Buburuze - LA MULTI ANI PATRICK ! (114)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

LORI merci mult de sfaturi. Habar nu am cum m-am pricopsit cu el. O sa ii feresc pe ceilalti de acum ca nemaiavand asa balaur nu m-am gandit ca ar putea fi contagios. Sper sa nu le fi dat deja.

ROXX DRUM BUN SI DISTRACTIE MAXIMA!!!!

Fetelor merci mult de aprecieri. Vedeti, nu am insistat degeaba. Si numai de curiozitate sa vedeti daca merge link-ul si tot v-ati aruncat un ochi.

ANKA si la noi la servici in decembrie e prapad. Cel mai aglomerat. Desi intentionam sa ma intorc la servici in decembrie pana la urma m-am fofilat si am lasat-o pe ianuarie ca sa incep si eu mai soft, sa ma acomodez treptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

TUNDE - si al meu are dimineata pampersul uscat, demult, de cand era mic mic. NU stiu de ce, nu face deloc mult pipi. De aceea nu avem probleme cu scutecul de bumbacel noaptea, nu trebuie sa-i pun mai multe inserturi. Eu nu cred ca are legatura cu laptele, pentru ca si atunci cand se trezea de vreo 2 ori pe noapte era la fel. Acum si al meu suge continuu, aseara n-am dormit mai deloc,nu cred ca am avut o ora dormita de la cap la coada. Sunt sigura ca sunt dintii... of si mai avem atatia! Eu sper sa se invete, sa fie acum socul de inceput.

RALUCA- eu am luat vreo borcanele in functie de orele de masa pe care le avea. (la Kevin am luat vreo 3 pentru zborul lung). LE-am pus intr-o punga mare, transparenta si inchisa. Cu PAtrick (lui ii dadeam si lapte praf) i-am luat vreo 4 biberoane pentru zborul ala lung de vreo 13 ore, tot asa, am socotit orele la care manca. La nici o companie n-am avut nici o problema, le-am zis inainte ca am mancare de bebe, la unii am scos punga, la altii nu. LA British ne-a desfacut fiecare borcanel si ne-a pus sa gustam din fiecare. Dar ei sunt recunoscuti ca fiind mai stricti.

FRAGRANT - multa sanatate Sophicului. IMi pare rau, stiu cum e... sa vina una dupa alta. Multa putere va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

LA MULTI ANI PATRICK! FERICIRE SI IUBIRE ALATURI DE PARINTII TAI MINUNATI!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

La multi ani si bebeilor care au mai adaugat o luna!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Mirelus - da de stire cand mai faci comanda la amazon...pop

Vazut poze minunate de bebei de Zumzu, Mada - tare frumosi si deliciosi!

Mada - io stiam de herpes ca e foarte contagios in special cand se sparg basicutele alea...lichidul ala e naspa...sa treaca repede...e naspa...de obicei astea apar cand imunitatea organismului e putin vulnerabila, dar trec ele.

Simis - sanatate la puiut, sa treaca febra asta pacatoasa!

Noi tot cum ne stiti cu o singura diferenta...azi noapte dupa ce am scos mucii la 2 a dormit pana la 11...prin somn i-am dat antibioticul la 8 si lapticul, nici nu a deschis ochii...nu ne venea sa credem ca e 11...muci avem mai putin cu o idee...dar abia e prima zi de antib asa ca sper sa nu-i mai vad....mi-au extenuat puiul si pe noi!

Doamne ce batalie e pe Mosu lu Angie:))))))))))) beleaaaaaaa

Am facut si noi globulete a la Angie pe care o pup tare...au iesit superbe si abia astept sa fac bradul...nici tat nu stie..shhhh...si niste magneti draguti...abia astept...cred ca sapt viitoare facem si noi bradutu...sa intre banutii intai.

va pup pe toatele

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Noi am ramas numai fetele acasaTati plecat la Bucuresti,Mario s-a mutat la buni..am strans cam 2 ore prin casa ..mi-au lasat un balamuc.

Soni;imi scoate toti nervii..nu vrea sa pape nimic solid..nici macar o firimitura..scoate din gura,scoate si limba mare-mare..imi iese fum pe urechi..
Doloress;chiar..sa stii ca m-am gandit astazi..poate fac pipi tot mai putin noaptea..ca la 2 ani nu mai facea Mario deloc.

Roxx;drum bun si distractie placuta..si spor la shoppinguit!Ma bucur pt voi!
Raluca;cand zburati mami?
Ma doare gatul..am dat-o si pe Soni si pe mine cu albastru de metil in gat..suntem albastre amandoua..ne-am luptata ca -n filme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

aaaa si am vazut calendarul herdea 2012 ....super

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Piscotel, felicitari pentru pagina din calendar. M-am uitat si eu acum la castigatori, l-am vazut si pe micutul Justin, cel cu care ne-am intrecut noi in octombrie, e superb si el, ca si Piscotel! Eu atunci tot votam dar nu vazusem nicio poza. O sa fie un calendar foarte reusit cu asa minuni, m-am uitat la toti castigatorii!

Roxx, drum bun si distractie placuta, sunt sigura ca o sa fie nemaipomenit!

Matei, Radu , Tudor, pentru lunita adaugata!
Noi am scapat de suzeta, pe nesimtite, o tinea tot mai putin, se juca mai mult cu ea, azi am realizat ca de vreo saptamana nu i-am mai dat-o, cred ca le-a aruncat pe toate 5 sub pat ca nu le mai gasesc....mai avem hopul cu olita, nici un pisu nu a facut pana acum ca nu sta deloc. Nici nu am insistat, punem cuburile in ea, pana nu e folosita....


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Va salut inca odata.
Sa vedem daca imi aduc aminte tot ce am vrut sa scriu.

ROXX(probabil o sa vezi postul asta cand te intorci), Multumesc pentru raspuns; nu stiam cum sa fac si aia de la wizzair pe site nu am gasit o adresa de mail unde sa-i intreb. ITI doresc calatorie placuta si distractie frumoasa ca sa te poti relaxa.
DOLORESS, Multumesc! o sa fac si eu ca si tine, adica in punga transparenta vreo 2-3 borcane plus un bibe apa.

ZUMZU si eu sunt "inamorata" de flacaul tau
MADALINA, sa stii ca a meritat sa insisti cu pozele!
TUNDE, vineri decolam! maine avem program de vizita
PISCOT, felicitari! am vazut-o pe Piscotica mica, mica

Va salut pe toate, ca de maine nu stiu cand o sa mai pot intra; acolo nu stiu inca cat o sa dureze pana o sa ma internet.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Danina, o mare, mare imbratisare din partea mea!

Zumzu, ce familie frumoasa sunteti!

Mada, ce dulce e Razvan, si cata tandrete are in el!!! Iar tu ai niste ochi.... de Marlene Dietrich! Semeni cu ingerul albastru !

Mergi la inceput