Buburuze - LMA Maria-Clara, Matei-Nectarie!!(118)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Asa este! Mai ales pentru fetele cu primul bebe, asta ar trebui sa fie cel mai frumos Craciun! Cu un bebe misunator, care sa tragade globuri si care sa umple casa cu rasetele lui. Nici nu ne putem dori ceva mai minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

La multi ani puiutilor care au facut un an zilele astea, STEFAN, MATEI-NECTARIE SI MARIA CLARA !

Nu prea am ce sa zic azi...am avut un we plin de urletele lui Miru prin magazine, deci sunt epuizata.
Ma inscriu in randul mamelor fara ajutor (exceptandu-l pe musiu), eh, ce vremuri, cand o aveam pe Adelina...Desi, dupa ce am inceput serviciul, ea nu statea decat strict pana la 4, asa ca... tot singura se poate spune ca eram.

IVS: Vai, cate as vrea sa fac... Dar fara sotul din dotare nu prea stiu. Cu el stiu: am merge la munte, apoi la Parc Aventura, in Brasov (Dedicut, stii , cred, despre ce vorbesc), apoi am merge la o bere/vin, apoi am dormi intr-o pensiune cu un pat confortabil... Simplu.
Fara el... m-as duce in Brazilia (lui si asa nu-i place tiganeala si aglomeratia), as bea suc de pepene, as sta pe plaja... si as merge neaparat la o petrecere!

Lori, imi pare sincer rau! Multa putere va doresc, in special lui Cristi!

Tunde, ti-am zis eu ca te vei distra!! Sa-ti fie de bine!

Mada, . Sa va fie si voua de bine sejurul.

Oare ce am vrut sa mai scriu? A, felicitari pentru mergaretii noi!

Simo, sa-ti fie de bine repriza de somn! N-am idee ce sa iti propun sa gatesti..

Monika, racituri de curcan??? Vai, cat imi plac, mama face! Hm, sa stii ca de Revelion fac si eu doua castronele, pentru mine si musiu...

Angi, foarte bine. Hai ca nu-s singura cu spiritul Craciunului in ea!

Zumzu, tare talentata esti! Iar Nati... superba. Ce sa mai spunem de Raluca, care are un profil de zeitate greaca!

Loutzy..nu stiu ce sa iti zic. Ca-mi pare rau ca noi nu te putem scoate din starea asta ba, mai mult, nu te mai regasesti.

Of, mi-e ciuda ca acum nu-mi amintesc ce am vrut sa mai scriu!

A, ce e foarte important: L-am trimis pe Mos Craciun la.... ho ho ho, doar nu va zic!! El spera ca ii va placea cadoul mamicii, dar si lui bebe/bebelinei (nu imi scapa niciun amanunt! ). Nu e asa "personalizat", dar a fost ales cu muult drag. A, scuze pentru cum e impachetat!!

O zi superba si o saptamana minunata, plina de buna dispozitie, har si pace sufleteasca!




Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna dimineata la amiaza si de la noi, acum am gasit si eu un pic de timp ca doarme Bubu.
Lori Doamne Doamne sa va dea multa putere.
Zumzufoarte frumoase pozele cu Nati, ai putea sa te gandesti serios pe viitor sa faci si ceva bani din asta, ca talent vad ca ai. Si daca nu te superi ma bag si eu in seama, incearca sa-i trimiti pozele lui Ralu prin transfer.ro, iti permit sa transferi pana la 1GB. Dar vezi ca trebuiesc arhivate.
Si tot pentru Zumzu, vreau si eu reteta de Cheese Cake, ca asta aveam si eu de gand sa fac pentru Craciun, ca nu cred ca am mancat vreodata si sa nu mor proasta
Simo ce flacau umblator mare ai
Loutzy nu te supara mami si hai sa ti petreci Craciunul cu noi

La multe lunite celor care mai adauga o luna!!!





Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Da Andutza, imi place si mie la Parc Aventura. Desi eu cu inaltimea nu prea ma impac bine acolo am facut niste trasee.

Lori, multa putere si sa treceti cu bine sarbatorile!

Chiar ca sunt tare frumoase pozele facute de Zumzu, poate o sa devina o profesie ca vad ca deja are multe amatoare.Mi se pare o meserie super! Noi suntem prea departe pentru o sedinta la Zumzu .


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

deea, eu pe asta vreau sa o fac:
http://www.pranzuldincaserola.ro/2009/10/08/cheesecake-foarte-simplu-the-uhmmm/
am mai facut-o pe asta si a iesitf buna:
http://mihaelapd.blogspot.com/2011/07/patratele-de-cheesecake-cu-ciocolata.html


da, stiu ca pot sa urc pozele in diverse locuri, dar imi vine tare greu acum, cont etc (si in plus lucrez la pozele lui Raducu ca sa-i faca mami lui calendar). Oricum alea prelucrate se salveaza de pe blog.

cum e cu scaunul de masina?se face scoica?




da,stiuuuu ca sunt datoare cu pozele dar la mine se stie de la cine le-am primit, asa ca compensam; oricum pulovarasul e la spalat(scuze,scuze..)



Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

asta cu profesia, nu stiu. mi-ar placea. acum citesc la greu niste carti defotografie despre copii, dar asa sa vina cumva de la sine, sa primesc solicitari, nu sa stau eu sa imi fac reclame in diverse locuri, etc.

oricum as vrea sa fac un sondaj de opinie printre voi anonim(in legatura cu pretul unei sedinta, asa sa-mi fac o idee), aveti idee ce tool as putea sa folosesc?


angie imi dai si mie un pm cu pretul la sedinta voastra foto?
mersi


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Zumzu scaunul este exact cum l-ai descris si tu pe al tau, dar ieri a dormit cam o ora si ceva in el, deci cred ca nu e chiar atat de incomod. Inclinatia spatarului cred ca e in jur de 20 de grade.


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Zumzu, te sfatuiesc sa-ti faci o "lista de preturi". Asta iti va fi de folos in cazul in care un client bate in retragere dupa ce a auzit pretul. Uneori e mai usor de inghitit suma daca vine cu explicatii la pachet. Profesorul de la cursul pe care l-am facut eu ne-a dat o lista orientativa, cam cat costa fiecare element in parte, ca sa stim sa ne apreciem corect munca. De exemplu: 1 ora de shooting la tine acasa - x lei, 1 ora de shooting la domiciliul clientului - y lei, prelucrare fotografie - z lei/ bucata. (Habar n-am daca te ajuta cu ceva ce zic eu, e doar o parere)

Despre sondajul de opinie, poti folosi mail-ul. Contul 1 nu mai merge, dar poti ruga lumea sa se logheze pe contul 2, sa-si scrie parerea si sa ti-o trimita, fara sa se semneze, daca il vrei anonim.

Lori

Loutzy, fruntea sus! E primul Craciun cu puiul tau, n-ai voie sa fi deprimata. Lasa grijile, traieste momentul. Ca se duce si nu mai vine.

IVS - Undeva, pe o insula, cu gasca mea din tinerete. Sa stam la un pahar de vorba si unul de bere ca pe vremuri.

ISS era cu prajituri? As vrea sa fac prajitura aia de mere cu merele rase amestecate in compozitie. Arata ca o negresa si are un gust demential (parerea mea!)

Si ca sa imi multumesc si fanii sa fac un rezumat si la ce-a mai facut Darius in ultima saptamana.

Are deja master la statul in picioare. Acum si danseaza fara sa se tina. Asta pentru ca s-a stilat, nu doar topaie ca un cangur, acum se leagana si stanga-dreapta, da din fund...

Are master la mersul in patru labe. Credeam ca o sa se rasuceasca ca un titirez pana la batranete, dar acum are o vitezaaaa... Acum e in mijlocul sufrageriei, acum e sub biroul lui tati, tragand de fire, sau pe hol (unde nu are voie, ca sunt aparatele de AC pana se termina marea reabilitare... dar ce conteaza ca n-are voie).

Cu mersul - stationam. Merge in pat dintr-un capat in celalalt fara sa se tina, dar pe covor, dupa primul pas se arunca in fund.

E din ce in ce mai guraliv, dar in continuare ne striga pe amandoi "maaama". "Tati-tati" zice doar in soapta. A primit cadou de la bunici un pian care canta si beculeste. E topit dupa el. S-a prins ca daca se urca cu talpile pe el nu se mai opreste din cantat. De doua ori l-am desurubat pana acum sa-i asez clapele, ca le-a infundat.

Azi l-am luat cu mine la bucatarie cat am spalat vasele. Era in extaz. A batut toba in castroane, a mancat singurel o banana, un biscuite si jumatate de biberon (cat permitea inclinatia scaunului). L-am pus in patut sa termine biberonul. Nici nu stiu cand l-a raschetat si a si adormit instant.



Nu mai stiu daca v-am mai intrebat... Cu ce curatati covoarele? Ca trebuie sa ma apuc, ca numai maine nu-i poimaine si vine Craciunul.

Si inca ceva si dispar. Am aviiiiiz! Sper sa ajung sa-l ridic diseara, cand vine al meu de la munca.




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

sunt distrusa
am vb cu o colega de la munca care s-a intors si cica faza cu 6 ore e doar pana cand implineste copilul un an. asa e in legea actualizata.
imi puneam toate sperantele in astea 6 ore


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Copilul meu e terorist de mic

Mi-a oprit masina de spalat in timpul programului.
eram acolo langa el,tocam legumele pentru mancare.
dupa cateva minute,a deschis usa..si mi-a inundat bucataria.
tot acolo langa el eram
se misca cu o vitezaaa..

pe urma intru toata in frigider sa sterg pe acolo,sa aranjez,sa imi fac loc pentru vase..vine cu viteza si imi tranteste usa la frigider sa o inchida,fix in spatele meu..m-am cocosat de durere.
cum a ajuns nu stiu,ca usa e sus,doar cea de la congelator e jos.

imi iau un saculet mic de cartofi,il pun sus pe dulap,sa ma apuc sa curatat,tocmai sa nu il pun jos sa il vada.
se prinde de o atza de la sac,trage de ea,pana imi arunca toti cartofii prin toata bucataria

Asta seamana cu ta-su
numa belele facea cand era mic






Mergi la inceput