Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

LA MULTI ANI GOGOSHICA

o clatita flambata, ceva?

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003



:))))))))))))

inca faci haz de necaz...esti tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

In legatura cu adormitul copiilor:pana acum doua zile ma plimbam cu ei in brate, pana adormeau.
Uneori, cand adorm mai greu, ii infas (nu f strans) intr-un scutec subtire.Asa se cuibaresc cand dau de caldurica...
De doua zile, citind ce a scris Lissa, am zis sa incerc si eu sa-i pun in patut imediat dupa papa.
Si...surpriza...dupa 15 min de gangureli si chiuieli, au adormit
Am o veioza care proiecteaza desene pe tavan si are si doua cantecele de leagan.
Au stat numai cu ochii pe tavan si au gangurit la desene, pana a venit Ene.
Prin urmare, Florina, merita sa incerci si asta
Iar pentru tine, Lissa, multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anaemi, dar ce boieroaica e Anastasia sa aiba 2 onomastici!!!! Si meniul tau de craciun suna super apetisant, mai ales ca ai ales atat de multe prajituri, preferatele mele!!!!

Anda ma bucur ca te ai simtit bine cu colegele de liceu! Tu nu ai ID de Facebook Anda?

Andreea, chiar ca bebele tau e urias in comparatie cu bebelina mea!!! Cred ca e tare dragut sa i vezi asa de dolofani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

adra...hahahahahahahahahahahahahaha, am ras si de patania ta cu mare pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Azi l-am cantarit pe Eric si la 3 luni si 3 sapt , are 7 kg. Lungimea nu stiu ca nu l-am masurat, poate maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anaemi tare comica esti cand ai zis ca ne lasi ca ai monopolizat forumul.... Ce sa mai zic de mine atunci ca atunci cand scriu, scriu cate 2-3 pagini in one go!Eu chiar ar trebui sa ma simt!!!!

Mamutz, uf, as vrea sa te lamuresc eu cu supita, dar unfortunately chiar sunt afoana rau tare la capitolul diversificare. Tot ce pot sa fac e s o intreb pe prietena mea maine (cea care are un baietel de 11 luni aproape) si sa ti scriu mesaj. Ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Paula, multumim pentru site ul cu masa festiva de craciun. Am gasit acolo o idee super cu niste oua umplute, dar mi au placut in mod deosebit pentru ca aratau ca niste ratuste.

Gliana, eu inca mai am de pus globuri in spatele bradului. Azi sincer nu am nici un chef, nu s intr o stare buna, maine mergem la Londra, vineri la Cardiff. Probabil pe la jumatatea saptamanii viitoare o sa pun si eu o poza cu bradul!! Sunt de o lene cumplita!!! Uneori, cand incep un lucru, imi ia si saptamani sa l termin! Maine ma duc la cofetaria romaneasca din Londra sa mi iau prajituri!!!!

Parerea mea acum: Legat de diversificare: eu zic ca cel mai bine e sa pregatim mancarea fresh si sa nu facem mai mult o data si apoi sa punem la frigider caci mancarea statuta mai mult de 24 de ore isi pierde din anumite proprietati. In fine, fiecare desigur are prioritatile sale si face cum vrea. Eu doar am zis cum as vrea sa fac eu. Prietena mea a zis ca mi face cadou un blender BRAUN si acum stateam si ma gandeam care e cel mai bun si de care aveti si voi.
Cred ca intr unul din link urile puse de Andreea, era mamica aia care a inceput diversificarea pentru iepurasul ei si parca ea avea blender BRAUN. Voi ce aveti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui crudiutalida

La multe lunite Gabriel, Sara si Miruna!!!!
Am fost azi din nou la cantarit si are 5500 ,asa ca mergem in continuare numai pe tati...oricum LP n-a vrut ...
Cred ca noi suntem cele mai slabe din odisee,voi aveti numai bebei grasuni si frumosi

Talida,cea mai fericita mamica de Maria Alexandra(22 august 2011)


Si a mea e slabanoaga! Are la aproapre 5 luni (fara o saptamana) 5.940 grame. Atata timp cat e in grafic tineti o tot cu tzati!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

In legatura cu adormitul copiilor:pana acum doua zile ma plimbam cu ei in brate, pana adormeau.
Uneori, cand adorm mai greu, ii infas (nu f strans) intr-un scutec subtire.Asa se cuibaresc cand dau de caldurica...
De doua zile, citind ce a scris Lissa, am zis sa incerc si eu sa-i pun in patut imediat dupa papa.
Si...surpriza...dupa 15 min de gangureli si chiuieli, au adormit
Am o veioza care proiecteaza desene pe tavan si are si doua cantecele de leagan.
Au stat numai cu ochii pe tavan si au gangurit la desene, pana a venit Ene.
Prin urmare, Florina, merita sa incerci si asta
Iar pentru tine, Lissa, multe

O mama implinita de: Matei si Iustin * 03.08.2011*


Corry, ia uite ce bine!!! Bravo pentru perseverenta!!! Mai vreau sa ti spun ca m a izbit asemanarea perfecta cu tine la bebe din partea dreapta a pozei de profil. Care din ei e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Gliana, felicitari si tie pentru bebe gras!!! Asta e ca nu au reflux si nu vomita dupa papa. A mea daca regurgiteaza......

Ramona, tu ce mai faci? N ai mai dat de vreo cateva zile pe aici.

Mergi la inceput