Buburuze - LMA Alexandra-Maria,David!!(119)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Andutza, stiu ca nu-s io de vina. Ma-sa ii de vina, io eventual is divina
Si cu compromisul, eu n-am zis ca nu am duc nicicum (nu ca as mere dc ar fi numai dupa mine), am zis sa merem in 26 - dar ei saraaaaaciii sa mance singuri in ziua de Craciun?! Si la ce nervi aveam am zis, pai no atunci sa nu mance !
Da-i incolo ca nu merifa sa-mi stric eu sarbatorile cu 2 alienati.
Ma duc sa ma tratez de nervi la un shopping vreo 3 ceasuri ca am luat si prima si tre investita!
comoarele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Mai, ar trebui sa-i constientizati putin ca acum sunteti si voi parinti si copilul e mai important decat mamica si taticul...
Eu ma risc sa ma duc pana la mama de Craciun, dar ma urc in metrou langa blocul meu si ma dau jos din metrou la 5 minute de blocul mamei... stam 2-3 ore si venim acasa.
Tata probabil va veni el la noi cu "ploconul".
Dar sa pleci iarna pe drum din oras in oras cu copil mic...

Imi amintesc ca eram mica si am mers la munte cu matusi-mea si cu verisorii. La intoarcere erau inzapezite liniile si am stat 7 ore in camp... Dintr-un drum de 2 ore s-au facut 9. Si daca imi amintesc, nu eram chiar asa mica... Era disperata matusi-mea, in camp, cu 3 copii de 7-10 ani.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata la amiaz!

trebaluit prin casa,era sa uit copilul la scoala.
a avut azi repetitia pentru serbare,si-a rupt nadragii in dos..maine trebe sa ii leg cu sarma,macar sa vina cu ei pe ea.
ce fac acolo de se zbenguie in halul asta nu stiu,zici ca ies din sauna..toti imprastiati.

Cu socri,nu va mai suparati fetelor,tocmai acu se sarb.
Eu am norocul ca sotul meu isi doreste sa stea numai cu mine,nu ii pasa de ma-sa de prea mult.
cativa ani la rand am facut si noi sarb numai la tara. mergeam cu doua zile inainte,munceam ca apucata sa fac mancare si curatenie (ca deh,simo stie cel mai bine si face cel mai bun).

Pana am zis stop,avem casa noastra,ce gatim aia mancam,eu nu ma duc sa imi rup oasele trei zile,pe urma pe drum oboseala..si imediat la servici. veneam ma obositi decat dupa un an de munca. numa relaxare nu e aia.
plus ca la tara vin muuulte neamuri,pune masa de 10 ori pe zi,gateste in ziua de craciun ca vine nu stiu cine..kkt.

I-am zis clar ca stau acasa,au bombanit,s-au suparat,treaba lor si numai a lor,nu-mi pasa.
iar de cand ne mutam la casa,le-am zis din start ca toate sarbatorile vor fi acasa la noi,cu copii. daca vor sa vina,bine.

Important e sa incercati sa nu va suparati cu sotii,mai ales cu cei mai mamosi,poate cu timpul vor intelege ca sarbatorile se fac acasa..iar acasa este unde se afla sotia si copii.
Mai lasati de la voi cat puteti..cat nu,cereti.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Simo Tu stii ca eu am invatat tare multe de la tine? Chiar daca, uneori, nu am mentionat asta! Te pup si te imbratisez strans strans!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Buna ziua!!
Lipsesc din motive de timp.curatenii,umblat dupa brad,cadouri,mancaruri....d-astea.


Vreau sa urez tuturor sarbatoritilor LA MULTI ANI,VIATA FRUMOASA SI IMPLINIRI.

Simis,te pup si-mi pare rau de discutii.Sa vine ei mai,daca asa mult isi doresc,zi-le ca nu suporta copilu asa drum,il surmenezi.


Noi stam la acasica,vin neamurile la noi.Hihi,duminica o sa fie harmalaie p-aici.Abia astept,ador atmosfera plina de caldura,voie buna,iubire.

IUBESC CRACIUNUL CU TOT CE INSEAMNA EL!


V-am pupaaattt,ma duc la piftie,sarmale,aspirator,praf etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Simo Tu stii ca eu am invatat tare multe de la tine? Chiar daca, uneori, nu am mentionat asta! Te pup si te imbratisez strans strans!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------



Si eu te pup,rau de tot !!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Si eu pe aici. S-a culcat Razvan si imi fac lista de cumparaturi. Cand se trezeste mergem la piata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Stati sa mai indulcesc frazele,ca prea scorpie am parut

E foarte important ca macar o data pe an,familia sa se adune,vin frati,surori,nepoti..tot neamul.
Pentru sufletul fiecaruia prinde bine,sa isi gaseasca radacinile,sa isi aminteasca copilaria,sa simta cu adevarat spiritul sarbatorilor,care tocmai asta trebuie sa faca..sa adune,sa uneasca,sa mai linisteasca apele tulburi din timpul anului.

Dar..faceti asta pe rand,pashtele la mama,craciunul la ma-ta..de exemplu.
in felul asta fiecare e multumit,fiecare si-a facut ''damblaua''..iar perechea i-a suportat cateva zile pe socrii,tocmai pentru linistea sufleteasca a celuilalt.
Compromisuri trebuie sa faci,atunci cand cantaresti bine situatia si iti dai seama ca merita..sa ca TREBUIE pur si simplu,pentru mersul lucrurilor cat mai ok pe restul anului.

Atunci cand neamurile sunt in acelas oras,eu nu sunt ce acord sa ma duc pe capul omului in ziua de craciun,sau sa vina cineva peste mine. a doua zi de craciun/paste se fac vizitele,se iau mese si alte alea.


Zice io..care nu suporta sa mearga la tara (mi-a placut la inceput,dar toate au un motiv,toate au un stop,atunci cand lumea sare calul)..si tot eu care nu am parinti,nu am facut sarbatorile cu ei de cand aveam 10 ani(si aici sunt motive,multe motive,grele motive..in general nu fac asta de nebuna,ci pentru ca la un mom dat cineva m-a ''lovit'' si dezamagit foarte rau,tocmai cei de la care nu te astepti,tocmai cei care nu trebuie sa faca asta,nu au voie).




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Noi pe 25 mergem la socrii unde vin si ai mei. La noi e usor ca stam cu totii in acelasi cartier. Ajungem in 5 min la ai mei si in 10 la socrii.

A venit ieri mama la mine sa il vada pe Razvan. Sotul era plecat la ai lui nush' ce sa le faca prin casa si zic hai sa fac si eu bradul daca tot are mama grija de R. Mai, eu incep sa ma intreb serios cum de a reusit mama sa ma creasca. Ori m-am nascut eu desteapta si ascultatoare ori nu imi explic. Deci ideea ei de a sta cu un copil e: ea sta pe canapea si ii zice: Razvan nu arunca cu cercuri, ia antemergatorul si mergi cu el. Asta e numai un exemplu, ca asa a tinut-o toata seara (1 ora jumate cat a stat). Apoi se enerva ca nu o asculta si se rastea la el ca e un copil foarte rau. Pana la urma i-am zis sa plece daca asa stie ea sa se comporte cu un copil de 11 luni. Nu credeam ca voi ajunge sa zic asta vreodata, dar soacra-mea e o super bunica pentru Razvan iar maica-mea nu cred ca va ajunge vreodata la nivelul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

ATENTIUNE ATENTIUNE:

AM AVIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIZ:d:d:d:d::d:d:d:d:d

MULTUMIM CRACIUNITEI NOASTRE!:*:*:*

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput