Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

La multe lunite

MARIA-RUXANDRA de Thaimeed
BIANCA-MARIA de Mihutzas
FETITA de Oanamares

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


La multe lunite si de la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

off noi avem niste zile mai dificilenu stiu ce are bubu meu dar pot sa spun ca s la limita rabdariiAzi noapte daca am dormit 1 ora e bn..e jale ..plange se indoaie ..nu vrea in brate nu vrea in pat am crezut ca innebunesc mai ales ca s singura sotul fiind plecat cu sv
Azi am fost si i am luat LP ..ma doare sufletu dar in seara asta incerc un biberon sa vad ce se intampla
O fi de la dintisori ca vad ca ii curge din guritza si are gingia tare si se vede si un punctulet alb..dar chiar asa ...doamne si eu aveam un bebe cuminte ..dormea noaptea..acum nu l mai linistesc nici la piept

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Of imi pare tare rau,dar daca te ajuta cu ceva, sa stii ca si noi trecem prin momente dificile fara un motiv anume

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Ma uit acum ,de fapt in fiecare dimineata,la o emisiune "The mom show" si fac reclama cu demonstratii si tot tacamul la cat de bun e carrierul Bjorn

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)



traim in capitalism, banul dicteaza, emisiunile functioneaza cu reclame si sponsorizari



Haideti mai fetelor ca nu e dracu' chiar asa de negru!
Si eu am Bjorn, l-a folosit sotul pur ocazional, de trei ori pana acum in locuri unde nu aveam acces cu carutul. Daca astii cand si cum sa il folosesti, are si acesta avantajele lui fata de manduca sau altele asemenea.
Nu fac pledoarie pro Bjorn pt ca toate ati studiat piata si ati ales ce vi s-a potrivit. Stiu ca aici toate sunteti impotriva lui, dar nu ar trebui sa fim asa de radicale sa blamam anumite produse care pt altii functioneaza doar pt ca noua nu ne plac. Diversitatea de pe piata are rostul si avantajele ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Loredana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

off noi avem niste zile mai dificilenu stiu ce are bubu meu dar pot sa spun ca s la limita rabdariiAzi noapte daca am dormit 1 ora e bn..e jale ..plange se indoaie ..nu vrea in brate nu vrea in pat am crezut ca innebunesc mai ales ca s singura sotul fiind plecat cu sv
Azi am fost si i am luat LP ..ma doare sufletu dar in seara asta incerc un biberon sa vad ce se intampla
O fi de la dintisori ca vad ca ii curge din guritza si are gingia tare si se vede si un punctulet alb..dar chiar asa ...doamne si eu aveam un bebe cuminte ..dormea noaptea..acum nu l mai linistesc nici la piept

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Noi avem bebelusii cam de-o varsta.
Asa plangacios il am si eu pe Tudor de ceva vreme, azinoapte s-a trezit pe numarate de 7 ori. Eu il mai linisesc ducandu-l in baie unde il atrage apa curgand la robinet, lumina multa, diversele obiecte noi - el in baie ajunge f rar, il spalam in sufragerie. Sau privitul masinilor de pe strada noaptea pt ca ii plac luminile (avantaj ca aici circula masini mereu), incearca sa ii distragi atentia.
Dintii nu e prea devreme ca sa le apara acum? Sa aiba pusee de crestere? Oricum eu nu imi dau seama ce inseamna puseu de crestere la 6 luni: se manifesta dupa ce face copilul 6 luni sau in luna a 6-a, cum e cazul copiilor nostri?

Sau poate ii cumperi substante pt dat pe gingii sa calmeze durerea, ca sa nu ii dai totusi lapte praf, ar fi pacat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Ma uit acum ,de fapt in fiecare dimineata,la o emisiune "The mom show" si fac reclama cu demonstratii si tot tacamul la cat de bun e carrierul Bjorn

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)



traim in capitalism, banul dicteaza, emisiunile functioneaza cu reclame si sponsorizari



Haideti mai fetelor ca nu e dracu' chiar asa de negru!
Si eu am Bjorn, l-a folosit sotul pur ocazional, de trei ori pana acum in locuri unde nu aveam acces cu carutul. Daca astii cand si cum sa il folosesti, are si acesta avantajele lui fata de manduca sau altele asemenea.
Nu fac pledoarie pro Bjorn pt ca toate ati studiat piata si ati ales ce vi s-a potrivit. Stiu ca aici toate sunteti impotriva lui, dar nu ar trebui sa fim asa de radicale sa blamam anumite produse care pt altii functioneaza doar pt ca noua nu ne plac. Diversitatea de pe piata are rostul si avantajele ei.


