Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

pai voi ce faceti aici? va mutati toate la alta odisee?
michelle, felicitari! ai mers blat, d-aia nu ai mai scris asa des in ultima vreme? sarcina usoara si bebe sanatos!

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 36+
Ha ha, nu stiu daca sa mai scriu la alta odisee. Recunosc ca am o prietena acolo (Ramo, e vorba de Dana de pe celalalt forum)

Apropos, Ramo, o sa iti imprumut ideea de a da vestea. O las pe Bianca sa o faca.

LATER EDIT
Si in primele zile mi-a fost si foarte rau, greata, voma, ameteli si nu am mai intrat pe forum, iar apoi a mai durat pana am recuperat si oricum voiam sa merg intai la dr :P


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Crissy, curatat nasucul apoi o picatura in fiecare nara.
Cred ca de la portocale a facut iritatia, ii storceam in fiecare zi o portocala si o bea, de ieri nu-i mai dau, ms pt raspunsuri fetelor .
Cred ca apelez la apa termala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ramona, sa-mi aduci aminte prima data cand ne vedem, sa iti arat cum sa faci semnatura, bine? Si pune mana si fa poze,ca o sa regreti cand creste Raisa mare...
Alice, termina cu intarirea burtii!! nasti dupa Craciun, da?
Adriana, termina si tu...am vazut pozele de la Herastrau si arati f bine.
Greu e cu hormonii astia de femei insarcinate...acum ca sunteti mai multe ,o sa ne innebuniti de cap( glumesc, da?)
Ceilalti bolnaviori cum sunt?

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze iarna 2011-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Si vroiam sa-i spu Paulei, ca Ducu a facut perfuzie cand a avut bronsiolita, nu mancase de sambata seara pana marti nimic sau ce manca varsa, doar cate putin ceai mai bea, marti au pus perfuzie cu vitamine parca-miercuri dimineata a inceput sa pape, a slabit 500 gr atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

pai voi ce faceti aici? va mutati toate la alta odisee?
michelle, felicitari! ai mers blat, d-aia nu ai mai scris asa des in ultima vreme? sarcina usoara si bebe sanatos!

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 36+
Ha ha, nu stiu daca sa mai scriu la alta odisee. Recunosc ca am o prietena acolo (Ramo, e vorba de Dana de pe celalalt forum)

Apropos, Ramo, o sa iti imprumut ideea de a da vestea. O las pe Bianca sa o faca.

LATER EDIT
Si in primele zile mi-a fost si foarte rau, greata, voma, ameteli si nu am mai intrat pe forum, iar apoi a mai durat pana am recuperat si oricum voiam sa merg intai la dr :P


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)


Nici eu nu o sa scriu la odisee, nu am scris nici in prima sarcina. Abia apuc sa ma pun la curent cu ce e pe aici.
Miha, ma bucur ca ti-a plcut ideea intr-atat incat sa o folosesti. Sa ne spui reactiile.
Referitor la Dana, chiar aseara am citit (dincolo) ca e insarcinata din nou....ea are DPN 27 iulie.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eh, paula, stai linistita ca nu nasc eu pe nepregatite asa am atatea de facut pt craciun, n-am timp sa nasc acum :)))

Michelle, da acum esti bine da? Cred ca si eu am asteptat sa merg la doc inainte sa anunt. Sau nu? Nu mai stiu...

Histamina, felicitari prietenei tale pt fetita, si tie pt ca vei fi nasa

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Cine e Dana? care alt forum? - la mine se potriveste de minune proverbu' cu "curiosii mor repede"

Eu m-am inscris la a2a odisee, dar recunosc ca nu mai are acelasi farmec.

alice, schimba semnatura. Parca erai la 38+...

Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si
32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Adriana, credeam ca numai eu am sentimentul asta ar trebui sa incep cu AMR dar maine merg la doctor si schimb atunci

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Alice da, ma simt bine acum, am avut o perioada critica pt ca m-am lasat de cafea si cateva zile am avut de tras

Adriana, e vorba de celalalt forum, de diete, oneden (crissy, ramo si eu ne-am cunoscut acolo acum cativa ani)

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Multumesc pentru urari!Eu sunt tare fericita ca Mosul mi-a adus cel mai frumos cadou

Rody multumesc din suflet ca mi-ai povestit de varicela. Acum chiar stau mai linistita. Aseara chiar am vorbit si cu doctorita mea si mi-a spus ca nu e nici o problema si sarcina merge inainte. Periculos era sa am rubeola si sa nu am anticorpi

Saracul meu sot arata horror.....Aseara a avut iar un puseu de febra si de dimineata era plin de bube...Inclusiv pe putza .....
Saracul sufera tare mult si se simte vinovat ca mi-a pus in pericol sarcina ..ca a stricat sarbatorile tuturor....ca nu e langa mine si copil.....Se plange parca ar fi un ciutan.....

Paula... ce mai tragi si tu cu Raul...Mititelul de el ce se mai chinuie si voi pe langa el. Multa sanatate si sa va faceti bine. Eu am inceput sa ii dau lui Tudor Bronhovaxom (10 zile timp de 3luni) si vreau sa va spun ca nu mai am nici o problema cu el....Nici un muc...nimic nimic

Matusa incearca cu apa termala. Il sai la fundulet sau pe zona iritata si il lasi putin in fundul gol pana intra in piele. Face minuni

histamina, bine ca pastrezi bursa, pana in martie te recuperezi tot .

Michelle felicitari pentru sarcina


Linkul cu petalele se adreseaza doar doamnelor...Barbatii...sa le cate o dmonisorica nu un barbat bine

Iuliana mami fericita de minune Tudor

Mergi la inceput