Buburuze - LMA STEFAN - ELENA,MARIA,ALEXIA!!(117)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Tunde Noroc ca ai albumul public, de am reusit si eu sa vad o mamica frumoasa cu un par superb. Asta este un apropo sa imi dai si mie add pe facebook
Lori drum bun, o sa iti simtim cu siguranta lipsa.
Aaaaa si Tundedistractie placuta la party mami, sa te distrezi si pentru mine ca eu am cam uitat sensul cuvantului.

Plange , il culc si mai revin.


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Magne,taiasi degetu intentionat sa scapi de bucatareala,a?

Te pup,sa treaca buba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Pfff..terminat treburi si bagaje,baie si la nani.
dimineata trezirea,pregatirea pentru ''shopinguiala'' cu Ziki,cred ca voi avea o zi super

Dana..bine ca nu ati patit nimic mai grav si ca piscotel a fost in siguranta si eu mi-am belit niste pantofi in draciile alea de la parcare.
Sa nu te apropii de Lori,ca se ia. va gaseste mosul negre si julite
Deci bun tortul,ai ? nu puteai zice altceva, oricum :)))) pacat ca era tot imprastiat

Tunde..te distrasi ?

Deea..sa folosesti cu mare drag laptopul,timp indelungat. darnic mosu tau

Andutza..cum e mami party-ul tau in izmene? eu as vrea asa ceva,m-ar relaxa.

MVB...mai treci pe la noi

Vas..frumos ce povestesti tu acolo

Roxx..tare faza


Am fugit,revin maine dupa-amiaza.
Nbuna!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna seara, dragi mamici!

Gata, sunt si eu la zi cu cititul.

Laura_Luiza, cum mai e Eduard?

Tunde, sa-ti revii din depresie. Mai las-o pe Soniuca cu mama ta si iesi singurica la cate o plimbare. Apoi incearca si cu prietenele, ca revine si cheful. Petrecere frumoasa!

Lorich, drum bun! La fel si Madalinei!

Doloress, inteleg ca te-ai insanatosit

Monika_bt, si al meu are fontanela inchisa. Mie dr mi-a zis ca e ok. Iar cu capsorul, nu cred ca il are mai lunguiet pentru ca n-a stat pe toate partile. Asa o fi forma lui. Asa i-a zis si unei prietene un dr. bun la care a fost.
Perimetrul cranian la noi e parca 46 cm si suntem un pic sub medie. Vezi ca sunt niste grafice.

Fragrant, placut mod de evadare. Sanatate Sophiei!

Andutza, frumos ai spus tu acolo despre banuti, Craciun, bucurie, etc

Sanatate tuturor bebeilor!


Cu cadourile sotul meu e ca al Ankai: imi zice sa-mi iau ce-mi place. Iar eu ii repet si-i repet ca vreau ceva, orice, dar ales de el. Ca am incredere in gusturile lui. Dar inca nu s-a intamplat minunea

Sotului i-am cumparat deja un tricou dungat (ca-i plac) si el ar mai vrea o pijama cu pantaloni scurti. Sa vedem de unde fac rost de ea, ca n-am gasit pana acum.

Eu pe bebe al meu inca il spal pe fata cu apa termala. Si asta nu pentru ca-s mai cu motz ci pentru ca atunci cand ii dau cu apa de la robinet i se usuca pielea. Iar la ochisori il mai sterg cu ser fiziologic.

Noapte buna.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

LA MULTI ANI STEFAN, pui de mami LUIZA1977 !
SA FII SANATOS SI SA AI O VIATA FRUMOASA!


LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR DE 15, 16 SI 17!!!



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

La multi ani Stefan! Sa cresti mare, sanatos, destept si frumos!

La multi ani buburuzelor care mai adauga o luna!



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

seara buna la mamici!
multe multumiri pt urari! parca nu-mi vine sa cred ca in 4 saptamani taiem si noi motul:)

si o dedicatie pt mamicimea de buburuze (melodia asta imi aduce mie aminte de "fetele din calculator" )

http://www.youtube.com/watch?v=yZQ6UxK9nhs&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Mimo, al meu si-a luat din Obor compleuri - tricou+pantaloni scurti. Tricourile le poarta pe strada, pantalonii scurti in casa. Poate te ajuta.



"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

La multi ani, Stefan!!!! Sa cresti mare, sanatos si intelept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


La multi ani Stefan!
Sa creti mare, sanatos si voios!


MIMO- pai ieri si azi am fost bine, in seara asta am iesit 5 secunde pana la masina fara caciula si acuma tusesc continuu.

Piticania Kevin tot are secretii, dimineata se trezeste cu ochii lipiti. La PAtrick n-am facut nimic, am asteptat sa treaca, l-am sters cu apa si atat. Oare la cei mici e mai grav, ar trebui sa mergem la doctor, ce ziceti?

FRAGRANT - of, ce-mi facusi mi-ai starnit amintiri, tata ne punea mereu melodia asta! Noi am crescut mancand Beatles pe paine, nu stiu daca la 5 ani stiam Catelus cu parul cret, dar sigur stiam Obladi-oblada si Yellow Submarine, taica-meu e fan inrait, sa vezi acasa la noi cum stau in biblioteca - o poza cu mine, o poza cu John Lennon, o poza cu sora-mea, un disc cu Beatles si tot asa.
Auzi, vezi ca Patrick l-a botezat si pe Marius, l-a facut Mario, ma innebuneste de vreo 2 zile ca vrea la Mario sa vada pestii, eu nu m-am prins si-mi tot storceam creierii ce Mario cunoaste el cu pesti si nu faceam legatura.

Noi nu ne facem mai niciodata cadouri, desi mie mi-ar place. Dar cum el cheltuie ca nebunul pe tot felul de prostii i-am zis la un moment dat ca ma lipsesc. De fiecare data face gaura in buget si nu prea ma nimereste. Dar ma mai surprinde din cand in cand si sunt foarte bucuroasa. Eu - de cele mai multe ori ii iau, desi e tare dificil si de multe ori si eu o dau in bara. De obicei ii iau carti , albume de fotografie (anul trecut i-am luat despre Helmut Newton, a fost tare incantat), de obicei nu dau gres cu astea.

Sa va pun si eu un cantec in tema, sa mai intram in atmosfera...



Ce colinde sau cantece de Craciun va plac?

CATALINA - unde e intrebarea de vineri seara?


Mergi la inceput