Trombofilia, o cauza a infertilitatii -67-

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

FETELOR va doresc un Craciun fericit, multa lumina , bucurie si pace in suflet!!!

pe toate.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 3sapt si 3 zile gestational (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011)

MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 75mg/zi, Glucophage 1000mg,Clexane 2x0,4/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

Sarbatori frumoase alaturi de cei dragi!
Sa ne regasim cu bine in noul an.


Mirela, MTHFR C677T homozigot . A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

"Cu colinde de Craciun, va dorim un an mai bun, si cu dragoste crestina sa primiti in dar lumina, zurgalai de flori de gheata sa va bucure de viata, mult noroc sa aveti in toate, la multi ani cu sanatate!”


http://www.crestinortodox.ro/colinde-audio-colinde-craciun/stefan-hrusca/stefan-hrusca-ferice-ferice-127988.html

Si o dovada ca se poate; primul Craciun in trei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

la multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

nu stiu daca cititi si "gravidutele cu trombofilie" dar pt cele care nu citesc acolo, va anunt ca a nascut Tonirro, prematur o fetita de 790gr. deocamdata respira singura si este langa incubator.
Sa ii transmiteti toata energia voastra pozitiva pt ca are nevoie micutza!

in 33+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

buna fetelor...
danezza te rog spune mi si mie ce doza de clexane ai pe timpul sarcinii, avem aceeasi mutatie iar eu sunt pe 0,4 si imi este teama ca e prea putin din analizele lucrurile stau bine dar....multumesc!


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

0,4 mi-a recomandat dr
acum fac alternativ 0.4 cu 0.6 o zi cu o zi .. sa fiu eu mai sigura


Citat:
citat din mesajul lui anabel79

buna fetelor...
danezza te rog spune mi si mie ce doza de clexane ai pe timpul sarcinii, avem aceeasi mutatie iar eu sunt pe 0,4 si imi este teama ca e prea putin din analizele lucrurile stau bine dar....multumesc!


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1



in 33+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

"Cu colinde de Craciun, va dorim un an mai bun, si cu dragoste crestina sa primiti in dar lumina, zurgalai de flori de gheata sa va bucure de viata, mult noroc sa aveti in toate, la multi ani cu sanatate!”
http://www.crestinortodox.ro/colinde-audio-colinde-craciun/stefan-hrusca/stefan-hrusca-ferice-ferice-127988.html

Si o dovada ca se poate; primul Craciun in trei.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Sarbatori fericite fetelor!
Mamutz are dreptate, se poate si va doresc sa fiti fericite , iar Sarbatorile Craciunului de la anul sa va tineti puii in brate. Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floaredemac spune:

Noul an sa va aduca tuturor bebeii mult doriti, sanatosi si voiosi!
Va pupam si noi!

http://salveazavieti.ro/858/doneaza.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Buna fetelor,
Danezza, imi cer scuze ca dau asa buzna, tocmai azi am descoperit ca am aceeasi mutatie ca si tine. M-am mai linistit ca vad ca tu esti . Problema mea e ca am facut un FIV care n-a reusit, dar mai am 4 blasto conservati. Am zis ca poate ar fi bine sa fac trombofiliile sa vad daca nu se ascunde ceva pe acolo inainte de ET. Si surpriza: am si eu Mutatia MTHFR C677T – homozigot. Nu stiu cat de grav e. Tie cine ti-a recomandat sa faci clexane? Nu stiu la ce dr hematolog sa merg, iar la Bucuresti la dr Uscatescu mi-e imposibil sa ajung caci e departe.

Mergi la inceput