Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

pai voi ce faceti aici? va mutati toate la alta odisee?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 36+


Nici nu ma gandesc. Aici sunt acasa...si de aici am invatat tot ce stiu ...

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

am actualizat semnatura...sper....

Iuliana mami fericita de minune Tudor
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

azi l-am lasat pe Matei cu bona - prima data singuri si la plimbare, si la mancare si tot ea l-a si pus la somn - totul a fost ok
eu am fost in centru la cumparaturi
am cumparat cateva baxuri de pampers pentru copiii abandonati in spitale - e o actiune cu mamicile din Mures
i-am cumparat o parte din cadoul lui Marius
diseara mai trag o fuga poate ii gasesc o geanta si la mama
la bunici le iau talpici imblanite de la Deichmann
musai sa termin tot azi si maine ca vineri e zi de bucatarie

intrati pe Google si cautati "let it snow" asteptati cateva minute

Rody oare nu e eczema? Matei face frecvent pe gat...are o piele tare sensibila si daca il freaca gulerul de la o bluza e gata sau daca nu il sterg bine de apa si ramane o picatura se irita de la pijama

Michelle
cam asta am vrut sa zic "Felicitari mami !!!"

Nicole bravo ca pastrezi bursa...lasa ca vei reusi, sunt sigura!
povestea cu fetita e superba, intr-adevar....
cum ai facut cus-cus-ul? am luat si eu dar nu am facut inca...





1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

reteta cus-cus
se incing 30 d eml de ulei ,apoi se pune cus-cus pana se rumeneste.cand devine rumenit turnati 750 ml de apa fierbinte si lasati sa mai fiarba 10-12 min.apoi stingeti focul si acoperiti cu capacul.interveniti in chestiune dupa 10-15 min cand totul e umflat si delicios.
asta e reteta de baza.
strumf a manacat pana nu a mai putut.

pt adulti
in apa puteti adauga piper,cimbru,ardei iute.
dupa ce opriti focul mai puteti pune putin ulei de masline/unt.

puteti face o senzationala salata de patrunjel cu cus-cus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Hello,

lipseste omul o zi de pe forum si ce-mi vad ochii? DOUA GRAVIDUTE

Felicitari Iuliana si Michelle Sa va dea Dumnezeu sarcini usoare si bebei sanatosi! Musai sa va prind din urma

Iuliana si eu am o cunostinta care a facut varicela in primul trimestru si are acum o fetita sanatoasa, medicii i-au zis ca nu e nicio pb si au avut dreptate. Cu atat mai mult cu cat ai avut boala in copilarie, eu zic sa stai linistita. Bietul tau sot, stiu ce greu e ca si eu am avut boala la 25 de ani si a fost horror Dar nu are rost sa se invinovateasca ca doar n-a facut-o intentionat. Ii doresc multa sanatate, sa treaca repede mancarimile si bubitele!

Of Paula bietul Raul ce mai trage. Dar ma bucur ca macar e in forma si are chef de dans. Cat despre biata fetita abandonata mi se rupe sufletul...mi-as dori sa fie mai multi asistenti maternali, sa li se ofere bietilor puiuti macar caldura unei familii, iar legea adoptiilor sa se schimbe odata. Dar probabil in tara asta nu sunt suficienti bani...pentru ASA CEVA bineinteles, ca pentru altele se gasesc

Un pup mare si pt. Victoras si Vlad ca vad ca si ei au ajuns la antibiotic. Sper sa-si faca efectul repede.

Crispro voi la ce ora aveti programare maine? Daca aveti timp si dispozitie dupa consult, ne putem vedea ca noi stam la 2 pasi de Regina Maria. Iti trimit nr. meu de telefon pe PM.

Oana pentru initiativa fetelor inimoase din Mures.

Eu sunt fericita ca nu am luat antibioticul pentru ca ma simt mult mai bine deja. Cred ca au fost suficiente medicamentele pt. tuse.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby78

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

pai voi ce faceti aici? va mutati toate la alta odisee?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 36+


Nici nu ma gandesc. Aici sunt acasa...si de aici am invatat tot ce stiu ...

Iuliana mami fericita de minune Tudor


nici eu nu stiu daca ar fi cazul evident, daca as mai lua-o de la capat cu alta Odisee - aici imi sunteti dragi toate, va stiu, sunt acasa, totul e perfect


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

reteta cus-cus
se incing 30 d eml de ulei ,apoi se pune cus-cus pana se rumeneste.cand devine rumenit turnati 750 ml de apa fierbinte si lasati sa mai fiarba 10-12 min.apoi stingeti focul si acoperiti cu capacul.interveniti in chestiune dupa 10-15 min cand totul e umflat si delicios.
asta e reteta de baza.
strumf a manacat pana nu a mai putut.

pt adulti
in apa puteti adauga piper,cimbru,ardei iute.
dupa ce opriti focul mai puteti pune putin ulei de masline/unt.

puteti face o senzationala salata de patrunjel cu cus-cus

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


oare vorbim de acelasi lucru? cus-cus ce am luat eu sunt niste taitei mici mici ca niste bilute din aluat de taitei


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

eu cus-cus nu il prajesc in ulei, ci pur si simplu il pun in tigaia goala. Adaug apa de cate ori e nevoie pana se umfla. Poate fi folosit ... cu orice.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si
32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

da. e acelasi lucru.asta e reteta originala.iese mult mai gustoasa decat doar fiert.
sunt bobite mici care au un gust super daca sunt rumenite inainte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

da. e acelasi lucru.asta e reteta originala.iese mult mai gustoasa decat doar fiert.
sunt bobite mici care au un gust super daca sunt rumenite inainte.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


auzi, eu ca tot romanul...da ceva carne? legume? cu ce il papam
cu ce l-a papat Sebastian? gol?


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput