Licurici de ianuarie-februarie 2009 (158)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI, Narcisa!!



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

La multi ani, Eva Maria! Sa cresti mare si sanatoasa!



de steluta norocoasa Luca-Vlad si 40+ cuEva minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Daiopro, am vazut poze super cu minunile tale Cat de frumos au stat la poze, sunt de revista!
Selene, Dariuta e o dulce si o frumoasa
Alina, cat de mare e Sabina, nu o mai recunosteam de cand nu ne-ai mai aratat-o in poze, o frumoasa si un fulg tare dulce! Felicitari pt prima serbare!
Crisspy, sanatate multa si multa putere, ai grija de tine si sper ca puii or sa-si revina asa cum trebuie. Ce fel de tuse are Razvi? Iar domnisoara e un fotomodel
Paula, cum mai e Marius? Sanatate multa!

de steluta norocoasa Luca-Vlad si 40+ cuEva minunea mea roz


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Anna, succes azi!! daca e sa vina mandra... sa vina repede si fara nicio problema!
Alina76, o scumpa Sabina fulg de nea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

EVA MARIA Poate mai trece mami pe la noi sa ne mai povesteasca despre voi.

Anna tinem pumnii azi sa vina domnisoara sanatoasa . Asteptam vesti .



Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Alina e superba Sabina, ce mare s-a facut si ce seamana cu Ana!

Va spun sincer ca eu mi-as dori sa am si bebe 3; acum ca Nadia nu mai e catusi de putin un bebe, mi-e asa de dor de unul ... Din pacate la noi e exclus. Ei, asteptam nepoteii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

La Multi Ani! Eva MAria!

Anna nastere usoara!!!

Marius pare sa fie OK, nu a mai avut nimic dupa episodul de ieri dimineata si nu se mai plange ca il doare burtica.

Naty tie vroiam sa iti mai zic ceva. Acum vreo 4 ani aveam o alergie inexplicabila la vreo 30 min dupa ce mancam dar nu mereu. Erau niste bubulite care treceau in 10 min daca nu ma scarpinam. In fine ideea e ca am facut tot felul de investigatii si nu mi-a iesit nici o alergie. Atunci s-a suspectat de doctorita ca as avea intoleranta la gluten. Am fost disperata atunci, era tot asa inainte de sarbatori si mi-a dat sa fac o endoscopie sa vedem de e sau nu. Am amanat dupa sarbatori sa pot manca si eu cozonac pentru ultima data, ziceam eu.
Ideea e ca dupa sarbatori nu mi-a mai aparut problema. Nici n-am aflat ce a fost dar ideea e ca macar acel rezultat nu a iesit.
Iti doresc ca rezultatele de dupa sarbatori sa fie bune si sa nu fie nici o boala nasoala

In alta ordine de idei azi trec pe la birou sa particip si eu la Secret Santa (ne facem cadou unii la altii in birou si eu n-am vrut sa lipsesc). Azi noapte am incercat sa folosesc pompa ca sa las lapte dar nu am reusit sa o asamblez. Eram ca in filmele cu prosti si eu si sotul. Abia azi dimineata am gasit instructiunile si ne-am desteptat.

O zi buna fetelor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Paula bine ca ati rezolvat totusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare si de la noi,

Eu am fost cu fata la coafor... acum arata ca un baietel dar este atat de schimbata.. Sambata a ales: trusa de farduri, pieptenele, cheile de la masina si am vrut sa-i luam tava, s-a pus pe un plans i-am dat-o si a mai luat oglinda de stomatologie cu banii( amandoua odata) spre fericirea nasilor care sunt medici stomatologi.. oglinda i-a ramas ca amintire sa faca practica cu ea.
Aseara am mers cu baiatul la cumparaturi, Doambe cat de intelegator e, a vrut Barni si eu ii luam 2 ca sa nu ceara pe drum la care el" nu mami doar unu" .
Stiti cumva vreun logoped in zona Floreasca, Victoriei,Obor?
Trebuie sa mergem totusi la logoped ca nu spunem multe cuvinte, grupuri de litere corect.. atat eu cat si la gradinita se fac exercitii cu el dar nu sunt rezultate spectaculoase.
Cine are sa-mi dea o reteta de biscuiti? trebuie sa facem biscuiti pentru Mos, si eu nu mai am o reteta.. Vreau ceva care sa tina, sa nu se intareasca imediat.. eu faceam unii in tinerete., faceam o coca si apoi o imparteam in mai multe si o amestecam, cu vanilie, cacao, cocos etc si apoi faceam biscuitii si tineau foarte mut( asta daca nu avea cine sa-i manance)
Anna asteptam vesti de la control sau nastere..
Alina superba Sabina..cam rar pe la noi..
EVA MARIA

Mergi la inceput