Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinavcr1980 spune:

Anul acesta am petrecut Craciunul cu familia extinsa ,adica de la strabunica,bunica,socri,cumnati ,verisori,sot,copii.A fost foarte frumos,a fost zapada,cei mici s-au dat cu saniuta,am impodobit un brad frumos apoi ne-am asezat cu totii in jurul unei mese mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EmanuelNagy spune:

Cum īti doresti sa petreci zilele de Craciun anul acesta?

Hmm avand in vedere ca sarbatoarea Craciunului este unica si speciala vreau sa o petrec in jurul unei mese doldora de bunatatii iar in jurul mesei cei dragi, ascultand colinde, primind colondatorii si savurand cozonacul puternic mirositor iar palinca sa ne piste de limba.

Sarbatorii fericite tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Craciunul de anul acesta a fost special pt familia mea.Am petrecut primul Craciun departe de Romania!!A fost deosebit si pt ca e un Craciun petrecut intr-o tara musulmana insa ne-am simtit ff bine!!Am mers la biserica romaneasca de aici din Istanbul si am petrecut clipe minunate alaturi de romani la slujba apoi la o sceneta a copiilor si in final a venit si Mos Craciun-mare bucurie pt toti copilasi si pt al meu in mod special pt ca e prima data cand il vede pe Mosul!
A fost n Craciun minunat petrecut in familie si am realizat ca oriunde e frumos si bine daca suntem impreuna si daca suntem sanatosi!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Craciunul de anul acesta a fost cel mai special, si asta deoarece in familia noastra a venit bebelusul mult asteptat. Drept urmare am petrecut Craciunul in familie, cu prieteni, rude, la un pahar de vin si cu mese imbelsugate. Pentru prima data in cei 5 ani de casnicie am impodobit si bradul. Am primit colindatori iar colindele au sunat mai frumos ca niciodata.
Nu in ultimul rand am facut si vizite celor dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutzika spune:

Asa cum mi-am dorit, sau ma rog, pe aproape, am petrecut deja Craciunul alaturi de cei dragi, cu multe multe prajituri, aperitive, etc.
Cel mai mult mi-a placut faptul ca am petrecut primul Craciun in care am preparat singura toate bunatatile, avand bucataria mea proprie si facand tot ceea ce mi-a trecut mie prin capsor fara sa ma streseze nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Craciunul e sarbatoarea nasterii Domnului si in jurul acestei minuni se strange toata familia, asa ca am plecat cale lunga pana la parinti, surori, bunici si prieteni dragi...
Pe drum am avut parte de o intamplare placuta auzului si sufletului meu: Diana care era in masina, in spate cu cumnata mea (care fusese la noi in vizita) e intrebata de aceasta de ce crede ca Isus s-a nascut intr-o iesle si nu intr-un palat, desi este Imparatul Imaparatilor... micuta mea a zis initial ca nu stie dar apoi a raspuns... cred ca din modestie... ceea ce este dupa parerea mea lucrul cel mai important de retinut in aceasta perioada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Anul acesta am petrecut Craciunul in familie, alaturi de parinti, frati, copii, nepoti. Am colindat langa brad, am desfacut cadouri si am savurat un vin si o prajitura de casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyionut spune:

cu familia mea care anul acesta sa marit cu inca un membru si anume fetita mea elyza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Craciunul este sarbatoarea familiei. Am petrecut impreuna cu copii. Am impodobit bradul! Pentru noi nu este Craciun daca nu mergem la Biserica si nu luam masa in familie. Am avut grija sa avem de toate pe masa si sa fie frumos aranjate! Am fost cu colinda si am primit colindatori! A venit si Mos Craciun cel mult asteptat! Pentru a fi fericit de aceaste sarbatori magice trebuie sa fii mereu copii si...sa crezi in Mos Craciun!
Cum nu a fost zapada, ne-am bucurat doar de soarele stralucitor din a-2a zi si am facut o plimbare!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexiadarius spune:

CRACIUNUL-sarbatoarea preferata a copiilor dar si a adultilor. noi il vom petrece in familie cu bunici asteptand nerabdatorii sa fim colindati si venirea MOSULUI,mai ales ca cei mici nu dorm deloc in asteptarea lui.

Mergi la inceput