Fluturasi de Martie Aprilie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

mi-am mai adus aminte de ceva..vlad mai nou o imita pe andra, nu ca pana acum n-o facea dar acum si verbal..\andra zice si ea cu directie cand e suparata "ma" adica mama
si ditamai baiatul se tranteste pe jos si tipa ueeaaa, uaaaa..ma..ma..e asa caraghios, nici nu stiu daca sa rad sau sa plang

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Micki, mi-a placut mult partea cu” ....ultima i.a fost fatala !”
Pai : sarmale, salata de boeuf, aperitive, friptura, cozonacul acela, cornulete, o prajitura, tort egiptean si mai vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

uitasem de eclere !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele...

Am recuperat si eu capitolul trecut si pe asta..sunt la zi cat de cat!Ieri nu am intrat caci am plecat devreme de acasa si am mai ajuns seara tarziu pe la 00.00...Am fost la serviciu la sedinta si apoi la party.. a fost dragut,intr-o locatie rustica din Bucuresti "Jaristea" ..poate voi din Bucuresti ati mai fost acolo.Mi s-a parut ok programul de acolo,am dansat..ne-am simtit tare bine!!!

Vreau sa zic ca era o pereche de dansatori,si m-a invitat unul dintre ei la un vals..atata mi-a trebuit,caci apoi am dansat cu toti colegii..chiar si cu seful..Cred ca asa au capatat si ei curaj sa ma invite la dans!!!

Azi am facut curatenie toata ziulica si de maine ma apuc de pregatiri,dar am nevoie de idei...Hai gospodinelor,scrieti ce faceti acolo...Eu am incredere in forum,de aici invat cele mai bune lucruri!!

Alexina..am vazut cozonacul pe facebok..mor de pofta si clar il fac de Craciun!!!
Miki..este un scump Vlad si mi se pare ca seamana cu surioara lui!!!Tu ai slabit tare...bine mereu ai fost asa,clar nu ai avut nici o problema cu kg!!
Ce faci de Craciun din retetele care le-ai pus atunci??Caci eu am incredere in gusturile tale..
Madutza,Yasmi..multa sanatate!!!Hai ca invingeti voi gripa..
Viss..sa fie de bine cumparaturile si cadourile..Sper ca Mosul sa fie darnic si la le puna picilor sub pom multe,multe daruri
Ally
Ioanna
Catank


Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

uitasem de eclere !


Eduard Andrei 02.04.2011





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

lalely, tare mi-e frica ca din cauza lipsei de timp nu voi putea face mai nimic..sambata vor fi ai mei aici si sper sa reusesc cate ceva,,

raman la biscuitii aceia in forme de brad, stea, etc cu migdale,nuci si scortisoara..http://despre-tot-si-toate.blogspot.com/2010/12/prajituri-festive-de-craciun-prajitura_08.html
si cred ca prajitura aia budapesta..cozonac slabe sanse sa reusesc..de restul se vor ocupa ai mei

tare duc dorul unei petreceri, chiar si de firma..sunt invidioasa pe al meu ca maine petrece si eu stau acasadar si cand voi prinde una..
chiar ma gandeam in ultimul timp ca parca m-am imprietenit cu ideea de a incepe serviciul..parca imi surade pe de o parte, ca pe cealalta plang ca pierd timpul petrecut cu piticii..e clar, in mine se da o lupta dar ma surprind eu pe mine ca a revenit in forta partea de carierista din mine..glumesc, dar parca am inceput sa simt nevoia sa muncesc, sa progresez, sa avansez, sa fac ceva mai mult decat ce-am facut pana acum..bine tot pentru ei, puiutii mei dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

`Na seara

...primiti un dezertor? nu ca i-ar fi cuiva dor de mine ma bag si eu in seama ce sa fac ?

Mai , parca au intrat zilele in sac, am inceput sa ma impacientez, nici inainte de nunta de a pleca in ro nu eram asa in alerta acum nu stiu ce m-a apucat, fac ultimele cumparaturi, listute cu ce sa iau ,ce imi trebuie pentru piscoata, de papa, ustensile, chestii, medicamente in caz de... aoleo, am capul calendar deja

Am fost la dr si cica ce am eu la ochi e de la stres si oboseala si cica sa ma relax de Craciun si daca am cu cine sa las piscoata in grija cuiva si sa evadez ..eh as vrea io dar la soacra numa relax nu am sa stau cu 2 matze misunand prin casa si una bucata caine care te linge peste tot de cum te prinde si ei mari iubitori de animale mai uita sa se mai si spele pe maini dupa ce pupa in bot necuvantatoarele ...deci tre ` sa stau de paza si sa le dau de grija, ma si vad ...

