Craciun Fericit strumfi &prichindei iul-aug'11(31)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Lissa, acum am vazut.Stiu cum e sa ai bebele bolnavior.Sper sa-i treaca repede.

Fetelor, am un saculet de dormit pe care-l folosesc, nu e cine stie ce cam subtirel mi se pare si e fara maneci...l-am primit cadou la botez.Vreau sa mai achizitionez unul(m-am speriat rau in seara asta ca a i-am spalat saculetul si am invelit-o cu o pilota mica si cand m-am uitat la ea avea pilota pe cap) si nu stiu de care sa-i iau.In casa am temperatura de 23 de grade.Trebuie sa comand de pe net ca la mine in oras nu cred ca gasesc sau nu am din ce alege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

sanatate multa micutului

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

La multi ani strumfilor de azi


Rares sanatate multa


si noi, cu muci si tuse, mi se rupe sufletul sa il vad asa. N-are febra. Azi noapte in brate mi-a dormit

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

[size=3La multe lunite sarbatoritelor de azi Sofia Elenade amaiasi Isabela de Maribell][/size=3]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

cu intarziere,dar nu am mai intrat pe forum: LA MULTI ANI IMI DRAGA!!!
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR!!




LISSA, felicitari pentru meniul bogat pe care il pregatesti. multa sanatate!

florina, ma bucur pt tine ca te mai odihnesti si tu.


si eu va urez de pe acum sarbatori fericite. eu o sa plec la mama, face ea toate pregatirile ca eu n am chef de nimic.


sunt suparata, pt ca cu tot pazitul lui bebe, pur si simplu ieri, cred ca o secunda m am ridicat din patul meu si iustin a cazut drept in nas si in cap, pe parchet, din pat.:( am fost cu el la urgenta, ca avea nasul turtit si umflat si urla sfasietor. am facut radiografie, ma rog, n avea nimic. tomograf nu i am facut pt ca era ok, ba chiar radea la dr. acum e ok, mai e putin umflat la nasuc, dar nu mi iese din cap imaginea aia (ca l am vazut chiar cand pica si m am repezit sa l prind, dar n am apucat), cand a picat drept in nasuc, cu manutzele intinse, mic cum e el...si ma simt f vinovata si ma doare sufletul ingrozitor si s a auzit asa un zgomot nasol cand s-a lovit cu nasucul in parchetul ala tare si mi am imaginat toate durerea aia a lui de pitic mic si mi vine sa mi smulg parul din cap si sa mi trag singura palme.


e cel mai scump ingeras si merita sa am mai multa grija de el si am plans toata ziua dupa faza asta si nu mai am chef de nimic.


_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Buna seara fete frumoase si bebelushi dragalashi.
Ma chinui de vre-o 3 zile sa va ajung din urma si abia acum am reusit, dar bine inteles ca am uitat cui si ce vroiam sa-i raspund
Cand vroiam sa scriu cuiva i-mi dadeam seama ca s-a ajuns deja la pag 20 si probabil ati inceput capitol nou etc
Miha ce misto ca e sotul acasa zilele astea si ai tu putin ajutor, al meu e in concediu de ingrijire a copilului pt 2 ani si petrece f mult timp cu Maria, asa ca sunt o norocoasa.
La multe lunite pt Imi si stai fara grija ca o sa mai rada cu voce tare cat de curand.
Talida petrecere frumoasa la ai tai.
Gliana ma bucur pt tine ca ti-a vent fata , cred ca e cel mai frumos cadou.
Madybulancea sanatate multa piticului .
Babylicious nu fi suparata ca stati acasa anul asta de revelion si noi vom sat dar avem cel mai frumos motiv din lume
Anca-28 felicitari pt noul look, ti-am urmat si eu exemplul si m-am tuns azi destul de mult.
Lissa te felicit pt faptul ca,desi ai 2 copii, reusesti sa gatesti si sa prajituresti atat.
Florina aceeasi problema o am si eu cu Maria de o vreme.
Are fix acelasi program cu micul tau terorist, ziua nu rezista mai mult de 2 sau 3 ore iar seara e toata numai energie.
Abia acum am reusit sa o culc, si eu sunt zombi.......
Mai vroiam sa spun multe dar sunt moarta de somn asa ca mai las si pt. maine.
Va poop pe toate !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ruxiiii, Florina, Anda, Paula multumim pentru urari

Lisssa si Mady numai sanatate puiutilor vostri.

Oana felicitari pentru parametri Elizei.

Multumesc fetelor care mi au urat spor la cleaning. A iesit nemaipomenit, sunt foarte fericita si multumita. La fel va doresc si eu voua, caci stiu ca e mare treaba saptamana asta.

Anda, ma bucur ca si tu esti rac, aici se pare ca cele mai multe mamici sunt pesti si raci.

Lori multumesc pentru compliment si te astept neaparat in UK. Abia astept!
Ieri Lori nu prea am petrecut cine stie ce. Am luat o pe Imi la un magazin fain din apropiere si am cumparat carti pentru Ganeshananda (finutul meu, baietelul prietenei mele Elena). Am luat niste carti asa de frumoase si pentru Imi am luat 365 bedtime stories. In fiecare zi o alta poveste, mi s a parut foarte interesant faptul ca scrie si ziua efectiv. Asa ca sa vedem ce o sa zica cand ii vom citi povestea de ziua ei.

Gliana ce faceti voi acolo in seara asta? Imi inchipui ce frumoasa trebuie sa fie atmosfera la voi in familie. Simt! Cum e Cristina cu Ericutu?

Eu numa ce am citit de pe telefon, caci am fost foarte busy today. Cred ca ma duc si eu la nani. In seara asta am fost cu sotul si Imi la cumparaturi. Am luat in mare parte cam tot ce mi trebuia, Dar inca mai am o tura Maine si gata. By the way Lori, printre dulciurile pe care le voi face de craciun, se numara si tortul ala celebru al tau: al cu mere coapte si zahar ars. Am vazut ca a facut furori. Desigur ca voi face nelipsitul tiramisu si inca un tort cu fructe. Aaaaaa si savarine, caci am luat pachet din ala Dr oetker pt savarine. La mine mai mult sunt dulciuri decat mancare.

La multi ani cu ocazia onomasticii pentru toate fetele, fetitele si bebelinele care poarta numele de Anastasia! Multa fericire si sanatate!

Va urez night night si pe maine, in pauza dintre cele 2 episoade de telenovela, caci maine sunt foarte ocupata. Vreau sa incep salata boeuf si macar blaturile de la tort. Mai fac si oua umplute.

Pe maine. O noapte minunata tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Lissa, acum am vazut.Stiu cum e sa ai bebele bolnavior.Sper sa-i treaca repede.

Fetelor, am un saculet de dormit pe care-l folosesc, nu e cine stie ce cam subtirel mi se pare si e fara maneci...l-am primit cadou la botez.Vreau sa mai achizitionez unul(m-am speriat rau in seara asta ca a i-am spalat saculetul si am invelit-o cu o pilota mica si cand m-am uitat la ea avea pilota pe cap) si nu stiu de care sa-i iau.In casa am temperatura de 23 de grade.Trebuie sa comand de pe net ca la mine in oras nu cred ca gasesc sau nu am din ce alege.


Extraordinara achizitia. Eu ador sacii de dormit. Am inceput sa folosesc la Imi acu aproximativ 1 luna si e minunat! Sa l folositi cu placere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

AlinaOprea Stiu cum e....

Ramonavai, draga de tine, ce patanie! Important este ca Iustin bine acum. Nu-ti mai face procese de constiinta, sunt sigura ca a fost vorba doar de o intoarcere de privire. Cred ca oricat vom incerca noi sa fm cu ochii in 4, tot vor mai exista astfel de incidente. Daca nu de genul asta, altele sigur vor mai fi. Pentru ca sunt mici puslamale care fac nazbatii, iar noi nu putem fi la fel de vigilente 24 din 24

Mi-am pus anul trecut prin mai-iunie o coroana dentara din 3 piese, si acum se misca. F putin, poate mai putin de 1 mm, dar se simte. Ce sa fac, sa ma duc peste stomatolog sa-i dau cu ea in cap? Nu mai am bonurile fiscale, evident. Nici nu stiu daca o astfel de lucrare are garantie si cat. Am stat o gramada de luni pana mi-a pus-o, si am dat si o groaza de bani pe care acum sincer nu-i am la indemana. Mama lor se stomatologi, ca aproape toti fac treaba de mantuiala, nu se gandesc ca ramai fara dinti la 40 de ani din cauza superficialitatii lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Lori multumim pentru info de pe site ul cu mamici iul-aug 2010.

Talida drum bun si poate reusesti sa te odihnesti si tu un pic daca altii o dragalesc. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Ramona si Alina va multumesc pentru urarile pentru Imi. Va imbratisam cu drag.

Ramona imi pare nespus de rau pentru ce i s a intamplat iubitului Iustin. Pupam nasucul micut si iubit. Cred ca ti a fost foarte greu sa l vezi cand era jos, bine ca totul e bine si va doresc tot binele din lume. Ma gandesc la voi. Aveti grija (take care)!
Alina, 2 ani sta sotul tau acasa? Wow, asta da ajutor! Vai ce n as da si eu ca al meu sa stea 2 ani! Cred ca asta e dorinta mea la mos craciun!

Mergi la inceput