Buburuze - LMA STEFAN - ELENA,MARIA,ALEXIA!!(117)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Laura, Monik - sanatate la puiuti

Tunde - noua mucii ne-au trecut abia in a sasea zi de antib...abia in a 7-a nu am mai tras nik:(

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

auzi la anka - cica s-a rezolvat singura...ce dubios suna:)))))

Maimutica - bun venit acasa!

Anduta - bine zis, bine gandit...imi place foarte mult noua Anduta - iti prieste de minune postul


Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

lori:))))))00

Tunde - subscriu la ce-a zis mirela...deci batalie pe tine frate:)))) barbac-tu stie?

de cadou la barbat - anul asta mai slabut asa...habar nu am vad la fata locului...mai ales ca am avut si un soc aseara cu salariul lui cred ca ne limitam la ce-a zis monik...sa fim sanatosi si voiosi langa piscot...ei i-am luat cadout asa ca sunt super fericita...

ne pregatim de serbarea de maine..o sa pun pozite cu tinuta...abia astept!

ma duc sa-mi impachetez cadoul...am gasit cutiuta...cam mare dar ma descurc eu cu ea...si apoi poate reusesc sa ajung si la posta...am oroare de damele alea....

va tuc

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Piscotel;Chiar am vrut sa te intreb daca ai cerut cumva reteta de cazatura a' la Lori?
-compresa cu rivanol..si niste crema de heparina daca se albastreste..
-blugii..sa-ti cumpere soata cadou de Craciun o pereche de blugi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Seara buna si de la noi!!!!
Alaltaieri am avut un incident in bucatarie caci nu is prea priceputa inrt-ale mancarii, era sa raman fara un deget, respectiv degetul mare, nici nu il pot misca, din fericire cutitul nu a ajuns prea adanc si a ramas pe la jumate dar is bandajata bine, o sa-mi treaca pana ma marit, am scapat sa mai fac ceva in bucatarie am interdictie sa mai pun mana pe ceva ca sa nu o patesc mai rau!!!
E nebunie in oras , sunt plecata de azi dupa ce a adormit mandra si m-am blocat in trafic, am ajuns la Unirii si apoi la intoarcere am facut o ora si jumate, acum l-am luat pe cel mic de la gradi si Craciuneala de la Posta.
Ce sa zic, nu mai am cuvinte, intr-adevar vor ramane peste timp, asa cum mi-ai scris in felicitare, sunt foarte incantata si vreau sa ii multumesc din suflet mamicii mele, partenerei mele de Craciuneala, si eu si Teo va pupam dulce dulce!!!! Nu am rezistat pana la Craciun sa deschid cadoul!!! Deocamdata nu dezvalui cine este , am intelesc ca mai asteptam caci mai sunt mamici care nu au primit!!!
Luni avem serbarea de la gradi si de Marti plec din Bucuresti, la Brasov, apoi in Poiana, sper sa ninga bine bine sa se tavaleasca piticii in zapada si apoi Gruiu si Bucuresti.
Sper sa mai scriu
Tunde superbe pozele!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Magnetism;alta bucata de carne nu ai gasit mama?vrei sa te mutilezi?..mai lasa pe altii in bucatarie
am asteptat listuca de la tine..

Mirelush;te pup mamica..sa stii ca nu sunt maritata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mvb spune:

Fetelor, am citit mesajele cu urarile voastre pentru buburuzele nascute ieri! SUNTETI MINUNATE!


NOi ieri am avut o zi plina, pt ca micuta noastra a implinit un anisor! Doamne, cate emotii am avut toata ziua....credeti-ma ca m-am simtit ca in al 9-lea cer...si topmodela a stiut ca e o zi speciala pt ea, pt ca s-a tezit de la ora 5,30 ...pesemne simtea ca e multa treaba peste zi
Au venit nasii, i-am suflat in tortulet, i-am cantat, iar ea stia ca e ziua ei, pt ca a fost emotionata, cuminte si speciala toata ziua.
Ii multumnesc lui Dumnezeu pt acest copil minunat, sanatos, frumos si deosebit care este ALEXIA MARIA.....de multe ori mi-am spus-o in gand ca este esenta vietii mele, ca este motivul pt care o sa traiesc 1000 de ani, insa acum constat ca este infinit mai mult decat atat.

Va doresc la toate sa traiti emotii frumoase de ziua copilasilor vostri...eu una am intinerit ieri cu 10 ani

La un an avem 7 dintisori, mergem, dar inca nu singurica, cred ca in 2-3 sapt o sa fie un fluturas vesel, facem caca la olita si incepem sa invatam cuvinte din silabe diferite si sa le pocim

Va imbratisez cu drag, iar topmodela ALEXIA MARIA va multumeste pt urari si va transmite pupici si urari de bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Monica pupam mamica si fotomodeala!

fetelor, va pup, ne reauzim si citim marti, maine plecam la galati, Braila, tara, ne intoarcem luni, sper sanatosi, ca tocmai am vb cu socrela care e virusata moarta. Nu stiu cum voi evita contactul cu puii. Nu mai zic ca si tati e cam virusat, ce mama ... parca suntem inconjurati!!!
Gata, v-am lasat, nu ma puneti absenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Ce fac fetele? Curatenie? Cozonaci? Vad ca nu aveti chef de vorba azi...

Am primit si noi aviz Am fost la posta, ridicat cadoutz. M-am bucurat enorm pentru ca:
- am primit cadoul de la o mamica tare draga mie;
- am primit o felicitare scrisa de mana, care inseamna enorm in vremurile astea pline de e-mailuri, blackberry, FB, tablete si SMS-uri...mi-era dor de scrisul de mana, frumos si din suflet!
- am primit ceva frumusel tare pt bubulina mea (eu m-am uitat, ea nu a avut voie inca, o sa i-l pun sub brad) si ce m-a impresionat cel mai tare este ca mamica mea mi-a scris ca i-a luat si fetitei ei acelasi lucru - m-a facut sa simt ca s-a gandit la copilul meu ca la al ei, nu doar ca a luat acolo ceva sa bifeze craciuneala...Te imbratisez cu drag, esti minunata!

Azi am facut si eu globulete pt noi si ceasuri de perete pt bunici cu mutritza printesei, sunt asa dragute
Am batut in lung si-n lat tot carrefour feeria si tot mall-ul baneasa cautand un dres rosu pt fii-mea - nimic, nimic. Ma oftic. Mai am ceva variante, dar mai indepartate...sa vad luni in ce directie o iau. Am facut basici in talpa de atata shoppingareala, si maine mai urmeaza o tura
Am reusit sa lustruiesc frigiderul in timp ce Cata infuleca masa de pranz, ca tot era aproape gol...aveam de mult asta in plan, dar mi-era o leneee...m-am miscat insa cu spor, ca maine mergem sa cumparam papa si daca il umpleam din nou, actiunea curatarea era compromisa!

Asaaaa...ce sa va mai povestesc?
A! Faza tare de tot [paranteza explicativa: dupa cum ma vaicaream mai demult la voi, soacra-mea sta in apartamentul vecin,nu pt mult timp sper; asteptam cu totii preconizata noastra mutare de anul viitor, care va aduce multa caldura noii relatii care se va consuma la distanta]- cum ma invarteam eu cu Cata prin cartier, ca tot a fost o zi super frumoasa, zaresc pe nenea de la Fan Courier in fata unei cladiri de birouri. Ma duc eu la el zambitoare (suntem prieteni, de cand comand non-stop chestii pe net) si il intreb daca nu are ceva pt noi, pt ca asteptam o comanda de la Emag. Imi zic in sinea mea ca il scutesc pe om de un drum. El zice - am fost deja. Zic: Zau? Zice: Daaa - mi-a raspuns cineva, soacra sau mama dvs. Intreb mirata: si a platit ea? Zice: da, sigur! (eu mai, mai sa lesin de uimire!) Apoi se intoarce zambitor spre fiica-mea si zice: ti-a venit saniuta! Eu pufnesc intr-un ras isteric si ii zic aluia: Haha, tocmai i-ati stricat surpriza soacra-mii de Craciun!... Mai fetelor, sa moara saracul om de ciuda, s-a scuzat, ca o fi, ca o pati...eu am plecat de acolo lesinata de ras. A fost tare simpatic momentul. dar o sa ma prefac surprinsa, promit Si comanda mea de la emag tot nu a venit...

Fug sa fac lista de cumparaturi pt maine, ca trebe sa cumparam si ingrediente pt praji, si carnita si de toate.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput