Fluturasi de MarApr 2011(100)Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Se pare ca si pe noi ne incearca o raceala, dar am inceput cu homeopate si sper sa o tin sub control. Am luat si eu paracetamol ca a inceput sa imi curga nasul si daca ma ia pe mine il ia si pe prunc. Offfff si eu m-am saturat de frigul asta si de iarna asta rea care ne da batai de cap. Sper sa nu fie grav si sa nu facem mucisori, ca nu mai vreau , iar aspirator, iar , iar iar. Offfffffffff.

Ieri am fost la nasi, a fost f frumos, ne-am simtit tare bine.

Saptamana aceasta ma duc iar la cumparaturi, eu am niste rude f sarace si vreau sa le fac o bucurie puiutilor lor, asa ca pe mine ma sar de acest Craciun, prefer sa ii bucur pe ei, ca eu am suficiente, in limita a ce ne permitem noi si mai e un caz la umanitare care m-a impresionat enorm, asa ca o mica bucurie si pentru acea pruncuta, Ionela.

Sotul se mai duce maine la munca si apoi concediu pana pe 9 ianuarie, Uraaaaaaa, uraaaaaaaaa, uraaaaaaaaa stam cu tati acasa.

Cam atat despre noi! Ma duc sa vad ce face papica pentru Rares si voi mai reveni/.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- lasa mai miki-urile, spune-mi despre gemenasi, tot frumosi, destepti si cuminti ti se par? dar mami a lor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

- lasa mai miki-urile, spune-mi despre gemenasi, tot frumosi, destepti si cuminti ti se par? dar mami a lor?

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



stai ca n-am apucat..am doi urlatori acum, una care nu vrea sa doarma si unul care vrea non stop bomboane
intre drumuri la ei mai bag si doua randuri aici..dar timp de delectat cu poze n-am avut, eu la poze trebuie sa le savurez nu asa pe fuga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

mandreeac - multumim de urari si sanatate multa! sa va treaca repede

strumph - gogo papa cam de toate adica iaurt, fructe, piure, pilaf, ficatel, carnita, i-am dat si spanac, ou...nu avem nici un dintuc pana acum

mada - sanatate lui cristi

viss - ti-am admirat frumusetile...sonia e tare draguta si poznasa...cat despre sergiu...cum a ajuns pe scaunul de masa al soniei? poznas si mai mare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele mi-a fost ff rau cateva zile, am fost f aglomerata cu Maria,acum sunt mai bine dar am multa treaba de recuperat, va pup pe toate si cand mai ajung la zi cu treburile, incerc sa scriu si sa citesc
ally pt intrebare!
sanatate bolnaviorilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele mi-a fost ff rau cateva zile, am fost f aglomerata cu Maria,acum sunt mai bine dar am multa treaba de recuperat, va pup pe toate si cand mai ajung la zi cu treburile, incerc sa scriu si sa citesc
ally pt intrebare!
sanatate bolnaviorilor!

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


off delia, eram sigura ca nu ti-a fost bine, ca altfel tu nu lipsesti de aici . Sanatate multe, sa-ti revi cat mai repede de tot!

ioanna multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-ioana- esti a 3-a persoana care comenteaza acea poza de obicei ii pun centurile la masa, ptr ca imediat se urca sus la spatar, dupa acea masa am dezlegat centurile , le-am dat 2 jucarii pe masa, sa intru eu un pic pe forum,si sa-i fac o placere baiatului sa se catere la spatar. stau pe forum, dupa 1-2 minute intorc privirea- scaunele de masa sunt langa calculator, era sa lesin cand l-am vazut.asa ca am pus mana pe aparat foto care era pe masa de calc, si am realizat niste instantanee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ailed multa sanatate

ally, asta era o reteta care o vroiam, insa n-o mai gaseam in sfarsit am dat de ea deci http://despre-tot-si-toate.blogspot.com/2010/12/prajituri-festive-de-craciun-prajitura_08.html

oricum sa stii ca nimic nu e testat, eu nu sunt experta, eu ma uit pe net la poze si ce ma inspira aia fac..

madutza, nasol cu pneumonia asta..tratament iar cu antibiotic ? off eu stau ca pe ghimpi..parca vad ca ajung in spital acum de sarbatori..la noi parca e un facut, de fiecare data de sarbatori o patim..si anul trecut la fel am petrecut revelionul, cu injectii..

viss, diseara sper sa ma uit..sa ajunga sotul de la servici..bine ca maine e acasa ca avem serbare dimineata la 9 si si-a luat liber sa inteleg ca sergiu tace si le face, nu ?

Mergi la inceput