Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

stati ca ziua nu e gata

ieri mi-a venit o femeie la curatenie, si azi, cica cuuratenie generala, numai bine a mutat jegul di stanga in dreapta, a mazgalit tot, de maine pot sa ma apuc sa refac

i-am mai dat si o gramada de bani

da evident mie mi rusine sa zic omului ca nu imi place, tac si inghit ca o proasta. acuma nu stiu cum sa ii zic ca saptamana viitoare sa nu mai vina.

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

asa-mi pare de rau ca nu l-am dus eu pe carol la gradi sa-l aud cum urla la 20 de mamici A LUAT FOC MAMA

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Maria2 m-a impresionat ce ai povestit de Maria

Roxi spor la renovari. Idei de mobila, habar n-am , dar poate te ajuta sa te duci in showroom-uri . Acolo sigur gasesti idei multe

Oana felicitari Elizei

Paula, eu nu am sa fac turta dulce, nu prea ma fascineaza. Si daca as face casuta din ea, ar trebui sa fac 2 , ca altfel ar fi bataie pe ea

O sa fac fursecuri...in principiu. Nu ma fascineaza nici ele, dar o sa le "colorez" pt copii .Sper sa gasesc o reteta din care sa-mi iasa bune, pt ca am incercat sa fac o singura data fursecuri si mi-au iesit...pietre



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

stati ca ziua nu e gata

ieri mi-a venit o femeie la curatenie, si azi, cica cuuratenie generala, numai bine a mutat jegul di stanga in dreapta, a mazgalit tot, de maine pot sa ma apuc sa refac

i-am mai dat si o gramada de bani

da evident mie mi rusine sa zic omului ca nu imi place, tac si inghit ca o proasta. acuma nu stiu cum sa ii zic ca saptamana viitoare sa nu mai vina.

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003



SDCristian
Si eu sunt exact ca si tine. Rabd ca o proasta in multe aspecte, dar daca as fi in situatia ta, i as da mesaj femeii aleia sa nu mai vina saptamana viitoare daca nu ti a placut curatenia. Pe moment si eu as tace sa nu supar pe nimeni, dar a doua oara nu as mai avea curajul sa mi vina si i as da un mesaj.
In relatiile cu prietenii sunt asa: daca mi e foarte apropiat atunci ii zic in fata verde chiar si cu riscul de a se supara pe mine, mai ales daca e in favoarea acelui prieten. Daca suntem doar cunostinte, atunci nu mi plac polemicile si prefer sa fiu diplomata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Roberta multumim de tort!

In legatura cu pusul in scaunel, daca si tine coloana bine, e ok. Daca nu, poate ar trebui sa mai astepti. Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

stati ca ziua nu e gata

ieri mi-a venit o femeie la curatenie, si azi, cica cuuratenie generala, numai bine a mutat jegul di stanga in dreapta, a mazgalit tot, de maine pot sa ma apuc sa refac

i-am mai dat si o gramada de bani

da evident mie mi rusine sa zic omului ca nu imi place, tac si inghit ca o proasta. acuma nu stiu cum sa ii zic ca saptamana viitoare sa nu mai vina.

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003



Cristina, si mie mi-e rusine cateodata sa zic ce nu-mi convine si eu tac si inghit ca proasta...sau cel putin asa eram.

Dar mi s-au intamplat cateva faze care m-au sictirit rau si la care nu am putut sa tac

Eu cred ca ar trebui sa-i zici pur si simplu ce nu-ti convine si cum ar trebui sa-ti faca.

Eu am zis, ca atat timp cat platesc pt un serviciu, nu accept ca cineva sa-si bata joc de banii mei si implicit de munca mea, deci am hotarat sa nu mai tac




Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

asa-mi pare de rau ca nu l-am dus eu pe carol la gradi sa-l aud cum urla la 20 de mamici A LUAT FOC MAMA

mama de Carol (29.12.2008) si Patrick (04.07.2011)
blog
http://s288.photobucket.com/home/cristi_2003





scuze, dar nu m-am putut abtine

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Naviculace norocoasa esti la baiat!!!! N am mai pomenit asa un cuminte, care sa nu adoarma dom'le in brate!! As vrea si eu sincer.
Eu azi m am bucurat tare cand Imi a adormit pe la 10 dimineata si eu am pus o incet incet pe pat (sa vedeti cu ce acrobatii!! )si m am dus si eu la toaleta si apoi am facut ceva legat de servici (o reinnoire de inregistrare). Toti asistentii sociali aici trebuie sa fie inregistrati si aceasa inregistrare expira la fiecare 3 ani. Si a mea expira pe 20/01/2012.
Deci m am bucurat ca am putut s o fac. Dar a dormit doar 1 ora asa, in general mai doarme 2 si cand e super obosita 3!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

face cineva casuta de turta dulce? Lissa, Ana poate imi dati si mie variante de retete de turta dulce.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Mamutz nici eu nu ma omor cu turta dulce.
Dar bafta la facut si sincer as fi tare curioasa daca ne ai arata si noua o poza cu ea cand e gata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Am o nelamurire pentru prima supica. Mie mi-a zis sa ii dau prima data 3 lingurite de zeama facuta din morcov, pastarnac cate o rondea(??), sau nu am inteles eu bine? Doar cate o rondea pun?
Apoi pasez o rondea de morcov cand ajung la 25 ml de supa, urmeaza sa adaug telina, cartof, dovlecel si sa pasez si dovlecel, cartof, pana la 40 ml de supica. Atat de la 5 luni jumate pana la 6. Dupa 6 luni intram mai tare in diversificare. Am inceput deja de 4 zile cu marut copt, cu o lingurita, apoi trei, ca i-a placut tare si musca din castronel daca intarziam cu urmatoarea lingurita. Yammmi! Azi abia a mancat vreo doua trei lingurite, nu stiu exact cate ca am pus mai multe in castronel. La un momendat a inceput sa planga si nu i-am mai dat. Nu vrea, nu vrea eu nu il oblig, are timp sa si manace. De maine as incerca si putina zeama din aia de morcov.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Si eu sunt cam in ceata cu diversificarea asta ...nici nu zici ca sunt la al 3 lea copil; dar la fiecare a fost in altfel, iar acum cand vreau sa fac totul bine,parca habar n-am cum chiar daca tot citesc si citesc si citesc....

Marul se da copt? Eu i l-am dat crud. Azi a fost prima data cand i l-am dat pe razatoarea de sticla.

I-am dat 1/4 de mar. Nu a fost f incantat, cred ca de consistenta. Celalat sfert i l-am pus in saculet si l-a ros/supt la maxim



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput