Craciun Fericit strumfi &prichindei iul-aug'11(31)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

babyblue, cred ca ai citit patania mea cu Ericutu, care a cazut pe gresie si nu pe parchet, deci un impact si mai dur....da, de fapt parca tu ai spus ca a cazut Iusti pe covorul mitos de pe masa aia mica........
Deci citindu-te, m-a luat iar durerea de cap:((((((
Saracul Iusti
Macar al meu a avut noroc mare ca era imbracat si nu stiu prin ce minune nu s-a lovit la fatzuca pt ca nu i s-a inrosit/umflat nimic.
Sper sa se vindece puiul.
Trebuie sa-i pazim mai mult pe puiutii astia.
sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue
.....

sunt suparata, pt ca cu tot pazitul lui bebe, pur si simplu ieri, cred ca o secunda m am ridicat din patul meu si iustin a cazut drept in nas si in cap, pe parchet, din pat.:( am fost cu el la urgenta, ca avea nasul turtit si umflat si urla sfasietor. am facut radiografie, ma rog, n avea nimic. tomograf nu i am facut pt ca era ok, ba chiar radea la dr. acum e ok, mai e putin umflat la nasuc, dar nu mi iese din cap imaginea aia (ca l am vazut chiar cand pica si m am repezit sa l prind, dar n am apucat), cand a picat drept in nasuc, cu manutzele intinse, mic cum e el...si ma simt f vinovata si ma doare sufletul ingrozitor si s a auzit asa un zgomot nasol cand s-a lovit cu nasucul in parchetul ala tare si mi am imaginat toate durerea aia a lui de pitic mic si mi vine sa mi smulg parul din cap si sa mi trag singura palme.


e cel mai scump ingeras si merita sa am mai multa grija de el si am plans toata ziua dupa faza asta si nu mai am chef de nimic.

..................




Pup nasucul accidentat, sa se vindece repejor
Iti doresc sarbatori frumoase la parinti, salutari mamei tale pricepute la bijuterii !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui Babylicious

Neata fetelor!

Eu tot prin zona, dar mai fara chef... si curatenia, si lipsa de chef de orice, plus o mini blegeala legata probabil de sfarsitul de an, si de faptul ca de rev probabil stam acasa si nu facem nimic.

Ieri am fost la control. 6.950 si 64 de cm la 5 lunite si cateva zile (va multumesc de urari pe 18, am si uitat). A zis ca problema cu craniul moale s-a rezolvat si ca sa ii dau doar o pic de vigantol, ca i se inchide fontanela prea repede.
In rest, sa ii dau supa de zarzavat ca la 6 juni incepem cu carnea . Am incercat sa ii spun ca eu nu i-am dat nimic, decat ocazional o bucata de mar sa linga la ea, si ca vreau sa incep la 6 luni diversificarea, a zis ca se incepe la 5 luni jumate si sa ii dau suc. am lasat-o in pace, ce sa ii fac?
Aaaa...si vede manduca, si zice, te-ai obisnuit cu ea? zic, da, am luat-o ca e ergonomica, si e buna pt ea, si pt spatele meu. La care imi spune ca e buna, dar nu ii place ca nu o pot pune invers Incerc sa ii spun ca nu e bine sa o pun invers, ca stimuli, ca oboseala...stii voi...NU...ce oboseala, cum adica oboseste...ce stimuli? cum adica nu are unde se ascunde? :)) mai ca ma lua rasu de acu...

In fine, eu tot prin zona sunt, mai activa pe fb ca e mai usor, dar va pup pe toate!!



Oana mamica super-fericita de Eliza Maria (18.07.2011)


Mai, doctorii pediatri ar trebui indrumati sa citeasca si ei forumurile despre copii! Mai invata una-alta, vad ca au ramas cu scoala de acum o suta de ani!
Te felicit pe tine si pustoaica pt parametrii buni masurati la 5 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

cu intarziere,dar nu am mai intrat pe forum: LA MULTI ANI IMI DRAGA!!!
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR!!




LISSA, felicitari pentru meniul bogat pe care il pregatesti. multa sanatate!

florina, ma bucur pt tine ca te mai odihnesti si tu.


si eu va urez de pe acum sarbatori fericite. eu o sa plec la mama, face ea toate pregatirile ca eu n am chef de nimic.


sunt suparata, pt ca cu tot pazitul lui bebe, pur si simplu ieri, cred ca o secunda m am ridicat din patul meu si iustin a cazut drept in nas si in cap, pe parchet, din pat.:( am fost cu el la urgenta, ca avea nasul turtit si umflat si urla sfasietor. am facut radiografie, ma rog, n avea nimic. tomograf nu i am facut pt ca era ok, ba chiar radea la dr. acum e ok, mai e putin umflat la nasuc, dar nu mi iese din cap imaginea aia (ca l am vazut chiar cand pica si m am repezit sa l prind, dar n am apucat), cand a picat drept in nasuc, cu manutzele intinse, mic cum e el...si ma simt f vinovata si ma doare sufletul ingrozitor si s a auzit asa un zgomot nasol cand s-a lovit cu nasucul in parchetul ala tare si mi am imaginat toate durerea aia a lui de pitic mic si mi vine sa mi smulg parul din cap si sa mi trag singura palme.


e cel mai scump ingeras si merita sa am mai multa grija de el si am plans toata ziua dupa faza asta si nu mai am chef de nimic.


_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....




LA MULTI ANI IMI SI DIN PARTEA MEA
Ramona , off ce imi pare rau , mititelul de el, mii de pupici.
al meu ziua nu sta deloc in patul pt ca eu stau mai mult in salon si patutul e in dormitor , iar pe el il tin acolo unde sunt si eu. am o canapea pe care o tin mai mereu intinsa si il pun pe el acolo , insa am vazut ca in mai putin de 1 minut ateriza in capatul opus fata de cum il puneam eu asa ca am luat un box pt a-l pune cand am cate o urgenta la baie sau bucatarie , sau de intins rufe etc. stiu ca nu e f indicat , dar il folosesc strict de urgente , in rest tot eu ma joc cu el , nu il las acolo singurel.. insa am oroare de cazaturi , mereu aveam cosmaruri ca imi cade din pat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

fetele cu care sunt prietena pe facebook, daca ati primit de la mine un link cu ceva scris in spaniola , va rog nu accesati ca este malware, nu stiu cum m-am pricopsit cu el , am vazut ca trimite diferite linkuri in locul meu. Mi-am bagat un norton acum sa vad daca il elimina, intre-timp vreau sa imi cer scuze si sper ca nu v-am infectat calculatoarele, as fi scris pe facebook , dar nu ma mai lasa sa postez din cauza acestui malware.
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Neata buna fetele,


Ramo ce patanie, bine ca nu s-a intamplat nimica grav cu Iusti. Pup nasucul lui mic si dulce si pe tine mami, nu mai fii supi de multe ori ori cat de atente am fi tot se mai intampla cate un incident.

Nici eu nu ma invat minte, il tot las pe patul nostru fara perne in jur si-l tot gasesc la margine , poate ma lecuiesc de acum.


Lisssa sanatate puiului mucos


Ruxiii multumim de urari, Craciun minunat si voua si pupici multi Sarei.

Am reusit si noi sa facem aseara niste cumparaturi, am ajuns cu o durere de cap din cauza aglomeratiei dar ma bucur ca am gasit cadou ptr Edu, nu i-am luat jucarii de varsta lui ca am casa pliiiiina insa am gasit ceva interesant si educativ, sigur va zdrangani la ele pana va ajunge sa se joace asa cum trebuie

http://www.simbatoys.de/en/brandsproducts/eichhorn/color/detail.shtml?sArtNr=100002235


Ma apuc si eu de strans, va pup pe TOATE fara exceptie si va doresc spor la treaba si bineinteles CRACIUN linistit si fericit alaturi de toti cei dragi !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Neata, va invit la o cana de cafea sau ceai sa prindem energie, ca sigur avem multa treaba zilele astea.
Natalia doarme de cateva zile 10-11 ore noaptea(aproape sunt umflata de somn vorba Ramonei), aseara de la 10 pan dimineata la 6 nu am auzit-o, la 6 i-am bagat suzeta in gura si a adormit la loc, la 7 alaptat in somn si ea a dormit mai departe, la 9 iar alaptat in somn si la 9 jumate s-a trezit de tot, si de atunci e toata un zambet si o joaca.
Va pe toate si spor la treburi.

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Am gasit ceva interesant la fetele de iulie-august 2010.Eu mai citesc pe acolo cand am timp ca sa vad ce ma asteapta

http://retetebebelusi.ro/category/5-luni/

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png


Lori, interesant situl!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Fetelor, cam tarziu sau poate nu:
-cadou parinti si socri: o rama cu trei poze ale nepoteilor preferati!
- nasi: un cos cu bunatati(fff complex) si hainute ptr copilasi.

Sa nu uit: Ruxi, Sarbatori frumoase!

Eu am terminat curatenia si nu voi gati mult, deoarece vom fi mai mult in vizite:ajun la nasi,ziua 1 la parinti, ziua 2 la soacra.
Matei este o dulceata de copil.Rade tot timpul, este cuminte, doarme de pe la 09.30 la 05.00, mananca, se intoarce pe burtica!
Dar Iustin....m-a innebunit.Se trezeste noaptea FIX la 3 ore (in noptile bune si la 2),vrea numai un brate,nu se roteste pe burtica si nici nu da semne, uneori plange cand mananca si are niste baleeeeee.Tot il vad ca isi molfoleste buzele, gingiile si de ieri scoate nsite sunete ciudate.Parca sunt un pic mai complicate ca pana acum, in sensul ca parca isi roteste mai mult limba in gura, parca si-o atinge si de cerul gurii...In fine, este greu de explicat.
Dar in schimb este f agil, imediat stie ca vb cu el, raspunde la nume,stie cand ma joc cu el, este un semcher...

Nu am inceput diversificarea, asteptam noul an.

Va pup, pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Neata buna si de la noi.

Ramona, voi cum mai sunteti? M am trezit azi cu gandul la voi.

Dar voi Gliana? Ce mai faceti?

Roberta, multumim frumos pentru urari!

Pufi, ai dreptate cu aglomeratia! Si eu am fost aseara la cumparaturi si am venit cu capul calendar!
Jucaria lui Edu e nemaipomenita, s o stapaniti sanatosi!

Florina, no coments de stomatologi! Eu am avut probleme mari, de fapt nu mi amintesc dureri mai mari in viata mea decat cele de dinti si de reumatism (nici macar cele de la nastere!!!!) Si eu mi am pus o coroana la o masea, care a picat dupa 1 luna! Am doua masele la care mi a murit nervul si s au rupt bucatica cu bucatica. Acum am 2 locuri goale unde nu mai am maselele alea, dar nici nu ma duc sa mi pun o alta coroana. Stau asa de 14 ani!!!! Toate problemele mele cu dintii s au intamplat pana la varsta de 19 ani!!! O spun cu mana pe inima, ca una din cele mai miraculoase imbunatatiri pe care le am avut de cand sunt vegetariana este cea cu dintii!!!! Pur si simplu de 14 ani NU mai am nici o problema de dinti!!!! Nici una!!!!! Nu tu durere, nu tu alti dinti sau masele stricate! Si este minunat!!
Iti doresc sanatate multa!

O zi minunata tuturor fetelor! Si spor la treaba tuturor!

Mergi la inceput