Mult mai scrieti si nu va mai prinde omu din urma, mai ales eu una care ma tot plimb zilele astea si nu prea imi sta mintea la forum, deh... listutele sunt pe primul plan si Craciunul si soacra cu matzele ei

Am vazut ca sunt multi bolnaviori , va urez sa va faceti bine repede si sa nu ii dati muci si lu` mosu ca stiti voi, un mos e frumos cand nu e mucos iaca m-am facut "poiata"

Piscoata mea e agitata de numa zilele astea, cel putin ieri si azi, ma musca de cum ma prinde, vine si se infinge cu coltii in mainile mele, in picioare, peste tot, imi ia mana si isi baga degetele mele in gura ei si roade/musca de lasa urme nu alta ... ieri si azi nema supa sau iaurt, maxim 4-5 lingurite , fructe pe jumate cat manca de obicei... cred ca ii mai iese vreun dinte

Va pup ma duc sa vad ce fac piscotii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
eu sunt rupta de oboseala, merg in pat imediat. am umblat la cumparaturi si era o aglomeratie peste tot. bine macar ca am gasit tot ce vroiam.

am si uitat de dimi ( ca de obicei ca sunt pe graba si uit) sa urez si eu bebeilor Cristian de dya , Alesia de anamira si Vlad de ralukab La multi ani! , sa fiti sanatosi si sa cresteti mari, bebei dulci


madutza da, eu ies zilnic chiar daca este frig. cand este foarte frig nu stau mult

catank cum ai racit? ca vin cu batul la tine si eu tot cu masca am stat cand ma luase gatul odata. se uita Anastasia la mine asa mirata

fetelor o sa mai citesc maine, nu mai stau acum ca ma cheama patul, il aud de aici

dar va pe toate, pe toate.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

cami- pizza o las la cuptor cam 20-25 min. depinde si pe cuptor si de ce pui pe ea. daca are mai multe ingrediente dureaza mai mult putin
mandreac- da mamica, a nins aici si e frig si foarte frumos. atmosfera de sarbatoare. teea se plimba de 2 zile cu saniuta:)
ce bine ca nu a mai facut febra Buda. tu cum esti?
roxy- sa-ti fie de bine cumparaturile si bine ca ati scapat de aglomeratie
strumph- succes la facut listute. poate cand ajungeti la socrii, de dragul piscoatei tin si ei animalele mai departe asa.nu e obisnuita cu microbii lor si sa nu faca alte bube. ia zi....ma ocolesti sa-mi spui meniul vostru de craciun?
lalely-super ca te-ai distrat la petrecerea firmei. unde lucrez eu, anul asta nu au invitat si mamicile din concediu

vreau sa spun ca am facut azi, mai mult de test cozonacul krantz si a iesit o nebunieeee. toata lumea a ramas masca. e ff bun si arata exceptional. voi mai face unul si vineri cand fac si tortul egiptean

m-am uitat in gura piticei mele si nu are 3 dinti ci 4. al 4-lea acum sparge. a mai patiti cineva asa??? 4 dinti odata??

mamici si burtici va doresc o noapte placuta si linistita





Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Am revenit si eu pentru a va spune noapte buna si un somn usor si linistit !
Lalely, ma bucur ca te-ai simtit bine si ca ai dantuit .Eu am scris mai sus cam ce facem de sarbatori...vedem ce mai adaugam.Un puuup mare!
Alexina, nu stiu ce sa zic la intrebarea cu cei 4 dintisori...uauuuu si in acelasi timp mititica de ea ce durere la patrat are de suportat. Ma bucur ca ti-a iesit cozonacul!
Strumpitz,hai ca mai ai timp 3 zile sa finalizezi listutele si tot ce mai trebuie.Nici Duracell nu a papat excelent astazi....mai exact doar 2 lingurite de legume...deci zero. Pupam mica piscotica!
Micki, abia astept sa fac acel tort egiptean...sper sa-mi si iasa ca altfel ma fac de rusine.Va pupam!
Delia, cum te mai simti?

Am fugit la dus si apoi in pat ca vorba lui Roxy, il aud de aici cum ma cheama !


Mergi la inceput