Prietene la bine si la greu - 150

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La noi in casa se canta "vine ,vine ,vine Mos Craciun "

Miany te astept cu povesti si cu poze .
Si mie mi-a placut tare mult cum gandeste acea mamica .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Iustin la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna seara

Laura&Matei

Lumi sa ai un an minunat alaturi de printesa ta!

eu una m-am cam ofilit, sunt deja f obosita si asta in conditiile in care nu dau in branci la munca (pentru ca nu pot inca , altfel treaba ar fi), dar nesomnul si toate adunate dau cu minus la energie.
Iulian e usor nefericit cu bunica cea 'noua', nu stiu precis ce nu face ea, dar cand ajung acasa e mega plictisit, sare pe mine de nu pot sa ma descalt si apoi incepe sa arunce cu lucruri, sa tranteasca usi de la dulapuri etc, cam pana la culcare. Cand era mama aici, veneam acasa si zicea: mamaaaa si in secunda doi era inapoi la treburile lui . Ma gandesc serios sa-l dau la program lung la gradinita, desi de cand citesc despre homeschooling si unschooling am inima tot mai indoita...

Ionela si Strumfy felicitari, ce fain!

Shtepfy faine pozele! iar alea in care se stramba toti copiii si Iustinutz pe langa ei sunt minunate

Raluci hang on in there!

nu mai stiu ...

lectura de seara*

*disclaimer: eu nu rezonez 100% mereu cu ce citesc, dar multe articole pot fi interesante macar partial daca nu total, sau pot fi interesante doar pentru unii dintre noi






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Ah, neaparat cititi asta si va rog eu, dati si voi un sms si mai ales, dati mai departe mesajul. Pentru noi e vorba de 10 lei, pentru copilul acela e vorba despre viata lui. Multumesc!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Ah, neaparat cititi asta si va rog eu, dati si voi un sms si mai ales, dati mai departe mesajul. Pentru noi e vorba de 10 lei, pentru copilul acela e vorba despre viata lui. Multumesc!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Eu inteleg asa: de pe 10 pana pe 16 dec ajung banii la BIBI. Daca dai sms azi nu ajung la el ci la altcineva.
Corect???
( nu ca ar fi o problema sa dam azi pt altcineva si de pe 10 pt BIBI... dar ca idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Fetele, multumim mult de gandul bun! Da, Tudor are nasica faina si suntem mandri de ea, dar sa stiti ca si nasicu si nasica mica sunt tot asa de faini.
Acum am 3 minute asa ca am sa explic si mesajul pentru Licurici de acum cateva zile.

Scriam eu ca sa aiba grija cu globul ala de sticla ca poate o pun fetele sa naseasca...
Ei, asta iarna, inainte sa ma hotarasc eu ca in viata noastra ar trebui sa apara bb2, eram in vizita la Strumfite acasa. Strumfi tot povestea despre faptul ca vrea bb2. Mai era acolo o mamica draga care isi dorea fix acelasi lucru. Eu una eram pe langa subiect asa incat ma jucam preocupata cu bebeii. La un moment dat Struumfy face o afirmati careia i-am raspuns instinctiv
Ea: Vorbin noi de bebe 2 si o vezi pe Ionela cu test pozitiv inaintea noastra.
Eu: Dar stii ca daca e asa il botezi, da???
Ea: Pai, pana la urama il botez, ce-am sa fac?!

Si asta a fost...


Asa ca Licu... ai grija... daca nimeresti si tu una ca mine???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Monis am trimis SMS ,am tras o tura de plans dupa ce am reascultat www.youtube.com/watch?v=FYPktg-uD40&feature=share" target="_blank">cantecelul compus de Dana Nalbaru si voi trimite linkul cunoscutilor . Eu cred ca vor reusi acum sa stranga banutii .Doamne ajuta !
Despre plictiseala lui Iuli chiar asta vroiam sa-ti scriu aseara ,ca -i posibil sa aiba legatura cu bunica no 2 .
Cat despre pozele noastre ,eu de cate ori le privesc pe cele cu Iustin incercand sa imite copiii mari ,mor de ras .
Ce citesti interesant despre homeschooling si unschooling?

Acuma vad ce intreaba Ionela ,eu am dat deja SMS ,voi mai da si dupa data de 10 . Am primit sms inapoi "Fundatia Mereu Aproape impreuna cu Vodafone va multumeste pt ajutorul financiar acordat in campania Vreau sa ajut " .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna seara fetele,
va multumesc fff mult pentru raspuns la intrebarea mea
nu mai cumpar nicio crema,am lasat-o in funduletul gol,doar cu un body pe ea,dar descheiat la capse, este o scumpa cum ridica body-ul si se uita in oglinda am sunat pediatra si mi-a spus sa o las cat mai mult timp fara pampers, iar daca pana luni nu da semn de vindecare sa fugim la pediatrie...acum dupa o zi lasata mai mult dezbracata mi se pare ca incepe sa usuce locul si parca nu mai este asa intinsa roseata...
in schimb eu ma simt groaznic de vinovata ca am schimbat marca scutecului
cat am folosit pampers nu am avut nicio problema,mai ales ca ea face KK numai la olita

Strumfy si Ionela felicitari,sa va bucurati de finut si de fiu

fug la o baita calda si la somnic
noapte buna





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Fetele, multumim mult de gandul bun! Da, Tudor are nasica faina si suntem mandri de ea, dar sa stiti ca si nasicu si nasica mica sunt tot asa de faini.
Acum am 3 minute asa ca am sa explic si mesajul pentru Licurici de acum cateva zile.

Scriam eu ca sa aiba grija cu globul ala de sticla ca poate o pun fetele sa naseasca...
Ei, asta iarna, inainte sa ma hotarasc eu ca in viata noastra ar trebui sa apara bb2, eram in vizita la Strumfite acasa. Strumfi tot povestea despre faptul ca vrea bb2. Mai era acolo o mamica draga care isi dorea fix acelasi lucru. Eu una eram pe langa subiect asa incat ma jucam preocupata cu bebeii. La un moment dat Struumfy face o afirmati careia i-am raspuns instinctiv
Ea: Vorbin noi de bebe 2 si o vezi pe Ionela cu test pozitiv inaintea noastra.
Eu: Dar stii ca daca e asa il botezi, da???
Ea: Pai, pana la urama il botez, ce-am sa fac?!

Si asta a fost...


Asa ca Licu... ai grija... daca nimeresti si tu una ca mine???


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Uau cat de tareeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Shtephy superbi copii! Sa creasca mari si sanatosi si voi sa va bucurati de ei pana la 100 de ani ai lor


Mergi la inceput