Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pai, Alina, poate fi si 18.01, nu neaparat 18.12, cu toate ca nu ma incanta foarte mult ideea de a-mi depasi iar termenul. Dar nu hotarasc eu.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 35+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Migulet, mie nu mi-a spus nimeni nimic de un astfel de vaccin si chiar daca mi-ar spune, nu cred ca as face. Pe mine m-au intrebat daca nu vreau sa-mi fac vaccinul antigripal si am refuzat pentru ca nu am facut niciodata vaccinul asta si mi-e frica sa-l fac tocmai acum.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 35+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annesi spune:

Buna dimineata fetelor,

cand am inceput eu sa citesc tot ce ati scris de 2 zile, era dimineata

Mihaela, ieri am primit espresorul, l-am inaugurat cu cate un cappucino si ne place. desi la inceput ne-am speriat, ca trebuia sa urmam niste pasi inainte de prima folosire pt a curata aparatul, si nu iesea apa nici cum dupa insistente, pana la urma a scos si apa, dar...
a si inca ceva: e foarte zgomotos!!! ca un tractor! pai io cum ma trezesc de dimineata si fac o cafea fara sa trezesc restul familiei??
in rest e ok, mic, compact, rapid si cafeaua foarte buna dar scumpa rau.
Nu ne-am intalnit cu tigroaica desi mamicile care si-au scos copii in parc au fost trimise inapoi acasa, asta mai de dimineata, cand inca nu era localizata pisicuta si putea fi oriunde in apropierea gradinii zoologice. din pacate au impuscat-o pt ca nu aveau destule pusti cu tranchilizant. era un exemplar superb! imi pare tare rau ca s-a intamplat asa

Lexi, e superb bradutul! sambata il facem si noi, ca sa scapam de o grija. va fi primul an cand impodobim bradul inainte de Craciun, dar vreau sa apuc sa-l admir ei eu un pic

Beatrix, multa sanatate! o sa fie bine, dar trebuie sa aveti rabdare.

Ana, imi pare rau ca trebuie sa iei antibiotice pt infectia urinara. maine imi iau si eu rezultatele analizelor si parca vad ca ma asteapta aceeasi soarta.

De abia astept sa ninga! am auzit ca se va raci in toata tara, de aceea azi o sa punem si tubul luminos pe casa, ca anul asta din cauza caldurii am tot amancat ca nu ne simteam aproape de sarbatori. acum ca mai sunt nici 10 zile... e timpul! o sa va trimit poze cu hainitele de Craciun pe care le va imbraca casuta noastra :)

Va pup!

Anne 34+ de Sebastian
http://www.annesdeco.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
citat din mesajul lui iaura21

mihaela, am vazut ca ti-a placut (ai dat like) un carucior cangaroo,te-ai hotarat la el sau ce mai ai in vedere?...eu tot caut si nu sunt hotarata,imi place f. mult si asta ,e putin mai scump decat cel dinainte: http://www.babytrend.ro/Carucioare-copii/Carucioare-copii-2-in-1/Carucior-Sprint-plus-2-in-1--Baby-Design/

Daca ma intrebai pe mine, intr-adevar mie imi plac ff mult carucioarele Cangaroo, in special cele de genul: http://www.babytrend.ro/Carucioare-copii/Carucioare-copii-2-in-1/Carucior-Njoy--Cangaroo/
Noi am primit, insa, de la parintii mei, un alt carucior off-road, pe care mi l-am dorit ff mult, dar nu il gaseam in Cipru. E absolut superb (am atasat poze pe cont comun, dar am uitat sa iau linkul): mare, robust, cu suspensii, roti pneumatice, numai bun pt o mamica plimbareata ca si mine. Mai am unul sport, tip umbrela, pe care il vom folosi la calatoriile cu avionul, insa cel cumparat de ai mei e pt uzul zilnic fiindca e ff comod pt bebe. Cu toate astea, e destul de greu si ocupa mult spatiu in portbagaj..pe mine asta nu ma deranjeaza.

"Eu va mai intreb o data ca poate n-ati citit: pe mine ma doare f rau (tot mai rau) vaginul si uneori aud pocnituri acolo jos. Mai patiti careva de-astea?" Anda, si pe mine Simt ca mi se striveste vaginul, mai ales cand stau mai mult in picioare, iar dimineata cand ma ridic din pat e o aventura
Jessamine e super caruciorul. Seamana cu al nostru la culori :)
Ica, Lady
Anahadasa Dupa ce am citit ce ti s-a intamplat cu verigheta, am scos-o si eu, dar dupa lupte seculare: am facut dus, m-am dat cu crema, ulei..NIMIC. Pana la urma am scos-o cu sapun lichid, dar am de durere si mi-a ramas un sant pe deget Acum o port la lantisor, dar mi-e teama ca o sa-l erodeze. Multumesc de vesti bune cu ninsoare. Din tot sufletul imi doresc sa ninga.

29+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Alina_anto, asa am patit eu data trecuta din cauza unor ovule "colorate", am intrat in panica aiurea, acu' asta e, macar stii sa nu te mai sperii pana nu termini tratamentul.
Bazaconiile astea de streptococi nu le cauta nimeni acum 8-10 ani, precum spune medicul meu, cu cat se descopera mai multe cu atat e mai dificil sa hotarasti unde sa te opresti cu suspiciunile. Intr-adevar cel de tip B e cel mai periculos, mai ales in caz de nastere naturala.

Va aud vorbind de braduti, pregatiri de sarbatori... foarte frumos. Si mie imi place la nebunie aceasta perioada, dar nu am apucat sa pregatesc nimic. Am multe in plan, n-am crezut ca voi fi atat de "inerta", mi-e greeeu si sa ma mut dintr-n loc in altul, mai ales seara. In prenatal voi ramane din data de 21 dec, deci imi mai raman cateva zile inainte de sarbatori ca sa pregatesc atmosfera. Noroc ca nu am un apartament prea mare...

Mami de Andra (18.02.2006) si 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

izish - bine ai venit! din odiseea noastra poti discuta cu danezza despre dr tutunaru
migulet - bine ai venit si tie! vaccinul antitetanos vrea sa mi-l faca si dr mea de familie, insa eu nu prea sunt de acord cu vaccinurile. previne infectarea plagilor deschise din cauza instrumentelor nesterile

31+

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, elevit, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

ce fac fetele? noi am tyerminat bradutzul acum stam si ne uitam la el k la moaste a iesit frumos, acum pun poze pe picassa, le-am pus intai pe facebook

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Citat:
citat din mesajul lui izish83

buna fetele! sunt si eu o mamica de martie 2012. va citesc in fiecare zi, chiar daca nu am timp sa scriu. Vroiam sa va intreb si eu daca naste cineva cu tutunaru la elias. pt ce optati? si ce fel de anestezie? 25+


Izish, bun venit. Spune-ne te rog DPN-ul tau ca sa te trecem in listuta.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 35+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

DPN-ul meu se tot schimba. in mod normal e intre 17 si 26 martie. Dar la ecografia de 25 sapt bebe avea cam 1 kg si DPN-ul s-a modificat la 7 martie. Acum eu nu prea mai inteleg nimic. O sa intreb mai multe la urmatorul consult.pup.

Mergi la inceput