Atentie la capuse,la Borelioza,la Lyme! (9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Depinde de numarul "tzashpe" ce valoare are

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Techno spune:

Din pacate si pe Serban Ionescu l-a muscat capusa si se pare ca la el e (a fost) destul de grav:

http://www.ziarulring.ro/stiri/38835/calvarul-actorului-serban-ionescu-imobilizat-la-pat-de-o-boala-misterioasa-l-a-muscat-o-capusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.mariana spune:

Gani
cum iei laptisorul de matca? eu am gasit file, pastile si mai exista sub forma de pasta in dozaj mic 2,4,gr la niste cutiute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gani spune:

Laptisorul il iau crud, adica pasta. Il comand pe net si vin 2 borcanele: unul de 25 de grame si unul de 100 de grame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crocobaurul spune:

Am vazut la TV ca pe NET se vand medicamete contrafacute. Voi de unde cumparati mino ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Constanta

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riana spune:

Buna ziua,
ma alatur, poate, celor de aici.
Povestea e lunga, pe scurt: din 2005 dureri de coloana in zona lombara foarte mari. Ulterior tabloul s-a completat cu: migrene,ameteli, subfebrilitate, uscaciune oculara si a pielii, oboseala cronica, greata frecvent, dureri musculare (ca o febra musculara), dureile s-au intins si la articulatiile mainilor...in fine....si multe alte dureri/probleme inexplicabile si chinuitoare.
Ca si voi, drumurile la dr au fost nenumarate, mi-am luat si eu partea mea de : nu aveti nimic, va induceti singura durerile, sunteti depresiva etc.
Pt borellia am facut Elisa la mai multe laboratoare, WB la Ecoparadiagnostic si analiza din lichid cefalo-rahidian la Institutul Cantacuzino - toate negative.Nu-mi amintesc de vreo muscatura de capusa, dar nu e relevant asta.
In urma cu 2 ani, mi s-a pus diagnosticul de boala autoimuna, Sindrom Sjogren bazat mai mult pe tabloul clinic,pe testul de uscaciune oculara pozitiv si leziunilor de demielinizare de pe creier. Anticorpii specifici acestei boli nu au iesit niciodata pozitivi in acesti 2 ani, lucru care ma face sa fiu circumspecta vis a vis de acest diagnostic (pt ca multe am avut de-a lungul anilor, neconfirmate apoi de analize). Sunt pacientul cu analize perfecte.
Numai ca nu mai puteam, simteam nevoia sa ma opresc undeva pt ca altfel as fi luat-o razna, iar dr care mi-a pus diagnosticul de Sindrom Sjogren a fost singurul dintre multitudinea la care am fost, care parea ca intelege ce limba vorbesc, simptomele mele ii pareau logice si nu povesti despre extraterestii. Asa ca a fost un punct de alinare si echilibru pt sanatatea mea psihica.
Fac tratament cu plaquenil si aspenter, ma simt mai bine in sensul ca acum pot sa ies din casa fara antiinflamator, durerile sunt in general suportabile, mai rar ma pun la pat, numai ca se tot raspandesc in corp.
Am zis sa fac si microscopia la dr. Moscu, e singurul lucru pe care nu l-am facut legat de borellia.
Acum, ce doresc sa va intreb : stiu ca inainte de recoltare trebuie sa mananc fara grasimi, carne , 2 zile. Nu am intrebat insa de medicamente, vi s-a zis sa intrerupeti tratamentele inainte de recoltare ? Stie cineva ?
Va multumesc si va doresc multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Iti recomand sa dai telefon exact acolo. Un raspuns mai bun nu vad decat cel primit de la ei.
Mai discutam dupa ce vin rezultatele. Tehnic discutand din cele scrise de tine... 99.99(9)% neuroborellioza.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riana spune:

Multumesc, Marius.
Cand am scris primul mesaj tocami discutasem la telefon cu dr. Moscu, cerusem informatii despre ce/cum/cand microscopia.
Dar uitesem sa intreb de medicamente si mi-era jena sa revin iar cu un telefon.
Am acest prost obicei :)
Dar ai dreptate, o sa il intreb direct pe dansul.
Acum, nu stiu ce mi s-ar parea mai rau: sa raman cu autoimuna sau sa ma pricopsesc cu borelia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDRUSHKA spune:

Dragilor care va confruntati cu aceasta boala, am citit toate topicurile si am inceput sa descopar si sa realizez pericolul acestei afectiuni. Nu stiu cat de mare imi este contributia la topic, dar am gasit o solutie naturala de facut acasa pentru indepartarea capuselor. Sunt ingrijorata pentru ca eram hotarata sa-mi cresc copiii cat mai aproape de natura, iar acum descopar ca nu e asa usor pe cat pare.

Reteta este la

http://www.ehow.com/how_5374472_make-own-natural-tick-repellent.html

Ptr cei ce nu cunosc engleza, as putea sa traduc. Astept vara ca sa o experimentez, dar sper sa fie eficienta.
ma gandesc la fiecare din voi. Curaj!

Mergi la inceput