Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Adra, SDCristian, sunteti tare tare haioase!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Mihaela-
Ramona ce se intampla cu voi?Mai zi-ne ceva despre tine si ingerasul tau ,pleaseee
Lissa-asa am procedat si eu cu alexia mica si a fost super bine.Am sa incep si cu Luca ,dar la 6 luni
PAula-merci pt link.Fff util!
Cat despre diversificare, nicci eu nu sunt adepta sa fac azi pt mai multe zile.Eu o sa fac in fiecare zi chiar daca-i mai greu

In rest, noi suntem bine, crestem,tipam de numai si asteptam vacantele cu sarbatori cu tot ca tare mi-e dor sa fim toti 4

Va pupic cu drag una cate una

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Adra se mai intampla, ce sa zic !

CristinaSd esti tare haioasa ! Sa inteleg ca ti-a trecut supararea? ...sau te-ai resemnat ?

Cory, bine ca au scapat de plimbacit copiii

Imi place tare mult noua poza de la avatar!

Miha

Eu am mixer vertical (blender) BRAUN si sunt multumita de el pana acum.

In poza lui Corry, in dreapta este Matei . Si pe mine m-a izbit asemanarea lui cu mami
Dar sa sti ca si baietii intre ei seamana f bine "pe viu" , chiar daca in poza nu pare.


Am facut si noi bradul in seara asta Petru a fost "calare" pe o beteala, la maxim. A flocait-o de a zapacit-o



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Roximultumesc. Si pe tine te simt ca pe o mamica foarte calda, calma si care cauta intotdeauna sa impace pe toata lumea.
In legatura cu renovarile, ceea ce zici tu acolo pare un proiect mare!!!! Bafta multa si eu sunt sigura ca inainte de a incepe renovarile ati avut voi in minte cam cum vreti sa arate noua sufragerie, nu? Asta e cea mai buna idee.

Pupam fetita si mamica.

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Pai tocmai asta este problema,nu am avut nimic in cap cand ne-am hotarat.Sufrageria era singura camera nerenovata,aveam o mobila veche si urata de care eu incerc de mult sa scap dar sotul meu nu vroia deoarece nu exista finante pentru una noua,acum cateva zile l-am intrebat a o suta oara cand scapam de mobila aia,iar el nervos a spus sa o arunc numai sa nu-l mai bat la cap.Zis si facut, a doua zi cand el era la servici am scos tot din ea am pus totul in mijlocul camerei,am chemat niste prieteni care au incarcat-o intr-o duba si am scapat de ea. Nu va zic ce fata a facut sotul cand a venit de la servici si a gasit tot in mijlocul camerei si peretii goi . Nu a putut sa spuna de cat ca sunt nebuna .Nu a avorbit cu mine 2 zile



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

LA MULTI ANI GOGOSHICA

o clatita flambata, ceva?

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003


:))) esti super-haioasa! Imi pare de ce ti s-a inatmplat, nu-ti face griji, parul creste.
Si eu am patit-o odata, am intrat in debara sa cautam ceva, eu cu sor-mea, nu era curent si ea cu o lumanare, eu lasata pe vine cotrobaiam. Si cum e ea asa, mai aiurita, mi-a dat foc la par si a sarit repede cu palmele sa-l stinga. Eu n-am simtit nimic, numai palmele alea in capul meu, eu ghemuita ma gandeam: Doamne, a innebunit sor-mea! I s-a pus asa deodata

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Fetelor voi sunteti super tari astazi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Roxy bravooooo, eu nu as fi fost in stare sa fac asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:



Parerea mea acum: Legat de diversificare: eu zic ca cel mai bine e sa pregatim mancarea fresh si sa nu facem mai mult o data si apoi sa punem la frigider caci mancarea statuta mai mult de 24 de ore isi pierde din anumite proprietati. In fine, fiecare desigur are prioritatile sale si face cum vrea. Eu doar am zis cum as vrea sa fac eu. Prietena mea a zis ca mi face cadou un blender BRAUN si acum stateam si ma gandeam care e cel mai bun si de care aveti si voi.
Cred ca intr unul din link urile puse de Andreea, era mamica aia care a inceput diversificarea pentru iepurasul ei si parca ea avea blender BRAUN. Voi ce aveti?



Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
[/quote]

Eu am un blnder ieftin no name,cred, cumparat din LIDL si este foarte bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Roxy - nu ma mai pot opri din ras super tare!!

Mihaela eu tot blender/mixer de la braun am de mai demult si e super ok.

O noapte linistita sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Bebelusul meu a gasit o noua joaca:sta in pat laga mine si-si pune singur pe fata un servet mic patrat cu care eu il sterg la gurita.Si sta asa cu el pe ochi si cand eu i-l iau ,el nu mai poate de ras si de tipat.E atat de hazliu si de fericit ca-mi vine sa-l mananc nu alta

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Roxy - nu ma mai pot opri din ras super tare!!

Mihaela eu tot blender/mixer de la braun am de mai demult si e super ok.

O noapte linistita sa aveti

Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011



Daaaaaaaaaa,sotul nu a vorbit cu mine 2 zile soacramea nu vorbeste nici acum,era mobila ei de cand era domnisoara

Mergi la inceput