Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *16*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Jade , daca intrai pe grupul FB faceai cunostinta cu pozele lui Bujo :P
na na na na na

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

Hellena, m-ai nimerit.Sunt profa de bio cum zic elevii


Jade au am vazut la stiri la TV



Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Serios??!!!! Simteam eu ceva! NU ti-ai gresit cariera!


Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Andrei a fost tare agitat azi noapte. Poate de la supararea mea...poate e un puseu de 12 sapt.

Clar e puseu de 11-12, ne regasim in tot ce e descris in postarea lui Sei. De ceva timp avem pumnii in gurita mai mereu, crize mari la san si papat putin, gangurit putin de tot. Noaptea agitata a fost doar cea trecuta. Se linisteste numai tinut pe umar si plimbat prin toata casa.

Anca_toma - eu nu am luat inca cadouri si nici nu stiu ce si la cine o sa iau. Dar revin cand am o lista .
Lena - pupam picioruse dulci si vaccinate. Si noi platim fondul, dar acum in decembrie si tot din ianuarie raman si eu fara venituri pana o sa vina indemnizatia.

Fetele care folosesc colac pentru baita, aveti idee pana la ce varsta este recomandat?




21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

sei ni se potrivesc toate punctele descrise la puseu, insa se linisteste dupa ce face caca sau trage besinute...nu stiu ce sa cred; numai ce era sa zic ca am fata mare si rezista 3,5 ore intre mese, si acum iar s-a intors la papa tot la 2 ore. daca tine mult puseul o sa trebuiasca sa-i dau si lp, ca balcoanele mele nu mai produc asa multmananc mult si beau ceaiuri si likide, insa de 2 zile is cam obosita si stresata(incep sa simt lipsa mamei)

hayat aseara am facut o crema din 1 buc dovlecel, 1 ceapa si un morcov. Fierbi, sarezi si mixezi. delicios, si light! poti adauga putina smantana sau un triunghi de branza topita la mixat, eu am adaugat ulei de masline din motive de colici. azi am facut spanac cu lapte, somon si cartofi taranesti(prajiti, insa moi, in rondele, cu ceapa si ardei verde). maine comit un pilaf cu minicoaste, iar sambata cred ca fac o tocanita scazuta de vita, in care in loc de cartofi pun paste la sfarsit.

fetiliiii unde m-ati vazut voi mica si firavaż am 65 de kile si 1,7o inaltime! ditamai fumeia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Andreea, multumim.
Ma bucur tare k nu am avut nici o reactie.
Se vede k ne-au tinut pumnii toti strugurasii

De colacel nu stiu pana cand, dar depinde si de cada, daca e mare eu cred k merge si pana la un an, chiar 2. La piscina probabil mai putin, ca invata sa inoate si nu mai are nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Buna fetele, am nevoie de sfatul vostru VA ROG !!!!!!!
Am fost dimineata la vaccin cu fata ,pe langa faptul ca mi-a plans (e normal) m-am indispus si mai tare cand am vazut ca a luat doar 350 gr luna asta !!!!!!!!!
Prea,prea putin !!!!
Nu stiu ce se intampla,deci am fost la acelasi cabinet ca data trecuta si acelasi cantar
Sunt disperata si m-am abtinut toata ziua sa nu bocesc ,am o stare fff proasta si nu stiu ce se intampla.
Abia am iesit dintr-o depresie nasoala si nu vreau sa intru iar ca e cosmar in ce hal eram cand eram inainte.
Acum i-am dat sa manance si nu vrea,a supt vreo 3 min (am laptic ,dar nu mult) sugea vreo 2 secunde scotea sanul din gura si tot asa.
Chestia asta se intampla de vreo 3 zile,ok o fi greva suptului dar sa ia 350 gr e prea putin si doctorul mi-a zis ca minim 600 ar trebui sa fie
Fetelor nu vreau sa-i dau LP ,nu inca !!!!!!!
Oare laptele e slab ???
Oare mananc prea putin si prea aiurea? De cand cu colicii am eliminat cam tot ,mananc doar orez,paste,carne si produse de panificatie .

Ce se intampla la greva suptului cu greutatea sugarului ? Stagneaza sau scade?

Sunt disperata ,trista ,ma simt vinovata ,oare copilul meu era flamand cand il luam de la san ?

Nopatea am mult lapte ,curge peste tot,ziua ce-i drept am putin si spre seara abia si abia curge sa manance si ea.
Uneori sta la san 5 min ,uneori 20 min.
Se intampla sa o hranesc la 2 sau la 4 ore,depinde de situatie,nu avem program.
E vesela,acum se joaca si vorbeste cu o maimutica, arata bine zic eu , are chiscute,pare grasunica ,face caca doar dimineata mult si bine ,pipi face destul.

Ce sa fac??? Inca nu i-am dat LP ,am in casa dar nu vreau sa-i dau deoarace nici laptele meu nu-l vrea ,aveam in sticluta la frigider de noaptea trecuta si nici pe ala nu l-a vrut.

Sfaturi???

Va rog !!!!!!!!!!

Sunt intr-adevar fffff suparata si nu stiu ce sa fac


Nu credeam ca o mi se intample,mai ales ca in prima luna a luat 1.200 gr ,acum nu ma asteptam sa ia la fel ,dar nici 350 gr





Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Andreea ... posibil sa fie si puseu dar si supararea ta...Sper sa treaca cat mai repede starea ta si sa te vad cu zambetul largg

Bunny.. pup sa nu tina mult.. nu LP, tinut mult la titi.. pe noi puseele ne-au tinut cam 2 zile , acu cred ca am avut un puseu (deci la 16 sapt nu stiu ce poate fi ) abia acum a inceput sa doarma noaptea cate 5-6 -7 h legat.. pana acu se trezea si la 4 h noaptea, a inceput sa mai gangureasca si sa accepte sa mai stea singura mai mult..

Voi aveti puii la puseu , eu ma am pe mine.. mananc ca disperata..cred ca e puseul de nesimntire acum... sper sa-l depasesc repede ca se manifesta cu o violenta si permanenta pota de dulce.. devorare a tot ce gasesc, si apoi la achizitii avem celulita si una buc cantar strivat

LEna.. ma bucur ca te-am prins cu un mesaj, esti o prezenta valoroasa a strugurasilor..
Ma pupam bulanele ca sa nu aveti nici la noapte nimic..

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ala, asa e cu greva asta ... tare prost a nimerit cantarul peste ea. Da, bebe stagneaza ( rareori scade) dar , de cele mai multe ori imediat dupa urmeaza un puseu si apoi se vede ca a crescut ca fat-frumos.
Acum plange Tudor si nu pot sta. incerc sa iti scriu in seara/noaptea asta. pana atunci fata non-stop la san si papa bine tu. Incearca sa cauti cum ii e bine: intuneri, liniste, plimbata in timp ce o tii la san... intai o calmezi si iar la san si iar o calmezi si iar la san...


Incerc sa revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Dbunny, ce delicii faci tu acolo . Sa va treaca repede puseul

Sei

Alayna, ai incercat sa o mangai si sa ii canti cand face asa? la noi functioneaza si cel mai important tu sa fii calma. Sa te simta ea zen. Stiu ca e greu si ca e usor sa dai sfaturi dar tu poti
Tineo de manuta si vorbestei bland, povestestei ceva si zambestei neaparat. Spunei ca stii ca o doare vaccinul, dar o sa ii treaca si ca tu ai sa fii langa ea.
Si noi am facut azi vaccinul si a papat mai putin ca de obicei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Ionela,nu vrea la san !!!!!! Parca i-as da otrava,ia cateva secunde sanul si deschide o gura mare de parca e fff flamanda ,dupa ce-l prinde ii da dumul din gurita fara sa traga din laptic!!!!
Doar prin somn o pot hrani ziua nu mananca.
N-a mancat nimic toata ziua si nu stiu cum s-o pacalesc,daca o iau in brate se pune pe plans .
Acum e la centrul de activitati da din maini si tine jucariile de vorba e foarte bine dispusa .Nici nu vreau s-o chinui ca azi am fost la vaccin ,apoi ni l-a facut si pe ala cu Hepatita B .Deci 2 intepaturi pe ziua de azi si mi-e mila de ea ,sunt terminata !!!!
Daca eram si 500 gr nu ma stresam atat ,dar trebuie sa recunoasteti ca a luat prea putin !






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput