Gala cei mai iubiti la Desprecopii - 2011

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Am uitat de Ilinca

**Fur is for petting***
http://accesoriisihaine.blogspot.com
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Oh, nu-mi vine sa cred! Merci mult, fetelor! Nu ma asteptam la asa ceva, pe cuvant de onoare.

Sa fiti cuminti ca altfel nu vine Mosu'.

Va doresc sa aveti parte de un Craciun Fericit alaturi de cei dragi si sa fiti iubite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

dragilor,

De fiecare data cand vine vremea unui bilant, e rost de un pic de nostalgie ...Pentru ca fiecare Gala de asta, pe care o tinem la sfarsit de an imi da ocazia sa mai piepten o data prin amintirile ce si-au gasit un loc in suflet.
Lumea noasta virtuala in care ne intalnim, acest loc special in care ne sporavaim, ne zarim, ne cunostem, ne scriem, ne ajutam, ne iritam, ne sfatuim, ne simpatizam sau ne contrazicem e un univers tot mai real datorita sentimentelor care trec tot mai des sticla care ne desparte. Nu simtiti asta? Eu o simt tot mai mult...
Si asta pentru ca, simt eu, cu voia sau fara voia fiecaruia ne leaga tot mai mult acest feeling al apartenentei la aceasta Comunitate.

Dincole de listele de aspirante, de gravidute, de nou nascuti, de scutecisti, de papaciosi, de mamici cu pui de cresa, gradinita sau scoli ... mai e ceva. Mai e aceasta forta de atractie care ne uneste si ne face ... in final mai puternici.

Iar granita dintre suflete e tot mai subtire
Pe cine am iubit la DC in acest an? Pe toti cei care i-au trecut pragul cu sufletul si nu numai cu IPul...pentru ca, pana la urma, sufletul conteaza, nu-i asa?

Le spun multumesc, din suflet, tuturor celor care s-au implicat cu sufletul in actiunile comunitatii DC.

- activistele de la forumul Umanitar - fete care pun suflet in licitatii, dau viata unor topice triste, aduc speranta si isi iau responsabilitatea de a coordona actiunile...
- Grupului cheie de organizatori ai actiunilor Desprecopii - de 1 iunie: Alinuk in Bucuresti, Laura25 in Piatra Neamt, Marius in Oradea
- Minunatei Gusta pentru implicarea speciala in actiunea Portocale pentru Mos Nicolae – despre care am scris www.desprecopii.com/info-id-7678-nm-Mos-Nicolae-pentru-80-de-copii.htm" target="_blank">aici
Multumesc pentru poza Gusta:"
www.desprecopii.com/Images/Upload/nicolae1.jpg" border="0">

- Le multumesc din suflet fetelor frumoase din poza de mai jos:
- ele sunt zanale care au stat in spatele evenimentului de la Opera Comica ... (imi doresc foarte mult sa ma intalnesc cu ele la o cafea si sa le strang mana)

- Multumesc mult echipei de la Cluj: Laura-s , Veronica, Anca si multumesc pentru pozele de aici

Alinuk, multumesc pentru pozele aceastea


http://www.flickr.com/photos/23251288@N07/6564265135/in/photostream

- draga Rall, multumesc cu sufletul pentru coordonarea si implicarea in actiunea de la Tg Bujor – si multumesc pentru poza de mai jos


- Ii multumesc din suflet lui Dicarstea pentru coordonarea si implicarea in actiunea de la Don Orione - iti multumesc pentru aceasta poza

- Multumesc frumos lui Diannaalex pentru coordonare si implicare. Multumesc si pentru aceasta poza

- Lui Manuelacrina, ii multumesc pentru implicare si pentru aceasta poza

- Draga Eumada, esti o mamica incercata - iti multumesc din suflet pentru ca ai participat la actiunea nationala DC de Craciun - iata poze de la actiunea organizata de ea aici.
si o poza de la actiunea ei


Si desigur ii iubesc si pe Capcaunul, Rufus, XIO, Julie, Tanti Zavaidoc, Echipa de Moderatori DC - de care ma leaga multa dragoste si prietenie,

Le iubesc si pe toate fetele din diaspora – pe americance, pe canadience, pe nemtoaice, pe belgience, pe olandeze si pe toate fetele de sub un alt meridian care apartin DCului…
Tuturor celor cu suflet, si sunt asa de multi !!! le multumesc pentru fac parte din aceasta comunitate speciala: Desprecopii !

Ca fapt demn de mentionat la aceasta ocazie, in iunie, am fost impresionata sa vad semnele comunitatii DC pe cel mai mare panou din Bucuresti
www.desprecopii.com/Images/Upload/DCmedia.jpg" border="0">
in august, am vazut in Brasov, din goana masinii, un tatic super simpatic imbracat in tricou DC, in decembrie Alinuk imi spunea 'cred ca data viitoare, cand ne mai intalnim … e nevoie de un stadion'
Dar... sa fim noi sanatosi si o sa vedem ce e de facut ... ideea este ca DA, planuim sa fim tot mai aproape de voi ...

Va pupa o foarte casnica desprecopii - caruia ii arde curcanul la cuptor



CRACIUN FERICIT


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Mirela...emotionant mesaj!


pozele sunt graitoare!Multumesc si eu ca existati,voi ingeri cu chip de om..si va doresc la cat mai multe actiuni de acest fel!

Craciun fericit!



34+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuta_20 spune:

Citesc cu placere mesajele lui Rufus,imi place pragmatismul lui Marius si recunosc ajutorul permanent al multor altor membrii ca:Tanti Zavaidoc,Eumada,XIO si multi altii,care ofera permanent sprijinul lor celor care au nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuta_20 spune:

A,si am uitat sa spun ca le admir foarte tare pe cele care sunt mame puternice: diannaalex, histamina, eumada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ca si in anii din urma, si in 2011 o pate din sufletul meu a fost aici, alturi de oameni dragi, de prieteni minunati. Aici am invatat lucuri noi si interesante, aici am sporovoit fara griji langa amici, aici mi-am facut prieteni minunati.
E greu sa spun care imi sunt cei mai dragi, pt ca sunt multi si mi-e frica sa nu uit pe cineva.
Imi sunt dragi si admir enorm toate mamicile greu incercate de copii speciali, care sunt cele mai bune si mai puternice mame din lume. De la voi am invatat enorm legat de lucrurile cu adevarat importante in viata. La fel de mult imi sunt dragi toti membri implicati in subiectele de la ajutoare umanitare, cu mentiuni speciale pentru mamagiuliei (care e implicata 100% in tot ce face, isi pune suflatul pe tava), Happy_in_TO care l-a ajutat atat de mult pe David, alinuk, gusta, papanash

Sunt apoi userii pe care ii citesc cu mare placere, chiar daca uneori avem pareri diferite asupra unor subiecte: nelia (mi-era dor de tine, ma bucur sa e vad din nou in zona!),Fomalhauti, andacos, kariguld, Happy_in_TO, viviana, Marina, Rufus, capcaunul, XIO (si entuziasmul ei care sper sa o tina, in ciuda carcotasilor), Ruxij, LadyJ, bird70, buli, corap si sigur mai sunt multi aici, la aceasta categorie.

Imi sunt dragi si le multumesc fetelor ce scriu la Clubul Cartilor. Datorita lor am avut ocazia sa citesc carti foarte frumoase.

Le iubesc pe prietenele mele de la subiectul 'Piatra Neamt ...'.

Multumesc Mirelei si lui Florin ca au facut si in acest an posibil sa existe acest loc unde vin zi de zi, le multumesc pt ca ne-au ajutat sa facem cel mai frumos 1 iunie pentru copii si mamici.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Katya,Lauramultzumesc pentru nominalizari!

Eu stiu ca am un stil ce nu e agreat de multa lume,insa atita timp cit exista pesroane care intzeleg esentza mesajelor mele,ceea ce vreau sa transmit,inseamna ca e bine!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

1.Rufus
2. Mamagiuliei
3. Kariguld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

M-am gandit bine. Mi-e absolut imposibil sa fac nominalizari...cu nume. Nu e fuga de raspundere, pur si simplu sunt atatea persoane care-mi sunt dragi, fie ca le cunosc personal sau nu, incat ar insemna sa insirui fara numar...si precis sa uit pe cineva.
Atatea lucruri frumoase le datorez Dc, incat mi-as dori sa incapa intre bratele mele toata lumea de aici, sa pot multumi tuturor si sa dau, la randul meu, tot ce am mai bun. Si nu-i vorba de ceea ce am primit sau mi s-a intamplat personal...ci de atatea exemple de viata pe care le-am primit doar citindu-i pe altii, tristi sau bucurosi in viata lor proprie.

Sunt impresionat de Admini si Moderatori; ma minunez adesea de energia si intelepciunea lor, chit ca-s mai tineri ca mine majoritatea (daca nu toti...); sunt coplesit de actiunile umanitare, de ideile, vointa, empatia, darnicia celor care organizeaza sau contribuie la salvarea, bunastarea sau doar bucuria unor oameni aflati in necaz, anonimi cu nimic mai prejos ca majoritatea din noi, dar fara sansele pe care noi le avem. Am fost miscat si bucuros de ficare data cand am primit ajutor sau sfaturi in probleme personale de la useri in care am incredere, dar si de la cei de care nu auzisem pana atunci nimic sau de la cei cu care m-am "sfadit" la diverse subiecte; pentru ca asta-i spiritul demonstrat al Dc: la greu suntem impreuna, indiferent de preferintele din viata de zi cu zi.

Asa-i ca deja sunt multi nominalizati?
Oooo...si mai sunt multe bucatarese desavarsite, si dragii mei parinti adoptivi si parintii singuri care gasesc resurse sa fie mereu in top...

Tuturor, dar absolut tuturor le doresc tot binele din lume, pentru anul ce vine si pentru toti anii pe care Dumnezeu i-a pregatit in viata lor. La multi ani!

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput