Buburuze - LMA Alexandra-Maria,David!!(119)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Ocsanica dar ce-i casuna la soacra pe bucatarie? Stati impreuna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Mada, al meu e si incepator, adica are doar de juma de an carnetul si nu a condus niciodata pe zapada, si na,drum lung,Darius, zapada.

oricum ce am observat:D, in general barbatii sunt aia care nu prea zbora cu avionul sa le e frica, femei nu am auzit:tata nu zboara, cumnatu nu zboara..o gramda


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Am tot vorbit ce ne-ar placea, ce am mai vazut dar pana la urma, ce primesc buburuzele voastre de la Mos?
Razvan va primi asa:
De la bunici masuta de activitati Fisher Price
De la noi mingea magica Vtech
De la Craciunita setul de masinute Fisher Price
De la mosul de la servici 2 puloverase, o pereche de raiati si o masinuta cu telecomanda ca care se joaca tati pana una alta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

mada ai pm.

noi i-amluat premergatorul vtech.
de la munca "codul bunelor maniere
de la soacra:hainute si un camion vtech care face multe chestii
restul nu stiu,astept craciunul


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Chiar vroiam sa va intreb si eu cum procedati de sarbatori cu vizitele la socri vs parinti. Ca noi inca n-am ajuns la un echilibru si ne cam certam. Nu tare, adica ma enervez eu de cele mai multe ori si cedez si imi stric tot cheful. Asa, vad ca ati deschis voi subiectul si ma pun pe citit. Sper sa aflu si o "reteta".



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

la noi nu sunt probleme dar dc ar fii: anul asta de paste la ai tai, de craciun la ai mei, la anul invers iar dc ar fi din acelasi oras trecem pe la ambii sau strangem pe toata lumea la un loc


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata
Mada eu am pus un link pe fb cu ce i am luat Evei, cum nush sa ascund lnk uri n am cum sa pun aici, plus caciulita, un set de sosetele, o alta jucarie pe care i am dat o zilele astea( ca nu mai aveam rabdare)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Vreau sa-i multumesc Craciunitei mele si aici pentru cadou.
Mami e tare incantata de cadouri, sunt superbe. Lui tati i-am dat ambalajul, sa se orienteze la cumparaturi



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Mai, eu inteleg ca fiecare parinte isi doreste sa ii fie copilul apropae. Doar ca ai mei, de exemplu, nu mi-au zis niciodata ca trebuie sa mergem la ei de Craciun/Paste. Soacra-mea, in schimb, vrea neaparat. Si i-am explicat in primii ani de casnicie ca imi doresc si eu sa fiu cu ai mei de sarabatori. Chiar daca stam in acelasi oras (eu cu parintii); de sarbatori e altceva decat in zilele astelalte. Dar n-a inteles. Am incercat sa mergem dimineata in ziua de Craciun/Paste la ai mei, apoi sa mergem la socri. Dar e pe fuga totul. Adica mancam la ai mei, stam vreo 2-3 ore, placam fuga la socri, ei stau nemancati pana venim noi, adica pana la pranz, ma cert cu al meu sot din cauza asta si etc, etc. Nu merge nici cu Craciun la unii, Paste la ceilalti.
Anul asta am zis sa vina socrii la noi. Vroiam sa fac si eu bradut, sa pun cadouri sub el, sa pregatesc si eu cozonac, un tort. Dar cica nu vin, ca le e greu. Inteleg si asta. dar nu mai am chef de nimic. Brad n-am luat si nu mai iau, cozonac nu mai fac, poate tort. Mi-a luat azi mama trei coronite de brad si le-am impodibit. Atat. Acum astept sa vedem cand mergem la socri. La anul nu mai cedez. Craciunul il facem acasa la noi.
Hai ca v-am impuiat capul. Scuze.

Eu n-am primit inca avizul. In caz ca se intreaba Craciunitza mea de ce nu zic nimic.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Ocsanica dar ce-i casuna la soacra pe bucatarie? Stati impreuna?

Mami fericita de minune Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica



da Mada stam impreuna, tatal sotului a murit cand avea el 11 ani si pentru ca tot statea la casa am zis ca nu are sens sa ne mutam noi si sa o lasam singura; oricum acum cand ma gandesc ca incep serveciul si o las pe Sofi cu ea stau mai linistita (este la pensie);


Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput