Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Al meu tzatzeste mai abitir ca-n primele zile.
Am pregatit doua tricouri, sa le picteze Mosu', aiurea, sunt pe post de suzeta.
Am o reteta de pasta de modelat, am cumparat acrilice sa fac figurine cu Eva, nu se poate, daca nu e la mine-n brate, zici ca-i parasit in usa manastirii, asa urla

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Mai si la mine la fel cam de 4-5 zile si nu inteeg de ce.Nici noaptea nu mai doarme cum dormea.Nu vrea decat in patul meu.Zici ca-i fermecat!Asta nu ma deranjeaza ,dar a inceput sa se culce la 11 noaptea
Sper sa fie agitati doar de nerabdare pentru MC si apoi sa-si reia programul.
Bafta la toate fetele cu pitici ca ai nostri!Dar si la celelalte

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

nu apuc sa va citesc, nu apuc sa criu.
sunt prin zona, dar cu treba, curatenie, impachetat cadouri, cumparat cadouri, bagaje, liste si copii cand apuc etc, etc, etc.
sarbatoritilor
mamicile si pruncii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Adra si Petru la fel. Numai in brate. Azi l-am pus in manduca , in carca si asa mi-am facut si eu bucataria (aproape) luna. Nu se pun micile scapari

Anastasia a stat acasa cu febra ; i-a trecut iar apoi a luat-o dintr-o data cu 39. Sper sa nu o ia si F si |P pe urmele ei.

Miha mie imi place tare ca scrii pt fiecare. Ne-ai invatat prost

Eu am un blender Braun,la fel ca al Alexiei, dar are ca si accesorii la fel ca Phillip-ul pus de tine.

Storcator de fructe am un Bosch care seamana f bine cu cel pe care l-ai pus tu.

Mady, Michelle felicitari pt bebei!

Vroiam sa mai raspund cuiva, dar evident ca am uitat

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Ce vroiam sa mai spun : eu poate nu reusesc sa raspund tuturor, pt ca citesc si pot sa uit sau pur si simplu nu stiu ce sa spun.

Faptul ca unele dintre voi se simt,poate, neglijate uneori, nu are nici o legatura cu faptul ca ne-am intalnit cateva mamici de cateva ori.

La intalniri, am fost cel mult 9 mamici...ma rog asta s-a intamplat o singura data.

9 mamici din...nici nu stiu cate. Cel putin 45 cate sunt in grup pe FB.

Deci repet, faptul ca unele dintre voi , poate se simt neglijate, nu are nici o legatura cu intalnirile noastre, ci poate doar cu faptul ca uneori, cel putin eu, uit cui si ce trebuie sa spun.

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxiiiii

La multi ani, Antonia!!!
Oana mai sti ceva de ele?

Fac si eu o strigare....sunt multe mamici care nu ne-au mai povestit nimic in ultima vreme...

Ireth, il vad pe Casian in poze...e un voinictare frumos dar nu ne-ai mai povestit nimic.

Burtocika stiu ca e greu cu doi dar chiar nimic?!

Rammy mai traiesti???

Laura, Gheveronica, Edeweiss, Savvy, Gogoshica, Omibaba, Eska ne cititi?? Da-ti-un un seeeemn

Anda voi filma diseara masajul si il poste maine pe fb sau pe contul de gmail.

Ii pot da Sarei mango si pepene galbene la 5 luni? As fi bucuroasa ca as mai diversifica...dar aveam senzatia ca trebuie sa mai astept putin...dar am vazut ca, Cristelle i-ai dat pepene si mango...ii pot da?



P.s. : imi cer scuze pt literele lipsa sau lsa de spatii sau greseli diferite dar pe touch e imi e mai greu sa corectez.


Strig si eu o data cu Ruxi !!!!...poate ne auziti !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Helau,

Am vazut ca se face prezenta

Si eu prin zona, dar nu foarte activa. Imi place sa va citesc mai mult .

Noi ne luptam cu mancarea, Andra e sclifosita rau. Cred ca e cea mai slaba din grupul de bebei. Are la aproape 4 luni numai 5,200kg dar si mananca foarte putin, cam 60ml (foarte rar 100ml) la 3 ore. Cateodata nici macar la 3 ore, sambata a stat 6 ore fara sa manance.

Felicitari tuturor pentru achizitii, am vazut poze si filmuletze pe FB, toti copii sunt tare frumosi.

Anamaria sanatate Anastasiei, sper sa nu ia si baietii. Si eu am patit-o cu Razvi saptamana trecuta cu febra 39.4 dupa 2 saptamani de tuse si am ajuns la spital: diagnostic pneumonie.

De lunea trecuta m-am intors si la munca...cam atat despre noi.

Felicia ma bucur ca ai scapat de indoiala cum ca ar avea Bitzu ceva...te inteleg foarte bine, been there, done that. copii frumosi.

fetele si bebelusii

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:



Mihaaaa, esti fantasica cu telenovela ta!!!




Gliana si eu care credeam ca ma doare capul de la oboseala!!!

Oricum , am profitat din plin de postul asta, pt ....parca-mi pare rau ca se termina ; poate o sa scap de durerile de cap , dupa Craciun incolo

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Crisspy . Chiar ma gandeam la voi !

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

venim si noi de la medic: la 5 luni avem 7700 si 72 cm , cum am spus si pe fb , subtirel si lungan ca tati:)

spunea cineva de hemoroizi , eu am de cand am nascut. de vre-o saptamana am inceput sa mananc numai cereale cu lapte dimineatza si parca s-a mai ameliorat treaba dar nu a trecut de tot.
Acum , o intrebare intrebatoare, se poate sa iasa caninii prima data??
Gabriel are gingia f rosie si umflata intr-o parte si in cealalta deja se vede varful dintisorului iesit, imi pare rau ca am vazut dupa ce am vent de la pediatra si nu am intrebat-o..de dormit , a dormit bine pana acum .. nici nu stiu cand i-a iesit , in schimb roade de rupe tot ce prinde si exact acolo apasa , in laterale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

Buan fetele!!

in sfarsit dupa 2 sapt de nesomn a dormit si Ianis de la 23 pana dim la 7 jumate fara nici o masa nimicce m am odihnit

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Felicitari!!!!


Mergi la inceput