Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Adra, cam asa cu somnambulismul asta la copii Si ai mei, la fel. Pe mine ma amuza de mor !

Filip, asta vara s-a "trezit" noaptea si a vrut sa faca pipi langa AC (avem din ala mobil). El credea ca este la baie , noroc ca s-a intamplat sa fie si sotul treaz

Plus ca nu mai zic de cantece, discutii, certuri, lupte in somn





Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Da mai spun cum mieuna fii-mea la 5, azi-dimineata? Sau cum s-a trezit urland la opt dimineata ca a visat uraaaaaat rau, mai maaaami, era o fantoma de floare galbena.

Nu mai spun, fac cinste, o prietena cu inseminari, fertilizari si un FIV nereusit, a ramas gravi, the natural way, in luna in care a implinit 40 de ani. Nici macar nu i-a dat prin minte sa faca test, credea ca-s tulburari de menopauza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Buna ziua si de la noi!

Pentru masa de Craciun,eu voi avea :ciorbita de vita(o adora pana si Alexia);friptura de muschi de porc cu garnitura de cartofi cu mustar si lamaie(ff buni);salata de varza;salata de vinete;salata boef.Apoi,un platou cu:racitura;muschi tiganesc;salam de vara;toba;leber(stiu ca pt voi e cam sec,dar eu le comand aici si-s asa bune )si masline.Desert:un tort de mere cred ca sa fie racoritor cu inghetata si cozonac (comandat la magazinul romanesc-nu am mancat nicaieri un cozonac mai bun ca al lor)
Cam atat!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Eu am fost la cora si i-am luat lui Petru o chestie, gen suzeta cu un saculet in care se pot pune fructe, el sa suga zeama din fructe, iar eu sa stau linistita cu nu se ineaca.

Ce sa zic? A fost extaziat A supt la cateva bucatele de mar, intr-o veselie !


Pt Craciun o sa fac asa (in principiu):
-supa de pui (de tara) cu taietei de casa
-ceva pui la cuptor (am vazut o reteta "pui cu 40 de catei de usturoi" si as vrea sa o incerc)
-cozonac cu finetti
-tort cu mandarine si ciocolata alba
-fursecuri

Dupa cum se vede prima data m-am gandit la prajituri , restul....vad ce-mi pica in mana

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Eu am fost la cora si i-am luat lui Petru o chestie, gen suzeta cu un saculet in care se pot pune fructe, el sa suga zeama din fructe, iar eu sa stau linistita cu nu se ineaca.

Ce sa zic? A fost extaziat A supt la cateva bucatele de mar, intr-o veselie !


Pt Craciun o sa fac asa (in principiu):
-supa de pui (de tara) cu taietei de casa
-ceva pui la cuptor (am vazut o reteta "pui cu 40 de catei de usturoi" si as vrea sa o incerc)
-cozonac cu finetti
-tort cu mandarine si ciocolata alba
-fursecuri

Dupa cum se vede prima data m-am gandit la prajituri , restul....vad ce-mi pica in mana

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






baby safe feeder? cat a costat?
La Eva am luat cu 45 de lei.

vreau si eu reteta aia de pui cu usturoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Citat:
citat din mesajul lui anaemi

Eu am fost la cora si i-am luat lui Petru o chestie, gen suzeta cu un saculet in care se pot pune fructe, el sa suga zeama din fructe, iar eu sa stau linistita cu nu se ineaca.

Ce sa zic? A fost extaziat A supt la cateva bucatele de mar, intr-o veselie !


Pt Craciun o sa fac asa (in principiu):
-supa de pui (de tara) cu taietei de casa
-ceva pui la cuptor (am vazut o reteta "pui cu 40 de catei de usturoi" si as vrea sa o incerc)
-cozonac cu finetti
-tort cu mandarine si ciocolata alba
-fursecuri

Dupa cum se vede prima data m-am gandit la prajituri , restul....vad ce-mi pica in mana

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...






baby safe feeder? cat a costat?
La Eva am luat cu 45 de lei.

vreau si eu reteta aia de pui cu usturoi

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Pe el scrie "Saculet hranire", este de la Primii pasi si am dat 9 lei si ceva pe el.

http://www.lalena.ro/552-reteta-pui-cu-40-de-catei-de-usturoi-poulet-aux-40-gousses-dail.html - si sun tmulte retete ca lumea (si) aici



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Mai stie cineva ce face Alinuff cu micuta Antonia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Vai anaemi, greu ti-a mai fost si iti mai este, trebuiesc facute multe sacrificii, de aceea, avem nevoie de intelegerea sotilor nostri, de ajutorul lor si atunci cred ca putem trece peste orice. Daca avem liniste in suflet, nimic nu mai conteaza.
Aceasta situatie atat de delicata , perioada cand copiii sunt mici , cand trebuie sa dormim separat de sotii nostri, este perioada care daca ai trecut-o cu brio, inseamna ca avem cu adevarat noroc de un sot minunat, de o fam minunata si merita sa-i multumim lui Dzeu.

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)






haide mai ... doar mie nu mi se pare nimic anormal sa dormim separat?
adica noi am facut-o de multe ori, ce-i drept nu era o chestie zilnica, dar cam o data la doua zile cam asa dormeam. si nu ni s-a parut niciodata un sacrificiu, adica am facut sacrificii pt copiii, dar asta nu a intrat niciodata in aceasta categorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

si noi am folosit baby feeder la Ana cu mare succes. astept sa il folosesc si la Filip.
Anamaria, ati inceput diversificarea?


Cine credeyi ca a dormit de la 8.30 la 3??? Ia sa vad?? Stiti???

Sunt ca noua azi, la 3 s-a trezit a papat un pic si somn pana la 5 cand l-am luat langa mine si s-a trezit completg la 7.30, asa mai zic si eu program

La noi programul fix a functionat de minune cu Ana, si cu Filip nu am nici o problema daca il las cu Cristi. la ore fixe se culca si asa se inteleg.



Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Apropo de mancarea la borcanase
http://www.adevarul.ro/life/sanatate/alimentatie/mancare-hipp-nestle-bebelusi-arsenic-contaminare_0_460754046.html
Totusi in deplasari nu cred ca are ceva daca mananca din cand in cand

Noi am fost ieri la medic si raportam 9300 gr si 71 cm. Mie mi s-a parut cam mult dar dr a spus sa nu imi fac griji ca poate asimileaza el mai mult in perioada asta. El nu pare f dolofan la 1a vedere este si lungut ce-i drept. si nici eu nici tatal lui nu suntem prea mici
Am cautat si eu suzeta de aia cu plasa dar nu am gasit in Iasi. Probabil voi comanda de pe net.

Azi am fost la serviciu si ma intorc de pe 23 ianuarie.

Mergi la inceput