Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns minolau spune:

Doar e fetita lu' tati.Am avut tot sprijinul din partea lui atat pe timpul sarcinii cat si de cand o avem pe gagarita noastra mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Neata pe 10 carari si de la noi!

Desigur, am mers la nani pe la 2.30 aseara, vorba ta Anca, am fost relaxata, odihnita si cum m am pus la somn iaca si Imi s a trezit! A papat, s a pus din nou la nani si credeti ma ca la ora 4.30 s a treit si s a pus pe un plans, fereasca Dumnezeu!!! Am inceput si eu sa plang cu ea!! Noroc ca e duminica si sotul nu merge la munca si a luat o eu. I am zis ca sunt foarte stresata cand ea plange si nu ma pot controla. A luat o el, a plimbat o, ce nu i a facut.... O ora jumate a plans intr una!!!!!

A adormit la ora 6, dupa ce am pus o la san!! In toata aceasta ora jumate, am mai pus o la san, dar nu vroia si basta!! Cand am pus o ultima oara a papat bine si a adormit adanc!! Saracuta!! Mi era atat de mila de ea!! Doamne in momente din astea, ma cuprinde o jale, pur si simplu imi vine sa urlu si sa strig la cer de ce trebuie exact ea sa planga asa rau!!

Am doua motive pe baza carora sa pun acest plans:
1. aparitia dintilor (cu toate ca multe dintre voi, spuneti ca bebeii vostri plang, dar dupa o noapte de plans, se vede cum dintele a dat!!! La noi nu se vede alt dinte decat cel de la nastere!
2. ieri iar m am dus cu sotul la fotbal si inainte, ca sa i las soacrei lapte, m am muls la ora 10 dimineata. Am scos 100 ml si l am pus la frigider. Mai pe la 2 am zis sa ma mai mulg o data sa mai scot. Si am scos 60 ml si l am amestecat cu cel din frigider, dar din aceeasi zi. Apoi l am mai pus la frigider 1 ora, dupa care l am scos sa se incalzesca un pic inainte de a i l da soacra mea.
Totul a fost ok ieri, dar dimineata iaca cu ce m am trezit!!! A plans incontinuu 1 ora jumate!!!!
Sotul zicea ca de la gaze, dar cine stie ce avea saracul copil!!!

Acum desigur ca sunt terminata de somn. M am uitat la telenovela si ma gandesc sa ma duc inapoi sa ma culc.

Urez la multe lunite sarbatoritilor zilei:

ELIZA-MARIA de babylicious

IUSTIN-ANDREI de babyblue

STEFAN-PAUL de Michelle_12

Multa sanatate si bucurii in viata piticilor!!

O duminica minunata va doresc fetele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Prezent!!!

Roberta multumim de complimente!! De mult vroiam sa iti zic ca de fiecare data cand il vedeam pe strumfuletul tau imi amintea de al meu la gesturi..cel putin cu rasul..si pe al meu il apuca sughitul cand rade;))

Noi suntem bine sanatosi , crestem in continuare , avem un program care se respecta de ceva timp cu unele mici exceptii..de diversificat nu diversificam inca..doar daca a manca din saculetul acela se numeste diversificare
Ne-am luat si noi , am scris si pe FB de la Munchkin (singura firma care am gasit-o aici cu asa ceva) scrie pe el ca nu se sterilizeaza doar se spala..Am incercat cu mar prima data si nu i-a placut, s-a cam strambat, apoi cu mango pe care l-a devorat..As vrea sa incerc azi cu pepene galben ca mi se pare ca de la mango prea are energie ca da din picioare ca disperatul apoi

Gliana , vai ce patanie!!! Ma bucur ca Eric e ok!!

Anca la fel,ma bucur ca Natalia nu a patit nimic!!

Felicia imi pare tare bine ca Bitzu e un copil normal si ca nu are problemele la care te gandeai tu.

Amaia, si eu ca si tine urmaresc mai mult din umbra din cand in cand mai prind curaj si scriu ..apoi daca vad ca nu prea sunt bagata in seama ma ascund la loc in umbraOricum imi dau seama ca trebuie sa fi campion la scris ca Mihaela sa te tina minte chiar toata lumea Pup Miha!!

Navicula , sa nu uitam ca si "moi" sunt nascuta pe 25.06 anul 80..asa ca tu si Lissa nu serbati singure

Anda nu stiu ce sfat de cadou sa iti dau ..depinde de buget..eu as lua ceva sa aibe amintire..o rama foto , am vazut ceva interesant ca un copac de care sa agati pozele ..in fine sunt foarte multe genuri de rame in care poti pune o poza frumoasa cu ei..pentru fata lor nu stiu ce sa zic depinde ce varsta are..Daca e mititica ceva dragut de imbracat poate..

Lissa ce mai face Ana?? Tot bolnavioara??

Adra succes la serbare sa ne povestesti ce a facut mandra..

Nu mai stiu ce vroiam sa zic...

AA..Mamutz felicitari pentru progresele lui Bobo!!

Abia il astept si pe al meu ..care nu mai sta intins pe spate se intoarce pe burta si incepe sa chitaie ca nu mai stie sa se intoarca la loc desi i-a reusit de cateva ori..

