Ce este cel mai important in casnicie?

Ce este cel mai important in casnicie? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Lumea este fragila, sentimentele sunt volatile. Unele casnicii sunt de bazalt, altele de vata de zahar. La unii iubirea dureaza o viata, la altii dureaza doar 3 ani (ca sa aduc in discutie o carte)...
Citesc zilnic despre casnicii fericite dar si despre casnicii efemere... pentru ca unele casnicii sunt bazate pe dragoste, altele pe interese financiare, sociale, atractii greu de descris sau pur si simplu pe nimic.
Haideti sa ne intrebam totusi: ce e cel mai important element pentru fericirea unei casnicii?
De ce credeti asta ?


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Intrebare sondaj:

Ce este cel mai important in casnicie?


Alege respuns:

optimismul
pasiuni comune
viata sexuala
prietenia
banii
increderea
statutul social
comunicarea

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Am votat increderea.
Si daca tineti cont ca asta vine de la un berbec gelos, care e convins ca doar el poate face lumea perfecta, inseamna ceva. Dupa ani multi, multi, simt ca ma pot bizui pe cineva. Ca am incredere. Restul e doar decor.
Cred ca mai toate posibilitatile de vot au "greutatea" lor, dar eu incredere am dorit sa am si asta am primit in dar.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Am votat si eu increderea, desi as mai fi adaugat in lista si respectul, si as fi lasat posibilitatea sa fie alese 3 optiuni :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Nu pot vota nimic. Consider ca cea mai importanta este comunicarea si pe locul doi respectul----poate din astea sa derive si increderea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ca sa pot alege, ar tebui sa fie cu casute de multi-select si sa fie in lista pe primele locuri iubirea, comunicarea, respectul



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Eu am votat prietenia, care zic eu ca include si incredere, comunicare, afectiune, respect si loialitate.Eu zic ca daca exista toate astea atunci relatia e una fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

comunicarea / include respect, prietenie, incredere, etc.

Finn Constantine 15.10.2009 si 20+ Euan Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Am votat comunicarea, ca prin ea ai si incredere, si libertate si altele. Pacat ca nu exista si dragostea pe acolo :)

**Fur is for petting***
http://accesoriisihaine.blogspot.com
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Am votat prietenia. Pentru ca dupa multi ani impreuna, am certitudinea ca ne cunoastem foarte bine, avem si pasiuni comune dar si separate. Suntem o echipa si asta consider eu important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 75ella spune:

Eu am votat ,comunicarea...intr-o casnicie e primordiala comunicarea...parerea mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Norocul. Daca nu ai si o doza de noroc - restul devine o teorie.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput