Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina0508 spune:

Acest Craciun doresc sa il petrec cu familia, acasa in jurul bradului; probabil va fi cel mai frumos Craciun din ultimii 25 de ani pentru ca va veni Mos Craciun in persoana pentru a imparti cadouri tuturor, dar mai ales pentru fetita mea de 1 an si 7 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

De Craciun vom fi acasa la parintii mei. Curtea va fi impodobita cu mii de beculete, sarmalele vor fierbe in oala de lut si vom primii colindatori . Nu imi plac sarmalele deloc, dar daca in ajun nu miroase toata casa a sarmale parca nu e Craciun. Poate mergem in ajun cu fetita la colindat la vecini si rude si va fi primul ei an de colindat.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Ajutoarele lui Mos Craciun

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pirvulidia spune:

Craciunul din anul acesta va fi minunat prin simplul fapt ca il voi petrece alaturi de copii mei toti reuniti.Intr-adevar poftesc la acest expresor de mult timp insa ceea ce imi doresc cel mai mult ca impotriva lipsurilor materiale si a grijilor sa fim toti plini de dragoste,daruire si pace. Valorile aceastea dainuiesc mereu si imi da puterea sa merg mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ssadisticc spune:

Craciunul o sa-l petrec cu cei dragi :) calatorind bineinteles si bucurandu-ne de o cafea perfecta! Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimibratu spune:

Craciunul mi-l petrec an de an alaturi de familie. Parinti, bunici, copii si rude apropiate!!
Impodobim bradul si asteptam sa vina Mos Craciun.
Este o atmosfera foarte placuta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelay2006 spune:

Anul acesta imi voi petrece craciunul acasa, in apartamentul nostru in care ne-am mutat de curand, copilul a implinit 2 ani acum 2 luni si deja e maricel si abia asteapta sa vina mosul. In rest... familia e invitata din ambele parti si cativa prieteni cu copiii cu care vom face schimb de cadouri ca in fiecare an. Sarbatori fericite va doresc si voua din tot sufletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BabyRalu spune:

Desi in anii trecuti obisnuiam sa merg la munte la ski impreuna cu iubitul si prietenii, anul acesta am hotarat sa sarbatoresc Craciunul impreuna cu familia. Deja am impodobit bradul si am pus multe beculete la geamuri si prin curte. In acest an sarbatorile le voi petrece acasa cu parintii si bunicii mei, la caldura sobei, la o felie de cozonac si un pahar cu vin fiert, admirand bradul si zapada de afara (pentru ca am inteles ca in sfarsit vom avea si noi zapada in acest Craciun... ura!!!) si urmarind pe geam trecatorii si copiii de pe strada care se joaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Acum cativa ani,de Craciun mergeam de fiecare data la bunici la tara.Acolo veneau toti verisorii,unchii,matusile,bunicul si bunica.Ne strangeam toti la masa,colindam si mancam din toate bunatatile.Nu era Craciun fara zapada...

Acum am crescut,avem familiile noastre,avem 2 copii minunati,si vom petrece sarbatorile acasa,cu parintii.Bunica va veni de la tara,pentru ca din pacate doar ea a ramas si e batrana...Dar intotdeauna Craciunul e Craciun in familie.Asa e cel mai frumos...Si poate daca va si ninge putin,va fi perfect.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_lory spune:

Ca in fiecare an imi voi petrece sarbatorile impreuna cu familia si prietenii. Vom impodobii bradul impreuna, vom cina, vom imparti cadouri, iar apoi vom merge sa colindam pe cei apropiati. Dupa ce ne intoarcem, ca sa ne incalzim vom savura un Nescafe, si vom profita de fiecare clipa petrecuta impreuna pentru ca niciodata nu stii cand poti sa pierzi pe cineva drag. Profitati de sarbatori ca sa fiti impreuna cu cei pe care ii iubiti. Sarbatori fericite la toti !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coleman20 spune:

AS vrea ca anu acesta sa merg la socrii mei in Iasi cu sotia mea.si acolo sa am parte de distractie cu zapada,la sanie. etc:)

Mergi la inceput