Fluturasi de Martie Aprilie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Mamici, daca bb le curge nasucul si sunt fara temp ii scoateti afara? presupun ca da...dau nu?

In aceste conditii, baita va mai fi zilnica?

Multam anticipat!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







eu nu as scoate-o vreo 2 zile asa pana se mai potelesc mucisorii.
si tie sa te faci bine

ce-i cu raceala asta pe toata lumea?????

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

nici eu nu pot sta
raportez iar o noapte nedormita
din cauza de petra
cred ca de dinti e vorba
da sa vezi ce doarme acu
si eu o mai las putin si o voii trezi
ca altfel la noapte iar imi va face figura
de la 3 la 5 a stat petra treaza
de la 5 la 6 am dormit putin
si de la 6 la 7 a stat antonia treaza
si de la 7 s-a trezit de tyot petra
deci am dormit 3 oreeeeeeeeeeeee




DA-TI-MI O RETETA DE BLAT DE PIZZA SUBTIRE FACUT IN CASAAAAAAAAAAA
CA ANTONIA VREA NU MA PIZZA
SI DAU FALIMENT IN FELUL ASTA
Mai ales ca acu e bolnavioara
si ma rog de ea sa manance oriceeeeeeee


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)





iubite uite aici. e f buna...pe incercate:

faina 350g
sare jum de lingurita
ulei 3 linguri
drojdie uscata 3 linguri
apa 225ml
zahar 1 lingura

se dizolva drojdia+apa calduta+zahar si se lasa 15 min la crescut apoi se adauga faina si se mai lasa 30 min la temp camerei. aluatul iese f moale..sa nu te sperii. dupa ce creste pui ulei pe maini si il intinzi in tava. tava la fel se unge cu ulei si se tapiteaza cu faina,
aluatul iese moale nu crocant. o sa-i placa siguuur antoniei.



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

BUNA DIMINEATA

a aparut o urgenta si tb sa fug...o vopsesc pe mama

voiam sa va salut neaparat.

reviiiin

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu nu ma simt bine deloc....offffffff
am frisoane....secretiile sunt tot colorate...deci clar nu a trecut cu antibioticul luat....


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

mamici si burtici

ati fugit toate? va pregatiti de Craciun? noi da.....si avem f multa treaba si pregatiri. nu stim cum sa le facem mai repede si mai bine astfel incat vineri sa terminam tot.

meniul este asa: ciuperci cu maioneza si usturoi, sfecla rosie cu hrean,salata beof,piftie,sarmale si friptura de porc intr-o zi apoi in alta zi curcan umplut la cuptor cu piure , porumb tras in unt si muraturi

dulce voi face EU cozonacul acela recomandat de miki si tortul minune..egiptean. in rest avem cumparati cozonaci traditionali si prajituri de casa.
aaa...am facut ieri si ciocolata de casa( retete care a fact-o si maduta si roxy cred..) a iesit super....imi lingeam degetele

avem 2 noutati care ma bucura nespus: teea s-a ridicat azi in picioare in patut singurica si au iesit cei 3 dinti de sus. mititica doar sambata noapte spre duminica a plans in rest a fost un ingeras....fara temperatura fara nimic.

a nins ca in povesti la noi. am pus-o pe teea pe saniuta si am plimbat-o ieri toaata curtea. era super entuziasmata si radea intr-una. cainii fugeau si ei dupa noisi bella(husky) a tras si ea putin de sanie. o sa pun o poza sa vedeti ce nebunatica e.

strumphh- mama lor de hoti. bine ca ati remontat sistemul de alarma. e mult mai bine asa. peste tot sunt hoti. noua asta vara ne-au furat din curte masina de tuns iarba care e fff grea. au dat-o peste gard
ia zi ce faci bun de craciun? nu faci tu nimic romanesc la soacra acasa?? o salta beof ceva??

fetelor am plecat la treaba.
spor si voua la pregatiri si multi celor bolnaviori. SA VA FACETI BINE REPEJOR.

miki- pt crize de tuse eu beau ( beam si cand eram mica) lapte cald cu un galbenus crud si miere. sare mare incalzita intr-o tigaie si pusa intr-un prosop si tinuta pe piept ( de cateva ori pe zi)-daca nu ai sare mare poti incalzi malai.
e f bine ca dai ridichie neagra cu miere.
alt tratament ( destul de barbar insa)pt copii este untura de bursuc- o lingurita pe zi.
yasmi,miki- eu fac fff des bronsita si tusesc vreo 2-3 sapt de se sperie lumea de mine. pana nu am luat augmentin si( mai ales) ERDOMED ( ete si pt copii) nu mi-a trecut.

va puuuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

eu nu ma simt bine deloc....offffffff
am frisoane....secretiile sunt tot colorate...deci clar nu a trecut cu antibioticul luat....


mamica implinita cu 2 comori !!



off sti ca anul trecut nu te sustineam asa tare cu venitul caldurii, dar acum da, vreau si eu sa vina primavara/vara ! si mai avem atat de mult de asteptat...
Acum ce iei pt raceala? eu ma bag pe Coldrex maz grip sau nurofen raceala si gripa ca imi curge nasul ca la robinet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

offff lavi si mada
imi pare rau ca va simtiti asa rau :(

mada- eu cand sunt asa iau 2 paracetamoale doza de soc apoi incep tratament de oricare. cum se mai simt copii?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada tare imi este teama ca la mine e o complicatie ceva...ceva mai grav, nu e vb de o simpla raceala. dar la ce dr sa merg????


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, ce smochine i ai dat la cata?? naturale sau uscate??? cum ii dai portco/clementine/mandarine cu pielita alba sau curatate?? eu i le dau asa cum sunt, nu curat nimic.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-alexina, catank- saru-mana!
-nu stiu ce am in ultima vreme, dar ii pup pana ii albesc si tot nu ma saturpoate ptr ca nu am familie in jurul meu de sarbatori, ma axez pe ei, iar lor nu le place delocam pus colinde de 3 zile non-stop la calculator, mai ales cea de la fuego-cu impodobeste mama bradul!- dar anul asta ptr ca ii am pe ei, nu am mai bocitdiseara se duce tati sa ia brad, cadourile asteapta in pungi, am luat si o sacosica cu niste decoratiuni noi pe rosu-grena,asa ca..anul asta sarbatorile vor fi frumoase si ptr mine

Mergi la inceput