Si nu in ultimul rand La multi ani sarbatoritilor:
Stefan Paul
Eliza Maria
Iustin Andrei
Sa cresteti mari , sanatosi si sa va bucurati parintii!!

Off ..stiu sigur ca am uitat ceva!!
Dar ma opresc aici ca prea tare m-am lungit..


mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns minolau spune:

Noi mai avem cateodata probleme cu hemoroizii , bine ca este fata sanatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristelle25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Neata pe 10 carari si de la noi!

Desigur, am mers la nani pe la 2.30 aseara, vorba ta Anca, am fost relaxata, odihnita si cum m am pus la somn iaca si Imi s a trezit! A papat, s a pus din nou la nani si credeti ma ca la ora 4.30 s a treit si s a pus pe un plans, fereasca Dumnezeu!!! Am inceput si eu sa plang cu ea!! Noroc ca e duminica si sotul nu merge la munca si a luat o eu. I am zis ca sunt foarte stresata cand ea plange si nu ma pot controla. A luat o el, a plimbat o, ce nu i a facut.... O ora jumate a plans intr una!!!!!

A adormit la ora 6, dupa ce am pus o la san!! In toata aceasta ora jumate, am mai pus o la san, dar nu vroia si basta!! Cand am pus o ultima oara a papat bine si a adormit adanc!! Saracuta!! Mi era atat de mila de ea!! Doamne in momente din astea, ma cuprinde o jale, pur si simplu imi vine sa urlu si sa strig la cer de ce trebuie exact ea sa planga asa rau!!

Am doua motive pe baza carora sa pun acest plans:
1. aparitia dintilor (cu toate ca multe dintre voi, spuneti ca bebeii vostri plang, dar dupa o noapte de plans, se vede cum dintele a dat!!! La noi nu se vede alt dinte decat cel de la nastere!
2. ieri iar m am dus cu sotul la fotbal si inainte, ca sa i las soacrei lapte, m am muls la ora 10 dimineata. Am scos 100 ml si l am pus la frigider. Mai pe la 2 am zis sa ma mai mulg o data sa mai scot. Si am scos 60 ml si l am amestecat cu cel din frigider, dar din aceeasi zi. Apoi l am mai pus la frigider 1 ora, dupa care l am scos sa se incalzesca un pic inainte de a i l da soacra mea.
Totul a fost ok ieri, dar dimineata iaca cu ce m am trezit!!! A plans incontinuu 1 ora jumate!!!!
Sotul zicea ca de la gaze, dar cine stie ce avea saracul copil!!!

Acum desigur ca sunt terminata de somn. M am uitat la telenovela si ma gandesc sa ma duc inapoi sa ma culc.

Urez la multe lunite sarbatoritilor zilei:

ELIZA-MARIA de babylicious

IUSTIN-ANDREI de babyblue

STEFAN-PAUL de Michelle_12

Multa sanatate si bucurii in viata piticilor!!

O duminica minunata va doresc fetele!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Saracuta de tine ..hai ca poate trece repede si perioada asta!

mami fericita de strumf Vlad Rafael (9 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

dupa ani si ani

si eu ca si celelante 2 fete va citesc mai mult di umbra pt ca imi e mai greu cu scrisul ca al meu sot pune monopol pe calc.asa ca atunci cand prind timp va citesc doar de scris nu mai am timp ca citesc seara tarziu
in alta ordine de idei multumesc fetelor care si mi au felicitat strumful la implinirea celor 4 lunite,le urez si eu la toti strumfii odiseeei la mult lunite pline de bucurii
imi pare rau fetelor de patania cu ai vostrii bebelusi bn ca nu a fost nimic rau,si mie mi s a intamplat cam acum vreo 2 sapt.sa l las in pat pe perna si langa era pilota strANSA ,AM PLECAT PANA LA BUC.PT 5 MIN ,NOROC CA INTRE TIMP S A INTORS SOTUL IN CAMERA PT CA AL MEU STRUMF CAZUSE CU FATA INTRE PERNA SI PILOTA SI NU MAI PUTEA RESPIRA,of doamne ce sperietura am tras era rosu la fata ca racul,si acum cand imi amintesc mi se face pielea de gaina,de atunci nu l mai las in pat singur nici o secunda il pun la el in patut si stau mai linistita asa ca va rog aveti grija sa nu patiti si voi
fecianma bucur mult ca Bitzu al taU E OK ,felicitari pt ziua de relaxare pe care ati petrecut o
mihatu esti o scumpa ca iti faci timp si raspunzi la fiecare in parte si nu uiti niciodata de zilele bebelusilor nostri,si pe Imi sa nu mai fie asa plangacioasa si sa o lase pe mami sa doarma ,of ca bn zici ca si eu intru in panica cand plange9(de doar sunt pesti ca si tine)
of capul meu e vraiste ca nu tin minte tot sa va scriu si eu la fiecare in parte,oricum toate mamicile si ai lor bebelusi si bravo pt progresele lor
noi am inceput diversificarea cam de 2 sapt cu suc de mar vreo 3 zile apoi am adaugat si suc de morcov,apoi am copt marul la cuptor si l am blenduit,dupa cateva zile i am introdus si banana in piureul de mar(asta ii place cel mai mult),dar din pacate s a constipa saraculsi asa se chinuie sa faca caca de imi vine sa mi dau una in cap ca i am dat atata sa manance mar cu banana,voi stiti ceva remedii impotriva consti[patiei?va rog astept sfaturi ca parca nu mi vine sa o sun aziu pe pediatra ca e duminica
cam atat de la noi deocamdaTA ASI FI AVUT MAI MULTE DE SCRIS DAR V AM SPIS STAU CAM PROST CU MEMORIA SI AM UITATSI ORICUM S A TREZIT SI STRUMFUL MEU,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

daa, Miha e campioana la scris... Bravo Miha!
Anca

Fetele care ati avut curaj sau loc la calcul sa scrieti, bine ati venir/revenit
5 min sa lasam bb singur este enooorm de mult. Asta in 2 secunde fac minuni

Noi ne-am impartasit cu totii, azi vreau sa stam linistiti in casuca, poate sa dormim putin....
Va pup

Mamutz, cum esti cu raceala?

Pup la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

la multe lunite iubitilor sarbatoriti de azi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Neata, fetele! Adica,ma rog,buna ziua...:) Mi s-a incretit pielea pe mine cu pataniile voastre!! La cat sunt de paranoica eu cred ca o luam razna instant! Bine ca sunt bine bebeii si ca voi ati ramas intregi la cap!:)
Eu sunt pe fuga...ma impart intre aspirator, mop, haine de strans, bucatarie de facut bec ca am gatit aseara si nu am reusit sa imi pun toate in ordine... Intre timp am adormit galusca mica si i-am pus si legumele la fiert pentru piure. Cum mai am putin si trebuie sa fug la aeroport dupa soacra-mea, va pup din zbor, sa aveti duminica placuta si sa ne auzim curand cu bine!! Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Neata pe 10 carari si de la noi!

Desigur, am mers la nani pe la 2.30 aseara, vorba ta Anca, am fost relaxata, odihnita si cum m am pus la somn iaca si Imi s a trezit! A papat, s a pus din nou la nani si credeti ma ca la ora 4.30 s a treit si s a pus pe un plans, fereasca Dumnezeu!!! Am inceput si eu sa plang cu ea!! Noroc ca e duminica si sotul nu merge la munca si a luat o eu. I am zis ca sunt foarte stresata cand ea plange si nu ma pot controla. A luat o el, a plimbat o, ce nu i a facut.... O ora jumate a plans intr una!!!!!

A adormit la ora 6, dupa ce am pus o la san!! In toata aceasta ora jumate, am mai pus o la san, dar nu vroia si basta!! Cand am pus o ultima oara a papat bine si a adormit adanc!! Saracuta!! Mi era atat de mila de ea!! Doamne in momente din astea, ma cuprinde o jale, pur si simplu imi vine sa urlu si sa strig la cer de ce trebuie exact ea sa planga asa rau!!

Am doua motive pe baza carora sa pun acest plans:
1. aparitia dintilor (cu toate ca multe dintre voi, spuneti ca bebeii vostri plang, dar dupa o noapte de plans, se vede cum dintele a dat!!! La noi nu se vede alt dinte decat cel de la nastere!
2. ieri iar m am dus cu sotul la fotbal si inainte, ca sa i las soacrei lapte, m am muls la ora 10 dimineata. Am scos 100 ml si l am pus la frigider. Mai pe la 2 am zis sa ma mai mulg o data sa mai scot. Si am scos 60 ml si l am amestecat cu cel din frigider, dar din aceeasi zi. Apoi l am mai pus la frigider 1 ora, dupa care l am scos sa se incalzesca un pic inainte de a i l da soacra mea.
Totul a fost ok ieri, dar dimineata iaca cu ce m am trezit!!! A plans incontinuu 1 ora jumate!!!!
Sotul zicea ca de la gaze, dar cine stie ce avea saracul copil!!!

Acum desigur ca sunt terminata de somn. M am uitat la telenovela si ma gandesc sa ma duc inapoi sa ma culc.

Urez la multe lunite sarbatoritilor zilei:

ELIZA-MARIA de babylicious

IUSTIN-ANDREI de babyblue

STEFAN-PAUL de Michelle_12

Multa sanatate si bucurii in viata piticilor!!

O duminica minunata va doresc fetele!!

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Somn usor Miha
La multe lunite si din partea noastra sarbatoritilor!
Bobo e la plimbare cu tati, mami tot racita, dar parca nu mai curge nasul chiar asa rau.
Azi marutul a fost cahhhh. Nu l-am copt asa de mult si nu ii place. Am mai patit odata, trebuie sa fie ff bine copt ca sa il manace.
Ieri a mancat f bine marul dar a refuzat supita, ii adaugasem pastarnac. Azi am scos pastranacul si am pus dovlecel sa vedem ce minune iese si daca manaca ceva. Am si pasat putin morcov si dovlecel, sa nu mai fie chiar asa chioara.

Mergi la inceput