Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, depinde pe unde o iei...iti raspund eu... ca eu cand plec din tara merg pana la Drobeta, pana unde sotzul meu face patru ore, dupa Drobeta numai stiu...ca acum doi ani era drumul in lucru si am facut pana la Resitza inca 2 ore..pana la timisoara nu stiu...
pe sus prin sibiu s-ar putea sa fie mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Buna dimineata!
Profit si eu sa-mi termin cafeaua, cat doarme L si baietii se joaca cu lego.

Nana drum bun si vesti bune. .

Madutza bine ca trecu raceala, chiar si jumatate. Si eu ieri am fost la niste cumparaturi, mai ales sa caut o camasa alba lui R pentru serbare. Am trecut si eu prin Kiabi, si da erau lucruri faine. Mi-a ramas sufletelul la rochita roza de gala... Am vazut in Auchan ca au costumase frumusele de mos pentru bebelusi si nu-s pijamale.

yasmi bravo lui Luca de statul fara sprijin. Si felicitari pentru casuta. Cum s-a mai inteles L cu tanti ieri?

Ally si eu am facut rosenkrantul asta si e bun bun.

miki bine ca ai gasit costum de mos pentru Vladut. Era aglomeratie la baby expo, ieri? Ce as fi vrut sa merg si eu... iar Lilutesa era unul din motive . Ce bine ca a vrut Andra sa stea in wrap. Si a dormit Vladut in carucior? . Iar cu intorsul la servici te inteleg bine... (si eu in ianuarie trebuie sa gasesc bona, ca sa ma intorc in februarie la servici). O sa salvez reteta de tort egiptean, ca sa o fac de sfantul Stefan pentru copilul meu neciocolatos .

catank cum e Ioana? se vede vreun ghiocel in gingie?

Cami ma bucur sa aud ca deja a venit "mosu" la fete. Sa foloseasca cu placere fetele. Si ca mai auzim cazuri de copii asa buni care nu o iau pe drumuri rele.

mandreac cum a reactionat Rares la bradut. Si poze cu cei mici, am pus eu in ziua cand am intrat in "club". Uite insa o data aici. Insa nu-l tin vizibil pentru multe zile.

Acum, daca vreti, poate primesc si eu parola pentru contul de picassa. Si daca mai vreti pe cineva care sa va ajute la schimbat scutece (adica capitole) poate si pe cel de user comun.

Yvyana, cum mai e L? Sau weekendul asta profiti sa te mai odihnesti?

Hai ca trimit si eu mesajul urias.










Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Intre 10 -16 decembrie 848 - DONATI UN SMS, DARUITI O PICATURA DE VIATA - Pentru ca Bibi sa se faca mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lalely cunoastem " eu n-am nevoie de nimik".... bla-bla daca-ti place tie.. si dupa aia nu iese din ele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Buna dimineata!

catank cum e Ioana? se vede vreun ghiocel in gingie?

aici. Insa nu-l tin vizibil pentru multe zile.

Acum, daca vreti, poate primesc si eu parola pentru contul de picassa. Si daca mai vreti pe cineva care sa va ajute la schimbat scutece (adica capitole) poate si pe cel de user comun.

Yvyana, cum mai e L? Sau weekendul asta profiti sa te mai odihnesti?

Hai ca trimit si eu mesajul urias.










Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Intre 10 -16 decembrie 848 - DONATI UN SMS, DARUITI O PICATURA DE VIATA - Pentru ca Bibi sa se faca mare


Neata si de la noi!

Of Doamne ce frumuseti mi-a fost dat sa vadSa-ti traiasaca, sa te bucuri de ei!!!
Multumesc de intrebare...
Ioana e bine momentan, fara febra...de papat a pappat si ieri ok zic eu, cam cite 100 la toate mesele, azi dimi la fel... La ora 1 in miez de noapte trebuia sa-i administrez din nou paracetamol ca trecuse 8 ore, insa avea 36.7...totusi i-am pus, ...acum al 9 dimineata, temp era aceeasi si am dat pas la paracetamol. Sper sa nu fac iar prostii. Dar vad ca papa, e vesela... a plins in acea seara, ..cred ca de la dinti...temp subfebrila tot de acolo o fi.
Nici un ghiocel inca...sper sa fie pe drum...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Aseara am fost si eu in Afi sa imi iau cadou de Mos Craciun...mi-am gasit o gecuta si o bluzita..dragute zic eu,iar pt sot am luat blugi si un pulover cu carouri (care bineinteles ca nu i-a placut si l-a luat doar de gura mea..)

Si gata..am terminat resursele financiare..
A i-am mai luat lui David o pereche de raiati de la C&A si un costumas-blugi si pulover..dar pt 18 luni.El acumpoarta de 12 luni,oare i-or fi bune in primavara??

