Buburuz -LA MULTI ANI EDU si CARMEN! ! (116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Zumzu, notat. Nu am timp acuma, da' ma ocup zilele astea sa vad cum merge. Pup

Mada, ai fost pana la urma la coafor? Cum fu? da-mi detalii ca vreau si eu sa merg sa-mi fac ceva la par.

N-am ajuns la Posta, ca am trimis bona afara si eu am stat sa dau cu aspiratorul si sa spal pe jos. Cu ce mai ziceati voi ca spalati pe jos? Eu am parchet in pare parte din casa. Ziceati ceva de o solutie Amwey, e buna pt asa ceva? De unde cumpar produse Amwey?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Roxxxxxx sarumana pentru pontul cu revista Practic!! Ce de idei, torturi si prajiturici!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Buna seara!

Felicitari Alinush ptr gogosica...sa fiti sanatoase amandoua!

Simo, ti-am scris mesaj pe FB

Simis - frumoooooooooooos Florinut...seamana un pic cu piscotul meu

Tunde - bv ca ai scapat de bona! Te descurci tu si fara ea!

Ce frumos ca a inceput craciuneala...incep emotiile...sunt curioasa cine rezista cel mai mult fara sa deschida pachetul:P

Noi suntem maraite...ii da dintocul de sus din fata si azi noapte a fost jale...deci am fost chiauna azi...dar mi-am revenit repede...in rest am stat si azi cu bona...par sa se inteleaga bine....dar mai avem de testat. Acus vine ianuarie...am emotii...


Va pup si va doresc o seara minunata...

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Dana..ti-am raspuns

Tunde,a sosit coletul

il desfacem sambata sa triem lucrusoarele. Multumim

am dormit doua ore..sunt mai om acusi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

seara buna si de la noi, frate nu mai pot sa tin pasul cu voi, am inceput cu curatenia de Craciun si frec de dimineata pana seara tooata casa, soata imi spune ca ma trimite si la vecini poate au si ei nevoi de ajutor ;
Anduta, ce idee cu meniul de sarbatori, iti dai seama ca balesc la fiecare postare si culmea am mai multe pofte acum decat am avut in sarcina cu Sofi, dar sa vezi ce bag de sarbatori ;
Roxx, ai descris Praga in asa fel incat i-am spus sotului ca peste 2 ani de Craciun cu copii de gat acolo mergem, noi am fost si in septembrie si a fost superb, imi imaginez cum este de Craciun;
offffffff nu mai stiu ce vroiam sa spunnnnnnnn.....cred ca ma lasa tare unicul neuron;
toate fetele;
aaaaaaa Tunde super tare ca ai scapat asa repede de tanti bona;



Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Mayane
altfel sunteti bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

mi-am amintit , Alinusali, FELICCITARIIIIIIIIII si eu vreau tot fetita (si parca vezi ca o sa fie baiat, la ce greturi am), ma rog ce o fi sa fie sanatos;

Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Buna seara!
Am aflat si eu cauza maraielii. Dintoc numarul 3 este pe cale sa si faca aparitia .
Maine trimit si eu cadoul, asa am niste emotii, sper sa ii placa mamicii ca mie mi-a placut foarte mult. L-am luat pe sufletul meu
Doloress multa sanatate in continuare
Alinushali Felicitari pentru samburica mica

Aaaaa si sa ma laud si eu: am prins la pranz o ora jumate de somn . Alta viata!


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza1977 spune:

Doloress, pe fisa de externare scrie hipoxie usoara, a avut apgar 8
si da era belgut si la 3 luni din cauza asta.cand m-am dus la spital pt nastere nu mi-au facut nici macar o ecografie,doar au ascultat bataile bebeului cu instrumentul acela care seamana cu o trompeta mica(nu stiu cum se numeste) si controlul pe masa.se putea intampla orice intre timp.asa ca eu zic pas la urmatoarea nastere pt.cea naturala.
din pacate si in ziua de azi ne monitorizeaza neuroloaga,mergem in control din 2 in 2 luni.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Fetele, vin si eu cu o rugaminte la voi, poate puteti da o mana de ajutor. Mama prietenei mele celei mai bune este asistent maternal. Ne-a rugat daca putem da o mana de ajutor pt o amarata care are un baietel de o luna, pt care nu isi permite sa cumpere LP (sotul a fost disponibilizat) si deja s-a hotarat sa ii dea copilului lapte de la magazin. Poate aveti ceva lucrusoare de bebei mititei de care nu mai aveti nevoie, cutii de LP, biberoane, orice, va dati seama ca nimic nu le prisoseste. Sincer, am vrut sa postez direct la umanitare pt ca aici e deja o actiune in derulare pt copilasi sarmani si nu vreau sa exagerez...dar acolo sunt niste reguli in care mi-am prins urechile, la care se adauga multe rautati....asa ca am renuntat.

Ia spuneti, care e cel mai ieftin LP, care totusi sa fie ok? Ca eu o sa cumpar cateva cutii, mi se pare cel mai important pana la urma, e cam mic bebe la o luna sa pape lapte de la magazin...Sugestii?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput