Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lenuu_79 spune:

Anul acesta Mos craciun a venit mai devreme aducandu-mi un bebe de 4 luni in burtica si nu pot decat sa ma bucur nespus de mult alaturi de sotul meu pregatindu-ne de sarbatori cu emotie si bucurie in suflet.Va fi ultimul Craciun in doi si sa dea Dumnezeu sa fie sanatos bebeul sa ne bucuram la anul in trei!

Va doresc sarbatori fericite si multa multa sanatate!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

Craciunul acesta il voi petrece in familie alaturi de fetita noastra de 1 an si alaturi de sotul meu. Va fi un Craciun mai trist pentru ca tocmai a plecat dintre noi bunica noastra si fara ea parca nu mai e la fel, ceva s-a rupt...
Voi urmari cu bucurie si lacrimi in ochi cum va desface sau mai bine zis cum va trage de ambalajele cadourilor, fetita noastra si cum probabil va incerca sa muste din globuri. Altceva nu cred ca poate fi mai frumos pe lume, fetita noastra e cel mai frumos cadou pentru orice Craciun din anii viitori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulialanga spune:

Anul acesta este cel mai special Craciun, e primul Craciun al fiului meu de 3c luni:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angyciobanu spune:

Cel mai frumos Craciun este intotdeauna acasa cu familia. Aproape intotdeauna de Craciun organizam petrecerea la noi acasa, pentru ca este sufrageria foarte spatioasa si are loc toata familia. Eu nu prea am timp sa gatesc cu piticul meu care implineste un anisor si jumatate. De aceea, fiecare gospodina vine cu un preparat special.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutz spune:

Anul acesta sper sa am cel mai special Craciun de pana acum. Vom sarbatori in familie extinsa, cu mama, fratele, nasii, sotul si fetita mea de 1 an. Vom impodobi bradul la mama acasa impreuna, vom lua cina impreuna, vom oferi cadourile.
Iar eu sper sa primesc cel mai frumos cadou - doua liniute pe testul de sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu vreau sa-mi petrec craciunul mutand cutii. deja averile-mi sunt ambalate, traiesc printre cutii de carton (bine ca nu in cutii de carton, ce-i drept) si astept sa fie gata baile sa ma pot muta.
anul asta nu vreau cozonaci, fripturi si sarmale. ma multumesc cu mancare rece la pachet (daca s-o-ndura cineva de mine - dar s-o-ndura, ca doar e craciunul).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinamicu spune:

Craciunul intotdeauna il petrec cu familia si cu o gramadade bunatati , cozonaci, purcelus etc.
Anul asta abia asteptam sa vina e prilej de veselie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Craciunul asta va fi sarbatorit la noi in familie ca si pana acum caci a devenit deja o traditie. De cativa ani buni ne adunam la noi familiile: parinti, socri, sora mea, nepoatele mele si petrecem o zi minunata impreuna. A doua zi continuam sarbatoarea impreuna cu nasii si finii nostri, prieteni buni de zeci de ani, iar de cativa ani se adauga si ceata noastra de copii. Si intalnirea asta a devenit deja traditie



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3lyna spune:


Mi-ar placea sa imi petrec acest Craciun alaturi de familia mea! Am o familie mare! O familie dragastoasa si frumoasa. Cu toate ca o persoana foarte importanta lipseste din ea si poate nu se va mai intoarce niciodata si mi-as dori sa fie aici, cu noi, tatal meu, dar stiu ca el ne va veghea de acolo de sus si se va bucura odata cu noi! Deoarece Craciunul nu ne uneste doar fizic, ci si sufleteste! As vrea sa ne adunam toti si sa ne bucuram de aceasta sarbatoare minunata! Sa fim impreuna, sa vorbim, sa povestim momente frumoase, vesele si amuzante si sa radem, sa desfacem cadouri, sa ascultam colinde si sa ne incalzim sufletele! Caci asta este cel mai frumos si tot ce si-ar putea cineva dori!
Ei sunt tot ce mai drag pe lume, familia mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olaeruoana spune:

buna ziua,craciunul acesta il vom petrece in familie,e primul craciun pe care puiul nostru il petrece cu tati.

Mergi la inceput