Craciun fericit strugurasi de S-O'11 ! *19*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Sei, in ce domeniu lucrezi?
Eu cred k as merge. Eu cred k 4h pe zi e ok. mai ales k poti lua laptopul acasa. Lucrezi cand doarme picea, asa nu pierzi nimic din distractie.


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



LEna .. nu prea pot lucra de acasa, sunt economist si imi trebuie acces la serverul de la birou.. insa acasa imi pot pregati situatii, la birou sa le completez...
Oricum mai vedem .. parerile sunt impartite iar eu sunt super indecisa.. probabil mai aman pana in primavara cel putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Si am uitat sa ma laud: eca vorbeste asa frumos..are reprize de gangureli cu tipete si chiuieli, cu rasete cu gura pana la urechi. face treaba asta minute in sir. e asa dulce!!!
Scoate tot felul de gangureli cu diverse consoane si cu 2 silabe. e mare gogoasa mea!


Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana.. desi la noi ratele sunt mari , prefer sincer sa nu mai iau haine si sa gatesc mai mult decat sa imi las copilul singur.. pt nu se pune neaparat financiar, insa dupa ce qam vb cu Natalia inclin sa refuz politicos , eventual sa fac un compromis de genul: vin te ajut 1 sapt pe luna insa in anul al doilea, desi nu mai alaptez, ma lasi sa stau 6 h..
acu o sapt incercam sa il conving pe sot sa stau 2 ani, si acu sa merg de la 6luni? off macar pana in iulie sa mai stau cu iubita

Ma bucur ca ati scapat de eritwm.. am obs ca daca mananc citrice, acum cxa face caca zilnic , imediat se irita...desi sta in fumduletul gol mai mult, si o spal mai des..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Sei, eu sunt de parere ca ar trebui sa stai cu printesa. sincer..chiar cred ca anii astia nu trebuie ratati chiar daca asta inseamna numai 4h/zi. acum, sunt si femei pt care nevoia de a socializa/munci/face altceva e mai mare si decid sa se intoarca la munca..eu cred ca pierd mult aceste femei. anii astia sunt irepetabili..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Eritemul si noi tot de la citrice l am facut...si am ramas cu vreo 4 pomelo pe care nu ii pot manca..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Ma bucur mult ca Natalia te a sfatuit in sensul asta. ea e mamica cu experienta si stie exact cum sta treaba.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oana .. sunt de acord cu tine.. m-ar durea sufletul sa imi povesteasca fie si mama, cum face primii pasi sau cum zice mama.. oricum si 1 an e putin.. la mine nu e dorinta de a socializa, ci de a nu refuza .., sau a dezamagi...

Eu am inceput sa mananc mere si pere.. si la 2 zile face k singura, in ziua in care nu face pun 1 fasiuta mica de supozitor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab04 spune:

Multi pupici la strugurime!
Revin si eu dupa niste sarbatori nu prea bucuroase pt ca pitica mea s-a imbolnavit si abia asteptam sa se termine o data sarbatorile sa se faca 27 sa merg cu ea la dr. De pe 24 a inceput sa aiba muci f f multi si sa tuseasca rau, am sunat la dr si i-am dat pana pe 27 Stodal (sirop de tuse homeopat) fara nici un succes, pe 27 am fost si ne-a schimbat tratamentul si ieri deja parea mai bine,azi dimineata iar era super fornaita si tusea. Acum o astept pe dr acasa ca are zi de teren si trece sa ne vada, am mari emotii mai ales ca noi pe 31 avem botezul.
Fetelor care aveti botezul in curand, eu m-am gandit sa il rog pe preot sa nu o bage in apa, sa ii dea doar pe cap putin, ce parere aveti, eu ma gandesc ca tot botez e si ala nu ? O sa va scriu dupa daca a acceptat.
Sei si eu sunt in mare dilema daca sa ma duc la servici din primavara sau nu, dar eu lucrez pt mine, nu am sef si tot parca nu ma trage ata sa o las pe Ami 4-5 ore singura (cu mama de fapt). Ma bucur tare ca ati rezolvat problema cu caca.
Ionela trebuie sa imi cer scuze, eu eram cea ingrijorata de calitatea lapticului ca nu a luat decat 250 gr intr-o luna, am citit ce mi-ai raspuns dar nu am putut sa iti multumesc ca am fost plecati la tara si internet doar pe mobil. Multumesc , am mai cantarit-o dupa o saptamana si luase 200 gr, asa ca m-am linistit.
Am fugit ca s-a trezit la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Oanab.. ati fost sa vedeti cum se procedeaza la biserica? in biserica la care am botezat noi de ex , e f cald pt ca o incalzesc.. unii preoti ar putea sa accepte sa o ude doar pe cap altii nu, depinde de la caz la caz(sau cat de indoctrinati in ritualul lor sunt) .. noi nu am putut sa o botezam la biserica la care am vrut pt ca parintele nu accepta ca nasa sa fie catolica.. am botezat-o in alta biserica unde s-a gasit comp5omis..
Cu munca una e sa muncest pt tine si sa iti faci program alta e cand depinzi de altii.. daca ar fi firma mea eu as merge la munca, pt ca tiu ca daca as avea o pb fie as putea pleca fie as schimba programull, fara sa dau explicatii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Caterina mea a facut bronsiolita Iar e pe antibiotice, de abia facuse o tura la inceputul lui decembrie. Filip e si el cu viroza, distractie mare la noi.

Mergi la inceput