Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***376***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Eu m-am trezit cu Ada calare pe mine cred ca a visat ceva si s-a speriat, am vazut ca avea si putina temperatura asa ca numai bine ne-am imbratisat si am mai motait in pat putin ca sa am energie pt toate nebuniile de zilele astea de la birou !

Simplyana
Asteptam si poze cu noua freza !!

Sa aveti o saptamana buna !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dimineata tufete dragi excursioniste sau nu
vin cu cafeaua sa ne mai dezmortim un pic (pana apar pozele plimbaretilor) - ca pana acum doar ce m-am emotionat toata la "prestatia" injinerului nostru drag (monnvas - multi)
si noi avem astazi serbarea si deabia astept /(eu sunt pro serbare cu parintii)

si acum un raport scurt: vineri m-au sunat de la gradi ca tuseste fff mult asa ca am pescuit-o, am mers la dr, vestea buna ca nu s-a agravat nimic, tusea e doar din gat, ne-a mai "imbunatatit" tratamentul si acum ma rog la Dumnezeu sa nu mai aiba vre-o complicatie ca efectiv nu am cum ma descurca decat aducand-o cu mine la servici
eu sunt racita cobza (sper sa fi luat virusakele de la ea si sa nu fie ceva nou sa trebuiasca sa o luam de la capat) am febra, ma doare gatul, tusesc, am frisoane, ma simt ca batuta (nu ca as sti cum e dar imi inchipui ca am imaginatie bogata)

am primit instiintarea de la posta pentru cadou dar nu am reusit sa ajung


Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ahaaa, sa inteleg ca filmuletul Injinerului e de la serbare ? abia astept sa-l vizionez acasa !!



www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,

La serbarea, ma repet, nu mai comentez! va puteti exprima parerile liber.

Va dau si o cafea si astept poze.

apoi, va spun ca Pisigri e bine. Doar ca are treaba multa cu lucrarea si cu un porc. Adica daca tot se taie porcul macar sa il foloseasca si in scop didactic. deci cerceteaza prin matze si caltabosuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Neata.

Si io am vb cu Matzagri (pe mail), e OK, bizilica si le-a tras si Ilinca o sperietura cu un os de peste ramas in gat. Se pare ca totusi osul a plecat de bunavoie, asa ca o asteptam cu povesti.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pun si eu de cafea, chiar daca n-am mancat nimic azi. Noi ne-am trezit regulamentar, la 7.30, Inji mi-a zis ca vrea pipi si in timp ce se dadea jos din pat a adormit la loc si am mai bagat o ora jumate de somn... asa ca am tras pe mine ce-am gasit la indemana si ne-am suit in taxi si am plecat la servicii...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou.
Cu disparitia unora nu mai comentez nimic, nu mai cercetez si nu mai "sondez profunzimi" si alta data o sa ma gandesc de 10 ori inainte de o postare si voi incerca sa ma rezum la chestii foarte "curate" si care nu pot fi interpretabile.
Serbarea. La noi la gradi grupa baby NU are parintii invitati la serbari si mie mi se pare foarte bine, din punctul meu de vedere (si al copilului meu). Aici grupele de la 3 ani in sus fac spectacol, intr-o sala inchiriata (salile gradinitei n-ar putea cuprinde si copii si cate 2 parinti de fiecare), cu parinti, filmari etc.
Cei mici mici raman la gradi si vine Moshul cu cadouri la ei; vor fi fotografiati sa vedem si noi parintii daca se bucura au ba de Mosh:). De lalait probabil vor lalai ceva colinda dar din cate am vazut cred ca 30% suint capabili de asa ceva, restul asa si asa sau la nivelul lui Phiphi. Nici vorba de roluri sau scenete sau poezii spuse individual ceea ce se potriveste la fix cu conceptiile mele: adica de ce stress, emotii la o varsta asa de frageda? Emotiile sunt bune mai incolo, cand pot fi constructive/ mobilizatoare. Nu mi-ar creste inima sa-mi vad copilul "emotionat".
In afara de asta, astia mici asociaza venirea parintilor cu luatul acasa; e clar ca de ar veni parintii- adio "serbare" caci toti s-ar repezi in bratele lor, sa mearga acasa. Vreo 5 din 15 ar intelege ca "e serbare" si ca parintii n-au venit dupa ei, restul...la nivel phiphilesc
Stiu ca sunt ghiocei mult mai evoluati verbal si comportamental si pentru ei mai mult ca sigur a fost binevenita serbarea si a fost prilej de bucurie.
Dar pentru Sophiphi, pe care n-am reusit s-o fac interesata nici de conceptul de Mosh Craciun (e drept ca nici nu m-am straduit), care nu canta/spune poezii...mi s-ar parea o vanzoleala inutila ce s-ar lasa cu plansete si nervishori. Asa...n-am treaba/ nici asa nu-s sigura ca n-o s-o enerveze/ sperie Moshul...parca vad ca iar iese plansa in poze:(((

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Hola!
zlaba miscare mey pe aici!
multumim de raportarile de la munte...suan frumos ce s-a intamplat acolo, pacat ca nu v-ati dat cu saniutza, dar dc a venit Moshu cu chitari si tarte..eheheheeeeeeeee
Chato cum stai cu tete-ul?
V-ati animat bine cu serbarile, sunt de parere 50-50, adica si ca Bianca si ca Monnvas si Dyana, insa ma repet si eu, la 3 ani..slabe sanse sa iasa"serbare" in adevaratul sens al cuvantului, e de ajuns
sa strige unu "mamiiiiiiiiiiii" si gata toti, mai mult canta doamnele, ca na treb sa zica si ele ceva pt kkdourile de la Moshi...
eu la prima serbare a lui nepota-miu am stat cu el in brate ca plangea in hohote, si eram o ekipa buna: parintii lui, 2 randuri de bunici, matusa=eu si 2 prietene d-ale amamei, adika intimidare la puterea 10..
poate de la anul da , sa nu se strice ceva, noi avem maine serbarea, Ariana stie si Jingle bells si Domn-Domn, Mosc Craciun cu plete dalbe, si poezia ei, insa pe limba ei si repedece-o sa asaaaaaaaaaaa
daca era gen peterecere cu prajituri, atmosfera deschisa muzica colinde,(cum au spus unele fete ca a fost deschiderea de an de la gradi) sa se obisnuiasca copiii intai, poate nici n-ar mai reactiona asa, si apoi sa inceapa sa zica poezii si cantecele; un exemplu frumos l-am vazut la scoala, cand la cls a 4-a parintii stateau in spatele copiilor pe scaunele si asa frumos a fost si atmosfera destinsa, iar cei in plus(adika bunicii si unchii sau tatii de ex, aveau scaune separate in public).

p.s.: cika treb sa incep curatenia, depinde cand ajung acasa

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Uff, Novus, sper ca nu are Ada nimic grav si sa-si revina repede, o pupacim oricum.

Vazut si ascultat enjinerul, e bestial, s-a descurcat de minune

Gianina, sanatate tie si micsunicii

Clar e sezonul racelilor. Amalia si-a revenit imediat, e ca noua, am lasat-o azi acasa mai mult pentru linistea mea, dar de maine din nou la gradi.



Amalia

Mergi la inceput