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




sa purtati cu placere noile achizitii. Si mie imi plac mult puloverele in carouri Cat de mari ii sunt hainutele de 18 luni lui David?catalinei acum ii sunt mici cele de 12 luni, i se potrivesc cele de 18, iar cele de 2 ani sunt putin lungi aseara i-am luat o bluza ff frumoasa in buline de 2 ani pe care acum o va purta pe post de rochita iar mai tarziu ca bluza
Depinde si de conformatia copilului, uite Cristi la pantaloni a purtat mereu pt varsta lui, adik acum poarta de 3 ani, dra la bluze a tb mereu sa-i iau mai mari pt cele de 3 ani acum ii sunt scurte la maneci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

mada, multumim de capitol nou!... am vazut si eu fotoliile alea sunt de buret si sunt imbracate in material textil... sunt utile...
? tu ce crezi?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Stii ca ieri am vazut un fotoliu din asta de copii turcoaz cu o coronita de printesa . La JYSK. Arata foarte simpatic si dulce.

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Fetele, daca puteti ajuta...
http://observator.a1.ro/campanii-observator/VREAU-SA-AJUT-O-sansa-pentru-Bibi_50633.html

eu am trimis SMS, cazul este si la noi pe DC



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!








Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Intre 10 -16 decembrie - 848 - DONATI UN SMS, DARUITI O PICATURA DE VIATA - Pentru ca Bibi sa se faca mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lalely, eu la andra am o pereche de pantaloni nr 80 de la C&A, cred ca de 1 an... care-i vin bine in schimb bluzele de 74 ii vin bine... si ea face 9 luni sapt viitoare, nici eu nu stiu ce nr sa-i iau... ca as vrea sa-i iau de la Zara la reduceri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

nana multumim de cafea!Ma repet, iti tinem pumnii!!!
madutza bine ca esti bine!
bb_yasmi frumos la Timisoara, ador orasul...am petrecut acolo multa vreme. Tot la Timisoara(pe Bega)mi-am dasit soata , desi il cunoasteam de la 14 ani...Parca m-am mai laudat odata
ailed ai facut fetele cuscre, gata!
Felicitari ptr reusitele micutei, ..abia astept sa faca si a mea ''prostii''
lalelysa purtati sanatosi mami tot ce-ati cumparat, ..sigur ii vor veni ok la primavara...desi Ioanei ii vin ok cele de 18 luni acum. Depinde ....
allyti-am admirat surioarele pe fb, ....una din ele offffff ce ochi albastrii are,....
LA MULTI ANI ...PARPALA, ALINA!!!

Edit:Greseli cu caru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Delia..asa sunt barbatii!
Vreau sa zic ca nu vroia deloc sa probeze..ma enervase..pana la urma l-am convins!!Eu la Zara nu ma bag..sunt preturi prea mari pt noi..Poate la Z in ianuarie cd sunt reduceri...

Mada..pai el acum poarta pantaloni de la C&A de 80..nu sunt buni la lungime,sunt mari,dar sus sunt perfecti.Cele de 1 an si jumatate suntde 86..dar i-am luat tot pe principiul ca sus nu ii vor fi bune,este mai grasan asa..Puloverul este maricel,dar eu as fi multumita sa le poarte cand are el 18 luni in toamna,desi nu cred ca vor fi bune atunci.Daca nu sunt in primavara,adio!!!

A..pana azi sunt reduceri al C&A de 25 %..daca sunteti interesate..parca pana pe 11 scria!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alehiam, ai 2 copii superbi. imi plac tare mult colajele alea. mereu mi0am doarit sa fac si eu dar nu stiu cum Ma inveti si pe mine? plss

delia, fotoliul ii place f mult lui Cristi, de cand l-am luat ii foloseste mereu, mai ales ca e usor si il muta peste tot unde vrea sa stea, insa nu ma asteptam sa-i place atat de mult si catalinei. lui Cristi i l-am luat pe la 1 an si jumatate si se tine f bine. Husa se da jos usor si se spala, iar buretele este intact. ma asteptam sa se rupa buretele ala la cate indura, dar nu s-a rupt deloc..si mai stau si eu in el cateodata

catank, cred ca ai procedat f bine cu Panadolul. La Catalina abi acum au inceput sa fie vizibili dintisorii nr 5 si 6. Pan acum doar se simteau la mana. Ce mult schimba fizionomia copiilor aparitia dintisorilor..mie asa mi se pare. Am vazut pozele cu dulceata ta mica cand papa titi. Cred si eu ca nu-ti vine sa o dai jos de la titi, cand o vezi cu gurita aia dulce mufata, ma topesc eu dupa ea, apoi tu ce sa mai zic ...

Mergi la inceput