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




Peace!!!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Paula eu ii dau cu nivea pure&natural sau galbenele.

Pufi te inteleg perfect. Sunt chiauna. Azi am facut o gramada si n-am terminat.

Acum eu stau cu Petru in brate, sotul continua ce am inceput eu azi, iar copiii au rasturnat doua cutii de jucarii in mijlocul sufrageriei ca sa se joace cu...cutiile, evident

Si-au facut nava spatiala ca sa plece pe Luna

Eu sunt chiauna ...mi-e sooomn .

Maine avem prima serbare de Mos a Anastasiei !



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Salut!

Ilida, fara suparare, dar eventualele comentarii despre bjorn, nu sunt legate despre afinitatile noastre, ci despre faptul ca nu sunt bune pentru coloana copilului, si in ciuda acestui fapt, banii pe care ei ii investesc in publicitate, par sa fie mai importanti decat sanatatea copiilor. Daca il folositi ocazional e foarte bine. Eu azi am tinut-o pe Eliza de la 10 la 15 in manduca, si nu mi-am facut o secunda griji legat de coloana ei, iar ea nu a comentat o secunda... Dar bineinteles, asta nu inseamna ca Tudor o sa pateasca ceva, Doamne fereste! Doar ca astea ergonomice, sunt mai ok, si pt spatele purtatorului si pt cel al copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Paula eu ii dau cu nivea pure&natural sau galbenele.

Pufi te inteleg perfect. Sunt chiauna. Azi am facut o gramada si n-am terminat.

Acum eu stau cu Petru in brate, sotul continua ce am inceput eu azi, iar copiii au rasturnat doua cutii de jucarii in mijlocul sufrageriei ca sa se joace cu...cutiile, evident

Si-au facut nava spatiala ca sa plece pe Luna

Eu sunt chiauna ...mi-e sooomn .

Maine avem prima serbare de Mos a Anastasiei !



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






E greu cu doi,dar cu trei e si mai si mai ales ca-s toti mici.Si totusi ,astea vor ramane cele mai frumoase amintiri legate de copilarie asa ca profitati cat puteti si voi si ei...au grija!!!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida

Citat:
citat din mesajul lui AlyMih

off noi avem niste zile mai dificilenu stiu ce are bubu meu dar pot sa spun ca s la limita rabdariiAzi noapte daca am dormit 1 ora e bn..e jale ..plange se indoaie ..nu vrea in brate nu vrea in pat am crezut ca innebunesc mai ales ca s singura sotul fiind plecat cu sv
Azi am fost si i am luat LP ..ma doare sufletu dar in seara asta incerc un biberon sa vad ce se intampla
O fi de la dintisori ca vad ca ii curge din guritza si are gingia tare si se vede si un punctulet alb..dar chiar asa ...doamne si eu aveam un bebe cuminte ..dormea noaptea..acum nu l mai linistesc nici la piept

Mamicuta fericita de baietel Ianis-Andrei(5 iulie 2011)


Noi avem bebelusii cam de-o varsta.
Asa plangacios il am si eu pe Tudor de ceva vreme, azinoapte s-a trezit pe numarate de 7 ori. Eu il mai linisesc ducandu-l in baie unde il atrage apa curgand la robinet, lumina multa, diversele obiecte noi - el in baie ajunge f rar, il spalam in sufragerie. Sau privitul masinilor de pe strada noaptea pt ca ii plac luminile (avantaj ca aici circula masini mereu), incearca sa ii distragi atentia.
Dintii nu e prea devreme ca sa le apara acum? Sa aiba pusee de crestere? Oricum eu nu imi dau seama ce inseamna puseu de crestere la 6 luni: se manifesta dupa ce face copilul 6 luni sau in luna a 6-a, cum e cazul copiilor nostri?

Sau poate ii cumperi substante pt dat pe gingii sa calmeze durerea, ca sa nu ii dai totusi lapte praf, ar fi pacat.



din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"




e relativa varsta la care apare puseul de crestere. La noi zic ca sunt dintii, are gingia de jos umflata si se vad dintisorii desenati in interior. Cred ca Evei i-a iesit primul dinte la 5 luni.
Acum sa vedem, sper ca noaptea asta va fi mai buna, eu oricum dorm, ca sta langa mine, ii bag sanul si adorm la loc, nu stiu ce si cat suge.
In schimb, ma termina ziua, se distreaza, sufla in san si cel mai rau e ca musca, si asa cat strange in gingii, doare, tresar si tot el plange

Mergi la inceput