ca am o groaza de treaba azi...iar ELena ma termina noaptea ( nu ma plang dar sunt obosita dupa aproape o sapt de treziri )azi noapte la 11.30 ea radea in hohote si ne povestea cate-n luna si-n stele , isi exersa intoarcerile pe o parte si invarteala in jurul axei, si se pregatea pt mersul de-a busilea ducandu-si genunchii sub ea.. iar apoi la 4, la 6, 6.30, 7,7.15.7.40 .8.30. 8.50.. 9.20 ... ufffff
Oare e puseu? ca numai noaptea se manfesta .. ziua mananca putin? si nu e deloc maraita .. e ff scumpa si energica

Mergi la inceput