Floricele de liliac de mai-iun 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

La multi ani Cris! ( scuze intarzierea)
La multi ani plini de sanatate si fericire tuturor!
Nu am mai avut timp sa intru pe forum.
Noi am stat acasa de Revelion si parca m-am simitit cel mai bine dintre toate Revelioanele de pana acum. La 2 eram deja in pat, ca nu mai aveam stare nici pe canapea, intinsa fiind.
Ieri am fost pe la surori si uite cum a trecut prima zi din An. Iar azi am lenevit. Miruna este la bunici si vine mai tarziu, asa ca am avut timp sa ma mai relaxez pe net.
Fetele insarcinatele, ce stiti despre indemnizatie pt bb2? Se ia in continuare aceeasi suma ( in cazul in care intri direct din CIC1 in CIC2) sau 75% din CIC1? E un subiect la legislatie dar nu a mai scris nimeni exact ce si cum a primit.
Va pup si va doresc un an bun, bun, bun!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

La multi ani fetelor !

Sunt racita cobza, abia pot sa respir ... am luat-o de la al meu sotulache care la randul sau a adus-o de la scarbici .... etc ... Sofia momentan rezista, sper din tot sufletul sa ramana asa.
Si noi de Revelion am stat acasa, de fapt ar fi al doilea an deja ... nicio paguba , m-am saturat de revelioane la restaurant !!!
Rcata : eu lucrez din mai, deci o sa am mai bine de un an cand voi naste , asadar nu stiu ce sa iti raspund pe tema CIC2 in prelungirea CIC1.

SI VA DORESC NOAPTE BUNA !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 14 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata mamici,bebici,gravidute!
Va invit la prima www.stiri.com.ro/img_mare/2509cafea-1.jpg" target="_blank">cafea pe anul asta!
Eu sunt la sapa,sunt deprimata tare,nu am inceput anul muncitoresc bine.
Pe drum incercam sa ma incurajez:"uite Crisule si cei de la covrigarie lucreaza"..."priveste unitatea de pompieri,ei nu au avut liber deloc" etc...degeaba...i hate my life....
Nicooooooooooooo baga si tu capul aici si zi:"nu esti fata singura oropsita",hai ca asta chiar m-ar face sa ma simt mai bine
Multumesc Cata,Marylenac



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

La multi ani dragelor! Sa aveti un an frumos.

Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Ma striga careva? Sau mi se pare?

La multi ani fetelor, un an nou fericit plin de sanatate pt voi si familiile voastre!

Cris_La multi ani! Sa traiesti, sa infloresti si tot ce ti-ai propus pe anul asta sa se implineasca!


Gata, azi e prima zi la munca pe acest anisor! Asa bine fu acasa in concediu....... Noi pe 27 si 28 am fost la munte ca sa prindem prima tavaleala a piciului in zapada, caci pe Bucuresti nu pun baza... Am fost in Predeal,in Poiana si-n Brasov. A fost tare frumos.....Cred ca n-am mai fost pe Valea Prahovei de vreo 5 ani..... Asa ma omoara DN 1 si apoi cat sa tot revezi anumite lucruri....., dar va trebui sa o mai fac caci, deh, de acum incolo Juniorul isi va cere si el partea de plimbareala pe la munte...

Cam atat de pe la noi. Luna asta nu stiu cand voi scoate nasul din calculator, dar imi scot eu parleala lunile viitoare.

Cele bune fetelor, si pupici gravidutzelor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Oooo Nico am inflorit cand te-am "vazut"
Multumesc de urari Aka,Nico
Am planuri destule pentru anul asta(ca niciodata),sper sa ma ajute Dumnezeu sa le realizez,sau daca are El altele pentru mine,macar sa le accept pe acelea
Va pup,sa avem toate un an frumos



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

La multi ani !!!
Anul 2012 sa va aduca sanatate,bucurii, impliniri si tot ce va doriti pt. voi, pt. floricelele voastre si pt. intreaga familie !

Subiectul cu scorurile pt. bone ma intereseaza si pe mine.
Rocsy bona ta ce anume face, se ocupa doar de Sofia ? Adica : sta cu ea, ii da de mancare, o schimba, o pune la olita, o scoate afara ? Ii face de mancare sau asta faci doar tu ?
Eu tot intreb pt. ca inainte de Craciun mi-a bagat cineva pe gat o bona care nu mai lucrase ca bona si doar statea cu ei, nu s-a oferit sa le dea de mancare, nu ii schimba de scutec, nu ii punea la olita si nu ii verifica daca nu au facut kk pe ei, in conditiile in care ai mei se irita ff tare daca nu ii schimb la timp.Ea doar era spectator la fazele astea, ceea ce mie nu mi se pare normal sa nu faca o bona.
Adica na, cand ma intorc la servici ce face ii tine kk-ti pana vin eu acasa sa ii schimb ?
Aaa, si pt. al 2-lea copil cat se da in plus pe ora ca procent ? Ce stiti voi ?
Eu am auzit o singura varianta, cineva cu doi copii da inca 50 % pt. al doilea copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Neata mamici,bebici,gravidute!
Va invit la prima www.stiri.com.ro/img_mare/2509cafea-1.jpg" target="_blank">cafea pe anul asta!
Eu sunt la sapa,sunt deprimata tare,nu am inceput anul muncitoresc bine.
Pe drum incercam sa ma incurajez:"uite Crisule si cei de la covrigarie lucreaza"..."priveste unitatea de pompieri,ei nu au avut liber deloc" etc...degeaba...i hate my life....
Nicooooooooooooo baga si tu capul aici si zi:"nu esti fata singura oropsita",hai ca asta chiar m-ar face sa ma simt mai bine
Multumesc Cata,Marylenac



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010





Cris : daca te ajuta cu ceva ... eu am lucrat si intre Craciun si Revelion , lucrez si saptamana asta ... am avut pacienti veniti din strainatate ... asadar ... liber doar de Craciun iar de saptamana viitoare am programarile facute inainte de sarbatori !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 14 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Bubu : bona mea face urmatoarele : sta la joaca cu Sofia, ii da de mancare, o schimba, o pune la olita, o scoate afara, ii mai face si de mancare cateodata cand nu am avut eu timp , ii citeste povesti, ii canta etc ? Face cam tot ce fac eu cand sunt acasa ( EXCEPTAND curatenie, spalat rufe sau alte treburi gospodaresti ) ... am avut noroc, copilul meu e pe maini bune .


R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 14 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neatza fetelor!
Dau cafelutza in aceasta dimineata!

La capitolul bone nu comentez ca n-am ce!

Rocsy- sa inteleg ca-ti merge businessul.... Felicitari Si la mai multi pacienti! Tu esti singura la cabinet ( e al tau cabinetul presupun)? Ce vei face cat vei fi cu bb2 acasa?

Mergi la inceput