Fluturasi de Martie Aprilie 2011(101)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara de pe deal

Abia acum am putut sa intru si eu sa va spun ca scriu de la soacra Am ajuns aici cam tarziu, pe la 5 jumate, ne-a si sunat soacra cand eram aproape de ei, cam 2-3 mile mai erau si cica unde suntem ca noi ii dadusem sms ca plecam de acasa din Londra pe la 12 si se gandea ca ne-a luat valul la ce ploaie a fost azi in Uk peste tot, si aici la ei cica le intra apa in casa ca s-a adunat de pe dealuri si mai era cica oleak si luau barca

Acum am pus piscoata la nani, a fost super ok pe drum, a dormit mai tot drumul, ne-am oprit la un moment dat la un restaurant si i-am dat ei de papa si apoi a vorbit pe limba ei un pic, am cantat si apoi nani iar pana am trezit-o eu sa o scot din masina sa o bag in casa Aici e un frig de numa, dar deh.... in casa-i cald si bine, lemnele in semineu trosneau , am urcat sus fuga cand am ajuns si am schimbat piscoata ca era uda toata din cap pana in picioare ca a transpirat rau si am bagat-o in costumasul de cangur si era asa simpatica, a dat cu nasu de masa din living, e de sticla si si-a facut o dunga pe nas , am dat cu gel de arnica si s-a mai dus din roseata ...a stat cu noi la cina, i-a cumparat ei scaun de masa sa aiba si ei aici sa le stea nepoata in scaun nu ?... ea din scaun se tot uita dupa motan si mie imi venea sa ii trag un shut un dos asa pe sub sa nu ma vada dar nu am eu norocul ala ca masa e de sticla si plus ca miorlaie motanul, dar il prind eu pana plec daca ma calca mult pe coada, ca deja se lingusea pe langa piscoata si i-am spus sa plece si se uita soacra chioras la mine

Oricum, gata cu povestile ca piscotel doarme de ceva timps i eu ma dau pe forum, ma asteapta scorii jos ca cica dupa ce adoarme donsoara sa vin la o cupa de sampanie si pudding ca nu am servit nimic la cina, numa papa si un pahar de vin... dar paharul de sampanie ce l-am servit cand am ajuns m-a luat de cap si ma incalzisem de numa de-mi venea sa arunc bluza cat colo

Simo , te pup si te imbratisez, nu stiu ce problema aveti dar ma gandesc la voi sa va fie bine Sarbatori frumoase

Andreea, piscotel a mea ieri a prins asa viteza in 4 labe ca era sa imi cada de la etaj pe scari, 2 sec nu m-am uita dupa ea si ea a prins viteza si am prins-o in ultimul moment nu stiu de cum si-a luat asa avant dar mi-a stat inima in loc, trebuie sa ii cumpar portita, gata, nu mai e de gluma Felicitari lui Rares pentru fundu`n sus sa vezi ce consuma energie de acum

Ailed gata treburile ? sanatate va doresc

Madutza cum au iesit biscuitii ? papica maine gatesti? ce faci bun ?

Yasmi tu te plangi de 2 copii, tu care ii ai asa cuminti ?

Mary , ai facut prajiturici? ceva sarmale si carnati sa salvezi si pentru mine ca le duc dorul deja

Roxy, da ce harnicuta esti tu mai mami vezi s anu slabesti cumva spor la facut bradul si ne mai auzit de la gura sobei nu ?

Persi , uff... trebuie sa imi pun gramatica lb. engleze la punct deci, nu mai e de gluma cu profesoara langa avem ceva profesoare pe aici, tu de engleze, alina06 de franzeca, cami de geogra... mai sunt ? am vazut Raducu scump, uff ce l-as smotoci eu nitel asa , sa-i papi falcutele si pentru mine

Nu mai stiu daca am scris la toata lumea, iertare ma duc la sampania mea ca se incalzeste si nu e buna

Va pup, noapte buna si ne auzim maine dimi la cafeluta







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mi-a facut si mie nasa lui L sarmalute nemaipomenite , asa micute, ca la nunti si o tarta cu fructe uriasa!!! cat e tava de la cuptor din care am dat gata jumatate de azi dupa masa
maine mai am de gand sa fac o ciorbica de purcel sau poate o supa de gaina , friptura+carnati proaspeti, piure de cartofi,oua umplute (nu am mai mancat de mult timp!!) si un salam de biscuiti....plus un panettone de tiramisu care a reusit sa se salveze de mainile mele in ultimele zile


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

va urez si eu un Craciun Fericit alaturi de minunata voastra familie!!! ca nu cred ca mai reusesc sa intru in zilele urmatoare (doar maine pe zi eventual) ca in rest doar in vizite o sa o tinem ....pardon suntem colindatori....
va pooop pe toate dragutelor!!

si cate o pt fiecare!!




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf...ce bine mai e acolo la socrela!!! sa ne spui ce cadouri v au mai facut!!!

persi, raducu este un scump!!!! perdeaua cu winnie si prietenii am avut-o si noi la camera fetitei!! aaa si cadita cu suport tot pe asta am avut-o si noi dar am renuntat la ea de la 4 luni. cred ca acum daca i as face baita in ea ar rasturna tot...ar sari din ea :))))) . aveti un flacau frumos foc!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Multumesc fetele.

Miki, cred ca voi apela la ce am gasit si eu pe net, desi as fi vrut ceva recomandat...imi promisese cineva ceva, dar vad ca n-am nici o veste. Asta e, oof.Din pacate avem o problema urata, dar nu vreau sa vorbesc despre asta acum....

Va urez si eu tuturor sarbatori fericite, sa fiti sanatosi si fara probleme, cu DUmnezeu alaturi.
Strumpfi, calatorie frumoasa, Lavi, felicitari pt casuta, Ailed, Mada, sanatate la pui, Catank,Happy, Roxy, Lalely, scrish, Alina, Mary, Ioana, va pup pe toate

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


imi pare rau simona ca nu am pe cineva recomandat, stii ca si eu vroiam sa apelez la cineva specializat la un moment dat sa-mi dea niste sfaturi, imi era teama ca gresesc undeva cu vlad cu crizele lui si ca sufera mult si se inchide in el..dar n-am mai apucat..
mie tipele astea de aici mi se pareau ok, ma rog ce am citit despre ele..te pup si sa rezolvati problema, sa nu va umbreasca sarbatorile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, si noi maine avem ultima zide antibiotic la amandoi si tusesc la fel de urat..andra nici sa doarma nu poate iar eu sunt varza de obosita, parca sunt un somnambul umblator maine cred ca trag o fuga cu ei la cmu sa-i mai asculte la plamani, n-a facut nimic antibioticul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki sa stii ca nici mie nu imi trecuse dupa ce am terminat antib. inca tuseam urat si parca suieram cand respiram + secretiile colorate. au mai trecut cateva zile dupa pana mi-am revenit. nu ti-am spus asta ca sa nu mai mergi la dr cu copilasii ci doar informativ.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mi-am mai pus o felioaca de tarta si mai stau pe aici pana o termin apoi ma retrag si eu la culcus....


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

bbyasmi, sa stii ca eu recunosc ca e f greu cu 2 copii, cel putin cu ai mei e ingrozitor de greu..am avut o saptamana horor, sotul ajuns la 12-1 noaptea, eu doar cu ei facut mancare, spalat, calcat cu ei atarnand si urland la picioarele mele..eu nu-i sincronizez niciodata la somn pt ca vlad nu doarme, numai la 12 noaptea reuseam sa-l dobor, iar andra de tuse nu dormea nici ea, si e nervoasa si agitata..si vlad o necajeste, ii face numai in ciuda, el sa-i dea jucarii, el sa i le ia, el sa-i spuna unde sa stea si ce sa faca, o stange in brate si ei nu-i place, ea e numai nervi ca nu mai vrea ce i se impune, vrea numai ca ea..si se pune pe jelit una doua si se da cu capul de ce apuca, asta e forma ei de protest..si striga "ma ma" si vlad o imita si uite asa parca e l,a nebuni plus ca vlad nu prea se joaca singur, doar cu puzzleurile ce mai pierde timpul dar daca e andra nu poate ca i le strica si iese circ si e f f agitat, nu sta locului o clipa, se plictiseste repede de orice, andra necesita f multa atentie ca umbla peste tot, am gasit-o si pe trepte la scari, n-am apucat sa cumpar protectii..amandoi sunt f mamosi, trag efectiv de mine unul de un picior celalalt de altul si nu cedeaaz nici unul, andra a devenit asa capoasa si ea ceva de groaza..parca spune "nu ca e a mea"
si nu e vorba cum zicea madutza ca nu rezistam si ca nu facem totul de dragul lor, ca nici nu se pune problema..dar pt mine e al naibii de greu si nu-mi e jena sa recunosc
sunt fel si fel de copii dar ai mei sunt f solicitanti..nervos..si fizic..ieri ca sa-i adorm am facut o suta de drumuri sus , unul urla sus altul jos si a durat operatiunea 3 ore si toata noaptea ba la unul ba la altul..

iar cu socializarea m-ati inteles gresit, nu vreau sa incep serviciul pt socializare, ci pt a munci, pt a face ceva mai mult in viata (profesional) pt a progresa mai mult in domeniul asta, mai am ceva de tras si cu certificarile pe care vreua sa le obtin..asta spuneam ca am asa un avant care sper sa ma tina..
eu cred ca, cel putin in cazul meu, creierul e programat sa se adapteze la o situatie exact in momentul respectiv..adica pana acum nu concepeam sa ma duc la munca, acum a inceput sa-mi surada ideea..adica undeva in subconstientul meu s-a petrecut ceva si am acceptat ideea, ba chiar am imbratisat-o..mi se intampla des sa observ la mine asa ceva, multe lucruri pana in momentul respectiv mi se par imposibil de acceptat si cand a venit momentul sunt pregatita cam asa ceva..fabulez eu la ora asta dar sper ca ati inteles ceva..
pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ce sa va mai zic, stau la ora asta pe net ca am muncit de mi-am prins destele in reteta aia de fursecuri cu migdale si nuci..sa NU o faceti daca aveati de gand
mai mare prostie n-am facut in viata mea, formele sau dus naibii, nu avea consistenta mai deloc, greu de tot de manevrat..abia a iesit ceva, f f gustoase insa deloc aratoase..si eu mai vroiam sa le si decorezz

Mergi la inceput