Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonapep spune:

Acest Craciun va fi mai special decat celelalte pentru ca atunci va veni pe lume cea de a treaia fetita a noastra si vom fi impreuna cu familia, ne vom bucura de cei trei ingerasi si va fi cel mai frumos Craciun de pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Deja am intrat in febra pregatirilor. Aseara am facut carnatii, astazi fac o pauza de la bucatarie si pregatesc costumul de spiridus al copilului ptr serbarea de la scoala, maine este serbarea, iar vineri voi face cozonacii si sarmalele.
Ati ghicit deja, doresc sa-mi petrec Craciunul in familia mea draqa, cu cei doi baieti ai mei (unul este tati pentru cel de-al doilea), cu parintii, cu familia surorii mele si cu nepotelul neastamparat de 2 ani si 7 luni.
Un Craciun fericit tuturor, pe care sa il petereceti asa cum doreste sufletelul vostru!!!

Andra si Alexandru ( 27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larrisa spune:

Craciunul inseamna pace interioara, iubire, caldura , familie pentru mine. Mi-as dori sa pot darui mai mult decat am in plan dar asta este , darurile cele mai frumoase vin din suflet.
Imi voi petrece Craciunul alaturi de darul cel mai de pret pe care mi la dat viata :fiul meu de 1 an si 3 luni . Redescopar magia din copilarie a Craciunului alaturi de cei dragi, acasa, cu masa imbelsugata asa cum numai noi romanii stim sa ne bucuram de sarbatori.
Craciun fericit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumdum spune:

Astept cu nerabdare zilele de Craciun, sunt pline de liniste, de bucurii si impliniri,in sanul familiei mele. Imi place sa simt caldura casei, mirosul de brad amestecandu-se cu mirosul de prajituri si placinte proaspat scoase din cuptor, si, nelipsitul miros al cafelei mele. Imi place sa-mi vad copiii alergand la brad cand aud clopoteiii sunand si cautandu-si cadourile, nu inainte sa verifice daca Mosu' a baut laptele si a mancat prajitura lasate pentru el. Ador sa le vad ochii luminati de fericire si fata zambitoare. Sunt linistea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Noi vom avea un Craciun linistit si frumos, acasa, cu famila.Bradul e deja impodobit, iar Vlad, puiutul nostru, e fascinat de globuri si luminite. In seara de Craciun asteptam colindatori; de regula vin cativa copilasi frumosi tare, cu nasucul inghetat si obrajii rosii, cu glas cristalin. Ne vom aduna cu familia la masa ( socri, cumnati, nepot), vom deschide cadourile simbolice de sub brad si vom canta impreuna colinde. Ma bucur de cei din jur ca sunt sanatosi si ca avem liniste si intelegere in casa.

Craciun fericit tuturor!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siana spune:

Eu vreau ca anul acesta de craciun sa-l petrec alaturi de o ceasca de cafea NESCAFE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asmin spune:

Anul acesta de Craciun vom sta acasa in jurul bradului care deja este impodobit,vom astepta sa vina colindatori,sa vina Mos Craciun.
O sa ne adunam toate rudele in jurul mesei de Craciun si o vom asculta pe fiica mea cum canta colinde, pentru care s-a pregatit intens la gradi sa ne fac o surpriza nou dar mai ale Mosului.
Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii si impliniri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzutzina73 spune:

anul acesta as vrea sa petrecem Craciunul la tara la parintii mei cu toate datinile specifice acestei sarbatori:vor veni colindatori si formatii de folclor:asteptam in vizita rude multe de peste mari si tari(la propriu)cu care nu ne-am vazut de 20 de ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns influenza spune:


imi doresc un craciun linsitit, alaturi de cati mai multi membri ai familiei, sa ne bucuram de caldura si armonie si sa bem un pahar de vin fiert cu scortisoara si portocala pe fundal de miros de brad si colinde minunate.
sa privim pe geam fulgii imensi care se astern si copiii nazbatici care nu se mai desprind de derdelus de dimineata pana seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria81 spune:

Craciunul vreau sa-l petrec acasa in familie cu sotul si copilul meu.

Mergi la inceput