Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Ylari, ma bucur mult ca sunteti bine, felicitari pt baietel, sarcina usoara in continuare si sa mai treci pe la noi

Lady, trebuie sa ne povestesti ce te-a determinat sa schimbi iar numele fetitei

cu baietel mare si 37+ cu zburdalnica
AMR 2 SAPT

Happy mamosul
http://www.youtube.com/watch?v=SjiPAbwV6ng

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Io v-am mai zis ca sunt in cautare de combinatie "mortal kombat".Adica combinatia perfecta-si pana "pisicu'" meu nu imi da ok-ul...

Acum..cred ca e bine


Matzaaaaaaaaaaaaa...un'e esti?



33+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Beatrix - ce vesti bune!!! La mai multe sute de grame si sa ne-auzim numai de bine!!!

Ylari - Doamne ajuta!

Sara si Alice - La multi ani!

Ana - eu la Vladut am pus 25 kile si aveam doar unul in burta! Tu esti chiar bine!

Cat priveste pariul - eu pariez pe 2012, asta pentru ca pe amandoi i-am nascut peste termen. Dar de cateva zile, poate o saptamana ma cam incearca si pe mine niste contractii BH, asa ca nu mai stiu.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

38+

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

Cristina, multumesc. La cate sapt ai nascut copiii?

cu baietel mare si 37+ cu zburdalnica
AMR 2 SAPT

Happy mamosul
http://www.youtube.com/watch?v=SjiPAbwV6ng

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Seara buna.Ne-am intors si noi de la control.bebelina e bine,e intoarsa cu capul in jos si e mai dezvoltata dupa masuratori cu 1 saptamana si ceva fata e cat am acum.
Sangerarile se pare ca sunt de la o rana pe col si mi-a dat pt ea ceva crema si ovule 12 zile

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Beatrix, dupa cum vezi, suntem fericite pentru Sven ca si cand al fi al nostru.Asa ca ne poti considera matusi responsabile pentru micutul tau.Doamne ajuta!
Lady, tu care erai atat de statornica si de neclintit in ceea ce priveste numele copilului, ce te-a determinat sa schimbi? Ia uimeste-ne si povesteste-ne! Schimba de cate ori vrei, numai sa fiti bine amandoua, da?
Alina, de ce esti atat de putin prezenta?
Ligia, eu am probleme cu umflarea picioarelor inca de la sfarsitul verii...Acum au inceput si mainile, astazi a fost prima zi din ultimii 13 ani in care mi-am scos verigheta de pe deget.Nu vreau sa patesc ca Ana...Dar asa cum spui si tu, se pare ca sunt umflate mai mult la sfarsitul zilei (picioarele) si dimineata, dupa ce ma trezesc (mainile).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

ligia si eu am mainile, picioarele si fata umflata. asta mi se intampla de cateva zile, dar vad ca nici nu-si mai revin. nici macar dimineata nu sunt ca altadata.
altesa eu am citit ca trebuie sa fie undeva la 40% umiditatea in camera, dar mie si 35% mi se pare suficient.


33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

uite matza:

"Propunere legislativa privind modificarea Ordonantei de Urgenta nr.111 din 8 decembrie 2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor a primit zilele trecute avizul Comisiei juridice, de disciplina si imunitati, dar a fost respinsa de Senat.

Expunerea de motive

Ordonanta de Urgenta nr. 111 din 8 decembrie 2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor care deja isi face efectul incepand cu 1 ianuarie, afecteaza profund intentia femeilor cu venituri medii si mari de a aduce pe lume un copil, adica exact acele romance care au dorinta si potentialul de a investi cel mai mult in cresterea si educatia copiilor, viitori cetateni de valoare si contribuabili de nadejde.

Se considera astfel ca acest fenomen va avea efecte negative pe termen lung pentru viitorul socio-economic al Romaniei.

In forma actuala, OUG 111/2010 are un caracter grav discriminatoriu, fiind in defavoarea copiilor conceputi in 2010 si nascuti in 2011 fata de copiii conceputi si nascuti in 2010, asa cum a semnalat si Consiliul National de Combatere a Discriminarii in 17 decembrie 2010.

In plus, OUG 111/2010 are un caracter profund imoral deoarece afecteaza grav viata romancelor care si-au planificat nasterea unui copil in conditiile legale create de Legea nr. 257/2008 cunoscuta ca "Legea Mamelor", iar acum se gasesc in situatia de a naste si a ingriji copilul in primii ani de viata in conditii mult mai aspre si limitative, anume cele prevazute de OUG 111/2010.

In consecinta, se supune adoptarii propunerea de lege privind modificarea Ordonantei de Urgenta nr. 111 din 8 decembrie 2010 privind concediul si indemnizatia lunara pentru cresterea copiilor.



Data aparitiei: 16 Decembrie 2011

"

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Fetelor va multumesc Recunosc, ma impresionati. Si prin simplul fapt ca va ganditi la mine.
Am sa intru periodic sa va dau vesti bune despre noi.
Va pup.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Te asteptam cu mare drag!

Si daca ai vreo problema/nelamurire- nu ezita sa ne spui/intrebi!



33+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput