Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Maria2mami, rasfatare placuta azi!!!! Meriti!

Anca, bravo ca te ai odihnit si Natalia a dormit! E o dulce!!!! Imi place mult poza de la avatar!!

Amaia, imi pare rau ca te ai mahnit, am vazut ca fetele te au adaugat la FB. Eu, ca si Mamutz, habar nu am cum se adauga si cum se sterge cineva din grup. As fi comentat si eu la cele spuse de tine, dar din pacate nu am fost pe faza vreo 2 zile! Bun (re)venit printre noi si stai mai mult cu noi de data asta.
Pana la urma ai nascut natural sau cezariana? Ca vad ca informatia asta e cu semnul intrebarii.

Paula, vad ca esti harnicuta!!! Ce repede ai terminat totul de craciun!!! Bravo!! Ti a mai trecut raceala? Eu spusesem ca luasem miere MANUKA. Tu ce ai luat?

Roberta ai pus punctul pe i in capitolul trecut! 'ca sa apartii unui grup trebuie sa comunici cu acel grup , nu doar sa il urmaresti din umbra.'
Ma bucur ca am acest an in care sa comunic cu voi si la anul sa ma si intalnesc cu voi! Stiu ca nu prea am scris pe perioada sarcinii, dar m am simtit foarte rau si plus de asta naveta aia la Londra ma termina fizic. Imi pare bine ca acum putem sa ne cunoastem mai bine si sper ca atunci cand ma intorc la servici sa tinem legatura in continuare! Oricum ma voi intoarce part time, deci timp va fi!!!
As vrea din tot sufletul ca incidentul cu Amaia sa nu se mai repete la nimeni, de aia, daca mai este cineva care ne urmareste doar din umbra, luati va curaj si 'vorbiti' aici cate ceva! Din lista de mamici care e pe prima pagina, de multe fete nu am mai 'auzit' de secole!!!! Chiar si un mesaj sa stim ca sunteti bine conteaza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citind mesajul de mai sus, m a luat si pe mine rasul cand am citit ca Roberta a pus punctul pe i.
E vorba strict de limbaj: am inceput sa vorbesc ca in reclama aia cu ABEXIM.... ca de, daca ma uit ca obsedata la telenovela aia, la ce credeti ca e reclama in pauza? La ABEXIM.... si acolo zice: 'Anamaria... ai pus punctul pe i'
Uf.... am inceput si eu sa ma prostesc!!!!
De la prea mult telenovait!!!

Este 1:36 dimineata aici si eu nu am somn e basta!!!! Am alaptat o pe Imi de vreo 2 ori pana acum si eu tot n am somn!! Vreau sa recuperez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anaemi, Petru roade sfarcul??? Ce am mai ras!!! De unde atata voie buna pe mine asa de dimineata??? Somnambulism???? Imi pare rau ca ai avut o zi proasta, dar imi place ca ti pastrezi optimismul si umorul!!!

Anda, multa sanatate micutei! Dar uite ca si lui Mamutz i au zis ca bobo avea infectie urinara si pana la urma s a dovedit ca nu avea!! Oare nu ar fi mai bine sa repeti analizele?

Gliana draga, ziceai ca sunt 2 fete din Sushiava!!! Eu is una, cine i a doua??? Frumos tare mesajul tau catre Amaia!

Of Florina, imi pare rau pentru sfarcurile rosii!! Le dai cu vreo crema?sa treaca repede!

AlyMih, pentru gingii, aici in UK se recomanda Calpol.Sper sa se faca bine cat mai repede bebele tau!

Fetele care au probleme cu sfarcurile (Florina, Anaemi), aici e super de super buna aceasta crema:
http://compare.ebay.co.uk/like/120829444553?var=lv<yp=AllFixedPriceItemTypes&var=sbar

Puteti sa o comandati pe net, cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anaemi, trebuia sa fi spus asta de la inceput, dar eu am citit de data asta de la cap. 28 incet incet si acum sunt cu cititul pe prima pagina a acestui capitol, asa ca tin sa te felicit ca ai reusit sa faci capitol nou! Tare ma tenteaza si pe mine macar o data sa l fac, dar nu stiu cum. Daca ma ghideaza cineva, il fac cu mare drag!

VAI Anca, cum a cazut Natalia????? Cand vad cati bebei au cazut, sau au fost pe punctul de a cade, imi vine s o pazesc mai ceva de acu inainte! Bine ca nu a patit nimic!

Alexia, tu esti o sugubeata ca intotdeauna! Ma bucur ca si pe voi v a ajutat bunica!

Anda tu intrebai de cadouri pentru nasi si fata lor. Daca nu vrei sa cheltui cine stie ce, ma gandeam sa faci cupcake uri. Dau super bine si vor fi apreciate ca s facute de tine (desigur daca ai timp)! ;)
http://www.bbc.co.uk/food/cupcakes
Ceva dulce oricui ii place!!! Sau doar mie!! De asemeni, nu uita ca exista si varianta cu imbracamintea. Eu stiu, ceva super k lumea pentru fata lor! Spor la cumparaturi!

Felicia ce mult ma bucur ca Bitzu nu are autism!!!
Cred ca esti in al noualea cer!!!!
Ce mult ma bucur ca va placut la piscina! Si eu trebuie s o duc pe a mea! Neaparat, i am luat si pampers pentru ea, doar lenea mai e de invins! Poate dupa anul nou, de fapt sigur dupa anul nou!
Ma bucur ca ti au mancat strumfii si te ai odihnit si tu!

Lisssa, mie imi place tare mult poezia aia!! O s o invete Ana pe de rost?

Na ca am recuperat tot si sunt la zi! Este 02:22 in the morning si imi cam cad ochii in gura!!! Sotul sforaie pe canapea in sufragerie si frate su sta in fotoliu langa el si din cand in cand il aud pe fratele sotului spunandu i bietului meu sot: 'shut up!!!!'
I am zis si eu sa se duca in pat, dar e incapatanat!! In fine, ma duc si eu acum la nani si l trag dupa mine!
Va pup pe toate si ne auzim maine!!! Ciao ragazzi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Voi va cereti scuze de monopolizat forumul dupa un post? Apoi eu imi cer scuze de 1000 de ori ca eu chiar am intrecut masura!!!!

Night night!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Miha , esti o draguta , ca intotdeauna.
Anca , bine ca ai prins-o cate de cat si nu s-a lovit, Gliana mi s-a facut pielea de gaina cand am citit, of Doamne , bine ca nu a patit nimic , Eric , pup micutul.
Ana , parca si mie mi se pare greoaie poezia...
Felicia ce ma bucur ca Bitzu nu are autism, manca-l-ar mama pe el de inteligent.
Alexia , pup strumfitza mica , tare scumpica e , am vrut mai demult sa te "complimentez" dar uitam mereu.
De cand ne-ai atentionat Lissa , sa stii ca dau sa il las un pic in pat pana ma duc la baie sau in bucatarie si apoi imi amintesc scrisu ala cu rosu al tau si il pun repede in patut , ca tare mi-i frica de cazaturi , nici nu am covor , adica am dinala mai mic si sunt portiuni unde e pavimentul gol si ma trec fiorii imaginandu-mi ....brrrrr
Cristelle , Dya , voi ce mai faceti mamici ? , dar nazdravanii vostri ? am vazut mosulica de Cristelle pe FB , cat e de frumusel .
Cereline si printesa ta s-a facut asa de frumusica , Gabriel e tare indecis pe care sa aleaga dintre atatea fete frumoase la odiseea noastra!(daca l-o vrea vre-una)
off , tot trag de o ora de o galma de la sanul drept si nu vrea sa isi dea drumu deloc. cred ca am dormit pe partea aia, dar m-am saturat sa dorm teapana cu fata-n sus... of m-a tampit mulsu , va las , o duminica frumoasa sa avem!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Neata
Vai, Gliana, imi pare tare rau de sperietura voastra dar ma bucur ca nu s-a intamplat ceva

Anda, si la voi la fel. Eva a cazut prima data din pat la 9 luni, eram langa ea, eu la margine, s-a ridicat peste mine, si pana sa apuc sa o prind, buf, direct in cap, pe parchet. A mai cazut o data, tot asa, eram langa ea si de doua ori noaptea din pat. Adica se vor mai intampla accidente, dar asa cum a spus si Betty, sa fie supravegheati pe cat posibil, in niciun caz lasati pe masutele alea inalte de schimbat

Azi avem spectacol cu trupa de dans, Eva e imbracata in Craciunita. Nu stim ce se va intampla, nu ne spune, e secretoasa. Saptamana asta merge la inot, doar sa vedem ce si cum, probabil dupa vacanta de iarna va merge sa invete sa inoate

Filip s-a rostogolit ieri de pe spate pe burta. De doua nopti nu mai vrea sa suga in pat, ma scoala noaptea si pana nu ma mut pe fotoliu, nu adoarme la loc

Betty, e lunga si e grea poezia aia. Eu cred ca poeziile pentru copii sunt supraevaluate, nu inteleg de ce toata ziua buna ziua trebuie sa invete poezii si sa le spuna la comanda. Majoritatea sunt niste idiotenii rimate.

Felicia, ma bucur mult pentru voi. E o perioada delicata tare pentru fratiorii mai mari, probleme cu autoritatea avem si noi, eu evit sa o pedepsesc, mai greu cu ta-su, ca el a fost crescut mai dur si are aceeasi tendinta ca parinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Gizasssssss Miha, cat ai scris. Dar ai mai si dormit?!
Ma bucur tare ca ai ras, eu sunt f fericita can fac lumea sa rada, pt ca la mine nu este zi sa nu rad , asa-mi este caracterul...si mai am si rasul colorat.
Cand eram mica si nu erau tel mobil, mama desigur de unde sa stie pe unde sunt, locuiam la tara, la casa si era in apropiere un imash, ciulea mama urechile si daca auzea rasul meu, se linistea, stia ca sunt acolo :))))))
Eric este bine, l-am urmarit in mod deosebit in tot, se comporta la fel. Nu cred ca s-a lovit la capusor pt ca nu era rosul niciunde si nici umflat, nimic... bine ca nu a fost mai rau...

Azi la 11 mergem la impartasit, sotul s-a dus la 7 dim sa se spovedeasca, eu am fost aseara...
Va invit la preparate de porc...au taiat ai mei porcul
Sa aveti o duminica de vis!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Feliciaaaaaa ce bucurieeeee. Multumim lui Dzeu ca Bitzu este bineee


miha, cred ca cealalta fata nu este, Tu mi-ai spun de mai multe ori ca esti din Sv sau o data? Aveam impresia ca mai e cineva care a stat in blocul turn din centru, deasupra cofetariei....dar nu stiu daca am inteles bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata
Multumesc fetelor pt incurajari, de acum nu o s-o mai las singurica pe pat, cred ca a fost ieri o zi mai ciudata daca au cazut 2 bebelusi, Gliana ma bucur ca Eric nu a patit nimic, stiu si de la fetele mai mari ca se mai intampla accidente dar in momentul ala simti ca iti sta inima de spaima chiar dac nu e grav.
Felicia ma bucur ca bitzu nu are autism
Miha se vede ca ai foast mai relaxata daca nu ai avut tu somn atatea ore.
Adra succes Evei la dansuri.

Mergi la inceput