Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns icatrina spune:

Si in acest an sarbatoarea Craciunului este speciala pentru noi, anul trecut a venit pe lume fiul nostru, inainte de sarbatori , mai exact pe 21.12.2010, am fost externati chiar in ajunul Craciunului iar casa era pregatita de sarbatoare , nu a realizat el prea multe atunci , insa acum e pregatit , merge , deci bradul va fi montat pe masa, stie cum arata mosul si speram ca s.a bucurat de prezenta lui. A fost incantat si emotionat incat nici acel "MO" nu l-a mai spus si nici cu ar#259;t#259;torul nu #351;i-a mai indicat vārsta, nici despre brad nu a mai spus nimic desi ii spune "BAD" .Era cu ochii tinta la mami si tati spoi la sacul mosului , i-a aratat mosului ca stie sa merga si a fost curajos si chiar a stat in bratele mosului.A fost minunat pentru noi sa.l vedem asa curajos si cu ochii sclipind de uimire si de bucurie.Adevarul e ca am o minune de copil cu ochii negri ,iar cand e bucuros ochii lui seamana cu doua perle negre bine slefuite, sau doua maslinute negre , carnoase abia scoase din ulei.Desi il al#259;ptez indraznesc sa ma rasfat cu cate un nescafe in general 3 in 1, bun un real rasfat, tentante si aparatele astea minune ce au ap#259;rut de ceva timp .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_banu87 spune:

Craciunul mi la-m petrecut in familie,acasa alaturi de sot si de fetitele mele,Dar daca o sa avem posibilitatea si vremurile o sa fie mai bune la anul de Craciun mi-as dori foarte mult sa-mi duc fetitele la munte,sa se bucure de zapada,si sa le vad obrajorii rosii dupa ce vin de la sanius cu tati,iar eu sa le astept cu prajiturele si laptic cald :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vios77ro spune:

mi-as dori din tot sufletul sa merg alaturi de cei dragi in Maramures . Visez la un Craciun acolo de cand eram mica si din pacate nici pana acum nu am reusit sa ajung, dar ... cine stie ... poate voi reusi sa-mi implinesc visul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eli30 spune:

Craciunul l-am petrecut cu familia, impartind cadouri si bucurandu-ne de sarbatoare!
Sarbatori fericite !!
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Craciunul e sarbatoarea mea preferata. Imi place sa fie alb si eu cu familia. Ador ca impreuna cu parintii, copilasii sa fim la bunica mea cea draga, sa ne strangem in jurul mesei, apoi langa soba se bem un vin fiert, copiii sa colinde langa brad. Cam asa e Craciunul la noi, bradul ii impodobim cu totii, apoi bucuria cadourilor, masa la care ne strangem toti, focul care trosneste in soba si ce ne-a lipsit anul acesta, zapada pentru oameni de zapada ,saniuta si o bulgareala pe cinste.

Ramona, mamica fericita de mici comori - Maria Lavinia (01.03.2006) si Elena Elisa (07.10.2010)

https://picasaweb.google.com/117035164553547422644/ElenaElisaOramona?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danimitz spune:

As vrea sa fi petrecut Craciunul cu parintii mei, in jurul bradului, cu colinde si multumire catre Dumnezeu. Si bineinteles, cu sotul si copilul nostru, pregatindu/ne pentru venirea pe lume a surioarei lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenutaS spune:

Am petrecut Craciunul acasa cu familia si cu prietenii ,la gura sobei ,langa brad, am primit colindatorii l-am asteptat pe mos Craciun .Am ascultat colinde si am degustat din bucatele pregatite :sarmalute ,friptura,cartabos ,toba ,cozonac si tort .sa stiti ca au fost delicioase :)) va urez un an nou fericit si inbelsugat tuturor La multi ani 2012!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghidusitza spune:

Pentru acest Craciun tot ce mi-am dorit a fost ca cei doi copii ai mei sa-si petreaca sarbatorile acasa si sa stam linistiti la masa, sa povestim, sa ne simtim bine.
Nu mai sunt de mult copilasi, au fiecare peste 20 de ani, iar in alti ani si-au petrecut sarbatorile departe de casa. Pe masura ce cresc, e din ce in ce mai greu sa-i "tii" acasa de sarbatori, dar anul acesta am fost placut surprinsa sa vad ca isi doresc acest lucru. Au renuntat la distractiile cu prietenii la munte si le-au amanat pentru alte perioade. Au venit acasa, iar Mosul le-a adus cadouri ca odinioara. Mare mi-a fost bucuria cand am vazut ca si pentru mine venise un mos secret care aproape ca mi-a citit gandurile. Totusi, eu primisem deja ceea ce imi doream - ii aveam pe ei aproape de mine. Am luat masa in familia, am ascultat colinde, iar apoi am iesit putin sa vedem luminitele din centrul orasului. A doua zi de Craciun au plecat, dar a fost foarte frumos sa-i am aproape in acea zi speciala.
Sper ca toate ati sarbatorit cat mai frumos Craciunul acesta si va sfatuiesc sa profitati de momentele in care ii aveti pe cei mici sau mai putin mici acasa, intrucat treptat isi vor "lua zborul" :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianas18 spune:

cel mai placut mod de a-mi petrece Craciunul este in familie, cu cea mica alergand in jurul nostru (si mi-am propus sa nu o cert zilele astra chiar daca imi picteaza peretii!!), jucandu-ne cu darurile de la Mos Craciun si bucurandu-ne unii de altii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nina55 spune:

Acasa cu familia.Craciunul intotdeauna mi l-am dorit la caldura caminului, cu toti cei dragi in jurul mesei, cu bucuria venirii Mosului din ochii copiilor,cu miros de sarmale si cozonaci , colindatorii venind in pragul usii...Asta e imaginea mea pentru un Craciun fericit.

Mergi la inceput