Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaruxi spune:

DM vine de la drogerie markt.

In locul tau as mai consulta un pediatru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Anda eu as schimba medicul!!! Giiiizas, cum sa iti vorbeasca asa??? astia nu isi dau seama ca iau bani de pe urma noastra??? da ce suntem la scoala sa ne certe d-na profesoara????? Eu o luam razna! Sanatate multa micutei, nu te mai invinovati, se imbolnavesc oricum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Fetelor, multumesc pentru ca sunteti alaturi de mine!
Am venit de la doctor si sunt destul de suparata.Nu isi da seama dr de ce a facut temperatura si inca are 38.1.Spune ca ar putea fi un inceput de raceala sau o infectie urinara(spunea ca fetitele fac frecvent ITU de la pampers).Mi-a zis ca e cam galbena si sa-i dau fier mai mult si nu a fost multumita de greutate 6200 grame la 4 luni jumatate(la ultima canatrire la 5 luni avea 6100).M-a intrebat de ce nu mananca...de unde sa stiu eu!???M-a trimis in final sa-i fac si o eco abdominala.M-am programat pentru saptamana viitoare mi-e f teama.Fetita mea nu ia bine in greutate in schimb la 4 luni jumatate are 68,5cm.
Doctorita s-a purtat destul de urat cu mine, mi-a reprosat ca nu am alaptat-o si ca am plecat la munca...imi spunea ca de atsa se imbolnaveste copilul.
In rest as vrea si eu sa gasesc scutece Babylove dc spuneti voi ca sunt bune, insa nu stu de la ce sunt initialele DM

Va pupp pe toate


Si eu zic sa mai vezi un dr, dar sa faci si analizele. Infectia urinara da astfel de simptome. Ma rog Bobo nu are absolut nimic dar tot ne-a iesit infectie la analize. Am repetat asteptam rezultate.
Si el a luat 300g in luna a 5-a si ne-a zis ca e in grafic. Nu pare asa de slabuta si daca manca asa prost cum zice dr ta in lungime de unde a crescut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

'Neatza fetelor!


La multe linite cu sanatate pt. Rares de madybulucea!


Betty, spune-mi si mie te rog la ce firma v-ati hotarat voi pentru borcanase?
Dar lapte praf ce ati folosit? Eu din pacate deja am ajuns sa ii dau jumatate din portia zilnica LP. Am inceput cu Similac Organic dar dupa ce am citit cateva articole care-l incriminau pt continutul de zahar, i-am cumparat Eart's Best. Azi cred ca o sa ii dau prima data din el, sper sa il tolereze bine si sa nu simta schimbarea de gust.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Anda, imi pare tare rau de situatie si de comportamentul pediatrei. Si eu as schimba-o. Cred ca totusi in tara se mai gasesc inca medici buni, atenti cu copiii. Aici pediatrii sunt foarte relaxati cu cei mici. Abia ii baga in seama la vizite, nici un control mai amanuntit, ce sa mai spun de analize gen pt infectie urinara. La ei totul trece cu paracetamol. Iar de sunat pt ca parintelui i se pare ceva deplasat cu copilul...e o gluma, ei nu se baga, te trimit sa-l duci la urgente. Macar voi acolo ii puteti suna/contacta cand vreti. Succes sa gasesti pe cineva capabil si ...mai politicos un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Anda, nu e treaba doctorului ca tu te-ai intors la munca, datoria ei e sa va ajute. Wow, ce inaltuta este fetita, a fost prea ocupata sa se lungeasca d-aia nu s-a ingrasat.


Ilida, eu am citit, anul trecut, niste chestii f nasoale despre Similac, pe un site australian, mai bine ca l-ai schimbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Deci la Synevo
Urocultura
Bacteriurie < 1000 UFC/mL (fara semnificatie clinica)
1000 UFC/mL = pragul de detectie al uroculturii uzuale
UFC = unitati formatoare de colonii.

Astept si de la al doilea laborator sa vedem ce iese. Cred ca pana la urma a fost contaminata proba prima oara. Sper. Mi-a dat o gura de aer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Anca, si eu as schimba doctorul fara sa ma gandesc a doua oara. Si nici nu e asa de slabuta...dar e f lunga, ai un manechin draga in casa.


Ilida, Earth's Best borcanasele de la WholeFoods($0.79 /borcanas). Lapte praf am folosit Enfamil la Ana, acum am in casa, dar nu prea am avut cand sa il folosesc.


Mamutz ce inseamna valorile astea?

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Rares de Madybulancea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda82

Fetelor, multumesc pentru ca sunteti alaturi de mine!
Am venit de la doctor si sunt destul de suparata.Nu isi da seama dr de ce a facut temperatura si inca are 38.1.Spune ca ar putea fi un inceput de raceala sau o infectie urinara(spunea ca fetitele fac frecvent ITU de la pampers).Mi-a zis ca e cam galbena si sa-i dau fier mai mult si nu a fost multumita de greutate 6200 grame la 4 luni jumatate(la ultima canatrire la 5 luni avea 6100).M-a intrebat de ce nu mananca...de unde sa stiu eu!???M-a trimis in final sa-i fac si o eco abdominala.M-am programat pentru saptamana viitoare mi-e f teama.Fetita mea nu ia bine in greutate in schimb la 4 luni jumatate are 68,5cm.
Doctorita s-a purtat destul de urat cu mine, mi-a reprosat ca nu am alaptat-o si ca am plecat la munca...imi spunea ca de atsa se imbolnaveste copilul.
In rest as vrea si eu sa gasesc scutece Babylove dc spuneti voi ca sunt bune, insa nu stu de la ce sunt initialele DM

Va pupp pe toate

Anda multa sanatate fetitei; din pacate mai sunt si dr care gandesc asa, si pe mine ma intreaba toti de ce am inceput serv, si la toti le zic ca prefer sa lucrez ca sa le pot oferi copiilor cat mai multe decat sa stau acasa si sa am doar strictul necesar iar celor care vad ca comenteaza mai mult ii intreb daca imi dau ei banii care ii primesc de la sevici?? Oricum fiecare are dreptul sa faca si sa aleaga ce crede ca e mai bine pt el.

Mergi la inceput