Fluturasi de MarApr 2011(99) Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada . bravo!
te invidiez pt mani-pedi, in schimb stii durerea aia a ta de cap... a venit la mine.. am luat si nurofen dimi si paracetamol , si piafen... dar ea se incapataneaza sa stea pe capul meu
fetele imi cer motivare medicala a absentei, ma duc sa beau un ceai, poate-poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

`Sara buna!

ce slaba activitate pe aici, se vede ca e lumea busy tare acum inainte de sarbatori, ultimele cumparaturi, cadouri , curatenii ... si cum spunea cineva, nu mai stiu cine si prin portofel curatenie generala nu ?

eu am innebunit barbatu azi cu clatitele mele, ce-i drept m-am intrecut nu stiu cum dar au iesit dementialeeeee am mancat o portie mareeee si mai este in tava si pe maine cate o portie la fiecare

piscoata mea a dat cu capu de masa , da rau , si-a trasat 2 dungi in cruce nu stiu cum a reusit si doar eram langa ea, voia sa vina la mine sa faca 2 pasi, si nu stiu cum s-a dezechilibrat si buf cu capu de cantul mesei a iceput a urla rau dar am luat-o in brate si radeam de ea ca am pus-o pe picior si faceam "dii calut " ca stiu ca asta ii place si rade in hohote tot timpul , si i-a trecut, am dat-o si cu gel de arnica si nu se mai vede mai deloc semnu de buna purtare

ma duc inapoi jos la gura sobei ca am tulit-o sus la laptop fara sa ii spun, l-am lasat cu piscoata si cred ca deja i-a pus parul pe moatze, nu ca nu l-ar avea cretz destul si natural

va pup, seara buna si sunt cu ochii pe voi (va citesc de pe telefon, chit ca nu apuc sa si scriu )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Strumphy ce pofta de clatite mi-ai facut. Trimite o portie si la mine. piscoata si imi pare rau pentru faptul ca s-a lovit.

Chiar ca slaba activitatea pe aici. Ma duc sa ma uit si eu la Vocea ROmaniei.

tuturor si poate mai intru mai pe seara de tel sotului.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

a inceput Vocea Romaniei cu una din melodiile mele preferate! Aurelian Andreescu e una din cele mai bune voci pe care le-a avut tara noastra dar asta micu Cristian a cantat foarte bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Happy nu vreau sa iti rascolesc durerea dar am vazut azi la TV o operatie de implant de neurostimulator facuta la sp Bagdasar de catre dr Alexandru Tascu (probabil ca tu sti deja de interventia asta) pare cam ca o ultima optiune! eu am o matusa stabilita in America cu un baietel cu acelasi diagnostic (are tripla asociere medicamentoasa)..stiu ca este foarte greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Hello fete.

Noi suntem mai ok dupa racelile avute si suportate cu brio. CU timpul insa stam la fel de prost
Lavi, Strumpfi, Mada si Andreea ca ati intrebat de noi
Strumpfi, trimite mai multe clatite la Andreea, ca trec eu pe la ea si pap si eu...ca si io-s la dieta, ce crezi??
Andreea, frumos tare Raresul tau. Rares e voinicel...ce buda ca buda e diform si urat, Raresul e un scumpel ca mami luiE un haiosel!
Lavi, ce ochisori migdalati are Lulu..pe cine mosteneste?Sa savurati sanatosi pachetul 86 de kg...wow..cred ca s-a opintit ceva sotul cu el...
Mada, fff frumosi copilasi tai si tare frumoasa mamica. Serbarea mi-a placut frumos elegant, cu scaune pentru parinti..pai la noi la gradi e cam haos, parintii se imbulzesc la poze, e o nebunie...cald, sete..Cred ca-l trimit doar pe sot anul asta, eu zic pas, ca nu pot sa merg cu Arsenie in asa conditii..
Alexina, tu la rand...foarte faine pozele si decoratiunile. Vad ca Teei ii cam place painica...si vad ca nu papa putina, nu stiu de ce te plangiLasand gluma deoparte, ma bucur ca a luat bnana azi...e un inceput si asta, nu?
Ally, Duracellul...v-am vizionat si eu pe fb Ce familie frumoasa si unita!!! F fain!
Happy, draga noastra, imi pare tare tare rau...Te imbratisez tare si sper din suflet sa fie totusi o solutie. DUmnezeu sa va ajute si sa va usureze greul.
Alina06, scump foc renul tau. Un frumusel.
ROxy brrr...ce de uratenii contine lp...Nu degeaba imi spunea mie o doctoritza despre Matei ca-i destept ca refuza biberonul si ca vrea doar tzitzi ca stie ce-i bun.Parca la guritza seamana putin si cu Lucas (Lavi)
Deea, ai 2 fete tare frumoase, Stefy cred ca face deja furori asa-i??AM vazut si pitica ce curatenie face prin casa...Doamne cata treaba are!
L-am mai vazut si pe Luca (scrish) un frumusel si bradutzul....foarte misto!
Delia, sper sa-ti treaca capul, scumpa...Cred totusi ca de la tortul lui Miki/Lalely ti se trage ca parca si pe mine incepe sa ma ia durerea de cap...
Alehiam, am vazut si piticii tai. Scumpi foc, iar fiica-ta o eleganta
Monas, Viss mamicile de gemenasi...
Catank, ce sa mai zic, mor dupa Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Stiam c-am uitat ceva
Moulineta, v-am admirat in poze. Ce faina e cea cu copacii impodobiti!!! Fata e frumusica foc.

fetele ARsenie aplauda intr-una, m-a zapacit, cand vreau sa-i culc de pranz pe toti, abia ne linistim toti 4(eu cu el la tzitzi) iar el se foieste pana se scoala in fund si aplaudasi-i deranjeaza si pe ceilalti si iar o luam de la capat....
Ah, si-a facut rost si de antepremergator si anume unul din tabureti...care-s f usori si se plimba cu el prin tot livingul...si se pare ca ar da si 2 dintisori jos, dar nu stiu sigur sigur ca f greu ma lasa...mai verific zilele astea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am ajuns din nou acasa ma simt bine ma uit numai la unghii cand tastez ah ce mult a trecut de la ultima manechiura facuta la salon. Le-am facut rosii..ca deh..am masina de spalat vase acum

simo, ma bucur mult ca ai reusit sa mai intri pe la noi. La noi la serbare eu fost si scaune pt parinti dar evident nu destule pt toata lumea..ca au venit si multi bunici, prieteni, etc..eu le-am spus bunicilor sa nu vina ca sa nu fie inghesuiala mare..dar nu toti gandes ca mine. Caldura a fost oprita de tot, dar tot era cald. Insa a fost frumos, abia o astept pe urmatoarea

delia, imi pare rau ca te doare capul..groaznic cu durerile de cap..nu stiu ce sfat sa-ti dau, ca pe mine m-a durut oricate pastile am luat si a trecut asa...dintr-o data

strumph, ma abonez si eu la clatitele tale, hai arunca una spre mine, ca doar sti adresa . am primit ceva frumoooos de la tine !!!! Topaiam cu plicul in brate dinainte sa-l deschid, ca stiam ce e inauntru , se uita tare mirat sotul la mine

Ah, tare frumoasa perioda asta in care daruiesti si primesti !!!

9 Days Until Christmas!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

va tot aud comentand de poze pe care eu nu le-am vazut..ia sa ma duc sa puric albumele de poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna seara si de la noi,

Doamne mor de pofta cu gandul la clatitele lui Strumf...si eu tin post si sunt moarta de foame.Nimic nu ma satura acum,si am mancat si niste piscotele de post..!!Strumfy nu am pus poza cu tortul ca am uitat,dar mai bine sa nu va faceti rau..

Madutza,te rog mai pune odata linkulcu masina de spalat vase cumparata de tine.Si eu am spatiu mic,si m-ar bate gandul sa imiiau una..Nu mai suport maldarul de vase din chiuveta!!

Ally..David este linistit sa sti,dar tb sa stai numai dupa el..este un mamos si jumatate.

I-am luat cadou de Mos azi..parca vad ca iarasi nu o sa se uite lael,este adevarat ca am cam exagerat..i-am luat laptop..sa il lase pe al meu..dar sa vedem daca ii place tastatura aia la fel de mult ca asta..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput