Masterchef US

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Dupa ce emisiune de emisiune, aceasta creatura egoista, ingamfata si obraznica, este tot mai mult promovata si lasata sa se defasoare in toata rautatea ei...am inceput sa cred ca totul e regizat si urmarim un Masterchef telenovelistic ca pentru romani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Daca doriti sa urmariti un concurs MasterChef stilat, plin de bun simt, retete spectaculoase, concurenti foarte bine selectati, va recomand din tot sufletul MasterChef UK . Si pe locul II MasterChef Australia .

Cu totul si cu totul altceva, din punctul meu de vedere.
Le gasiti pe net sezoanele, netraduse dar pentru cine se descurca bine in engleza si e fan merita vazute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigutza spune:

Multumim Lala! Oricum tot inspirata de aici incepusem sa vad Masterchef US. La cel romanesc recunosc ca ma uitam tot la inregistrari pe net(le-am gasit intotdeauna, desi multi se plangeau ca nu se gasesc) si eram multumita ca macar vedeam ceva unitar, fara fragmentarea cu nesfarsita publicitate, ca sa nu mai punem avantajul de a urmari cand am eu timp .
Am sa caut Masterchef UK, sigur e mult mai bun decat cel romanesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigutza

Multumim Lala! Oricum tot inspirata de aici incepusem sa vad Masterchef US. La cel romanesc recunosc ca ma uitam tot la inregistrari pe net(le-am gasit intotdeauna, desi multi se plangeau ca nu se gasesc) si eram multumita ca macar vedeam ceva unitar, fara fragmentarea cu nesfarsita publicitate, ca sa nu mai punem avantajul de a urmari cand am eu timp .
Am sa caut Masterchef UK, sigur e mult mai bun decat cel romanesc.


Cu placere.
Eu m-am uitat la majoritatea aici : http://watchseries.eu/letters/M
Cauta in lista si gasesti multe sezoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

cine se uita in seara asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu m-am uitat. tare urate plating-urile.... mai ales alea in care era bietul iepure intreg in farfurie, n-as manca asa ceva in veci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

Nici mie nu mi au placut azi si la prajituri au fost slabi de tot iepure nu ash manca oricum niciodata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

La deserturi, groaznic! Au tinut-o in niste muffin cand aveau atatea posibilitati! Un mousse de lamai, de fructe de padure, un cheesecake cu fructe de padure, nu stiu daca aveau si gelatina ca mergea si un diplomat, o terina ceva.
Despre iepure, nu pot sa-mi dau cu parerea ca nu mananc, o singura data a gatit matusi-mea pentru al meu sot, cu vin si nu mai stiu ce, oricum, in afara de rulada, aratau destul de nasol!
Zambetul 13 nesuferita ca de obicei, vai draga ea a facut o reteta traditionala din nu-s ce insula si n-a fost apreciata, ea trebuia zburata de episodul trecut pentru ce-a facut!
Sisoko, mult prea emotiv, el si Cotabita ce transpira rauri rauri!
Mi-a placut Mimi, eu una o vad in finala!


De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nu pot viziona pe net masterchef uk, insa sunt curioasa ce are de e mai bun decat asta? intreb pe bune, nu la misto.
si pt. cine stie formatul, ce se intampla mai departe? cati mai elimina? vor fi semifinale / finala in direct? cati vor ramane in finala? cum va fi in direct, avand in vedere ca dureaza ceva pana se pregateste un fel de mancare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Concurentii sunt cam de 100000 de ori mai buni decat cei de la noi, probele sunt mai faine, nu a fost atata vorbit "pe langa" ca la noi.
Intra pe vplay si uita-te la masterchef us, s vezi o diferenta colosala.

Mergi la inceput