Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

vad ca Boba e de la 7 kg in sus
chiar sunt bune?
mi-as lua si eu ceva de carat pitica, sa mai ies si eu prin mall :P
ce e bun acum pt ea? ca nu prea m-a interesat sub pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

ce e boba?

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Buna fetele ....


Dupa o lunga absenta de pe forum am revenit ... sper k de acum voi fi mai prezenta si k bineinteles ma primiti inapoi


Ii multumesc in primul rand LALI pentru k m-a sunat si asa mi-am dat seama k nu m-ati uitat MULTUMESC


Despre noi ce sa va spun : suntem bine avem 4 luni pe 25 decembrie avem 66 de cm si 6 kg ... papam lapte praf si incepem incet incet diversificarea

O sa incerc sa vad ce ati mai vorbit voi si sa incerc sa ma pun la curent!!!!

Deocamdata va pupacesc si ma duc sa pun niste poze pe yahoo!!!


Pusilici din Timisoara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

May iti poti lua wrap , sling, marsupi plus, manduca
si da, e buna boba, e cam ca manduca...

hellena, boba e un carrier ergonomic pentru bebei

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

SEIDANA ...nu stiu exact despre ce ati vorbit inainte dar ce ati scris in capitolul asta am citit ... si ROBERT vomita dupa ce papa nu in fiecare zi dar vomita ....dar face kk in fiecare zi uneori tare si uneori asa mai moale


Este cine care da la bb lapte praf?????????Pt k din cate observ in capitolul asta cam toate alaptati ....


Bebe Robert papa 170 ml lapte de cinci ori pe zi si doarme de la 20:30-21:30 pana pe la 05:00-06:00 dimineata!!!


Va pupacesc!!!

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Atoshik, eu dau LP lui Petru, insa nu bea atat de mult, el maxim daca ajunge la un 600ml/24 ore.

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

Dbunny, las-o si n-o forta. si a mea aseara a mancat 80, azi noapte o tzatzica, azi dim 160 si acum la 12 a mancat 100 ml. e bine la varsta ei. eu cred ca a ta pitica manca prea mult pt varsta ei, cum facea a mea la 1 sapt 2.



nu, nu, Doamne fereste! si mai ales la cat de bine arata, e creata este tot, avem buculte, bulane, falcute, e grasuna! mi-e egal cat mananca, si egal cantarul. pe mine ma doare caca ei explosiva si f likida si cum se arcuieste ea ca un pestisor pt o besinuca!

Cu primul copil am tras multe luni din cauza gazelor, iar medicii nu ma luau in seama deoarece copilul arata f bine, era mare si papacios(niciodata n-a coborat sub percentil 97). Si chiar asa mare si papacios am tras rau cu el, treziri noaptea din 2 in 2 ore, urlete, plansete si dureri....deci kilogramele nu-s tinta mea!

lumea de obicei o vede si ma intreaba ce mananca de-i asa rotofeie

athosik bine-ai revenit! sunt si fete cu lp, jade si hayat mi se pare...

seihai sa facem ceva...da-mi adresa ta si-ti trimit o punguta cu praf anticonstipatie ce se da aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

buna fetele am aparut si noi
avem 2 luni jumate 6 kg si papam lapte din biberon ca a plecat mama vaca ..ionela vreu sa te intreb ceva: imi vine 30 de ml (la san, din amandoi colectat) la 2 zile muls ce sa fac cu el ? mai e bun dupa atatea zile ?bebe nu se satura plangea mereu , tragea de titi si dadea din cap..eu am vrut sa ii dau lapte macar pana la un an dar...crezi ca mai pot face ceva ?si cred ca stiu unde am gresit mananc o data pe zi..dar inainte beam lichide 2 l dar tot cam o masa manacm ca nu am timp..de aceea nici nu am mai intrat
cine poate sa ma scrie si pe mine ..doar ca bebe nu e botezat ..il vom boteza de revelionSTEFAN GABRIEL nascut pe 11 09 2011 , prin cezariana cu 3400 si 48 de cm cu nota 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

pun poze noi pe contul comun de yahoo
sper sa va placa "noul" Petrica far' de frica (decat de biberon, asa o frica are ca fuge cu 200km/h :)) .....nu-s cum fac si tot la mancare ajung :)))

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Buna seara fete dulci si SArbatori Fericite tuturor!!!
athosik eu imi hranesc buburuzelele cu LP de cd s-au nascut si au luat foarte bine in greutate la 3 luni pe care le implinesc maine pe 19 dec au 5270g si 5560g am inceput cu prenan si acum suntem pe nan 1 Daca ai intrebari nu ezita.

Hayat multumim pt scurta caracterizare esti o mamica adevarata si foarte puternica, ai depasit obstacole si le.ai facut fata cu brio si nu cred k oricine ar fi rezistat cu atata darzenie ca tine.

Fetelor si noi ne.am confruntat cu perioade in care copii nu mancau s-au refuzau biberonul de imi venea sa ma urc pe pereti de nervi k nu stiam ce sa le mai fac sa manance si acum au mese in care papa 140 ml in 6 mi si cand o lalaim pentru 110-120 ml...dar am observat k si in saptamana in care nu au mancat cantitatea care trebuie au luat la fel in greutate. Se pare k oricat papa daca nu vomita si dorm bine ai oricum cresc

Cat imi place bradutul de la pag de inceput se simte mirosul sarbatorilor de iarna si parca afara miroase a zapada...Parfum cu iz de nea... La anul copii nostrii il asteapta pe Mosul sa vina cu multe daruri...Abia astept mai ales k de acum sarbatorile sunt mai frumoase in rolul de PARINTE Melancolieeee



Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput